» »

HELP takoj

HELP takoj

CEZAR ::

Pozabil sem geslo v biosu.Sedaj ne morem prizgati compa.Prosim naj mi negdo pomaga.
Hvala

ChiefThunder ::

Resertiti CMOS.
Če to sploh kj pomaga.

Dax ::

Če pa ne moreš resetirat, enostavno vzami baterijo ven iz mamaplate in počaki par minut (vsaj to je delovalo na starejših platah).

GoRunGo ::

al pa se ga kr spomni, si ja uporabu kaj tebi domacega;)

Loki ::

Pejt na Softseek pa isci pod password, pa ti bo nasel ene par proggyev, ki detectajo alpa odstranijo BIOS password.

Elemen_T ::

Hm..

Roberto: Saj sploh ne moreš dati na PC softverja če niti čez bios ne moreš...>:D

Lep Pozdrav!

MaJsTeR ::

Mislim, da bi mogla finta z batarijo delovat...try it !

GoRunGo ::

YO roberto! a ko mas tri zvezdice in very active slo-techer naziv pa obvladas telepatsko nalaganje progijev:) u compe al kaj?:D

--Switch-- ::

Baterija ven,dela 100%!!-sprobano

Pepo ::

Po mojem pozabi na trik z baterijo. Pol bi vsak butec lahko vdrl v katerikoli zasciten racunalnik. Geslo se spravi podobno kot osnovni Bios in ce mu vzames tok, ga to ne spremeni. Ce se ne bos spomnu gesla, bo treba kar na servis, cipek ven pa novega notri. Vsaj pri nekadanjih notebokih je bilo tako.

Kovax ::

Kolikor vem je na platah dandans en jumper ki zbrise cmos... Ce ga mam jaz na svoji 8 let stari Pentium platki, ga mas verjento tud ti nekje na plosci... Sam mal poglej... Tisto po mojih izkusnjah garantirano deluje... Pa tud trik z baterijo bi moral delovat

Samson ::

Na zadnjem WIN Ini CD-ju je programcek ali par njih, ki pocnejo te zadeve. Pogoj je da imas Award bios 5.41pg. Sicer pa napis u google-u "bios crack" ali pa forget password al se pa se kaj spomni, pa bos najdu naslove...
condom.com not found - load pregnant.bat - done :O)

TESKAn ::

Ma uzem priročnik za plato, poišč 'CMOS reset jumper' in sledi navodilom. Dela 100%.
Uf! Uf! Je rekel Vinetou in se skril za skalo,
ki jo je prav v ta namen nosil s seboj.

Dax ::

Pe ste džeki ej... Vsi bi neke programe mel! :))

Al resetiraš CMOS (preber si navodila, en jumper je, ki ga kratko skleneš, prižgeš mašino in CMOS se resetira).

Fora z baterijo pa skor 100% deluje... Sj to ni neka BAVBAV zaščita, tko k recimo RSA.

MRB0rYS ::

Ta program za bios passvord imaš pa ja povsod za dol potegnit samo malo posrfaj in veliko užitka pri srfanju>:D:8):D:))

KamikazA ::

Tisto z resetiranjem biosa se mi zdi kar prveč primitivno, vendar se geslo verjetno zapiše samo v ram in ne na eeprom, tko da bi zadeva morala delovat.
Drugače pa obstajajo univerzalna gesla za vsako bios, samo trenutno ne vem kje jih mam sobe pa se mi tudi ne ljubi prekopavat.
Jej, pij in kavsaj,
za večnost se ne ravsaj! F.P.

Loki ::

Jokej, gorun, jest sem mislil, da ne more v BIOS setup.

McHregec ::

Dax ::

OK, fantje, dejmo en Schnellkurs BIOS-a.

Lejte, če je pozabu system password, pol se mu na začetku najprej pokaže logotip od grafične, nato bios prepozna procesor, prešteje rame... pol pa konc, pol pa rukne ven zaslon, da morš vpisat password. In zdej fantje... hmm... kje bi vi tle nalagal kake programe? Disketnik priklopl direkt na CMOS čip... hmm...

KamirazA... geslo se ne zapiše v RAM, ker drgač bi samo odklopu elektriko in to je to.

Elemen_T ::

hehe ;)
Pa saj ni tak problem to.
Tisto napajalno (ali kaj je že) baterijo odstraniš...prižgeš pc...ugasneš...daš baterijo nazaj noter...prižgeš...nataviš bios......ready to go!:D

msmiha ::

Toje je čist tak kot je Elemen-T reku. Sem mel prijatla ko je mel isti problem pa sem to naredu pa je delovalo. Drugače pa obstaja tudi jumper ga premakneš nesmeš vžgati compa in ga daš nazaj.
Edini način, da odkrijemo meje mogočega je, da jih prestopimo in se znajdemo v nemogočem.

miranpozar ::

Prva varianta: ce je na plosci jumper za "CMOS clear" uporabi to. Deluje 100%!

Druga varianta: ce tistega jumperja ni, lahko probas vzet ven BIOS baterijo, toda... pri nekaterih platah se nastavitve iz BIOSa zgubijo takoj, pri nekaterih pa lahko BIOS zadrzi nastavitve brez baterije tudi vec dni! Da ne bos debelo gledal, ce bo tako. Sem te opozoril.

Tretja varianta: obstajajo genericni passwordi za BIOS. Odvisni so od proizvajalca (Award, Phoenix,...). To najdes kje na netu. Poisci.

Cetrta varianta: ne na silo... samo vecje kladivo vzami!

Miran Požar, Portorož, http://sites.google.com/site/miranpozar/

Cr00k ::

al pa vrtalni stroj...pol mors pa nardit luknjo 3mm od zgornjega levga roba...pol pa počakas 3 min...da password izpuhti u luft..uzames...orbit al pa kksn drug cigumi, da ne bom glih reklame delu... pa zadelas luknjo.... ker se cigumi rad stopi uzam izolir trak pa prekrij tist cigumi...:)...aja prevrtat mors sam da crn deu Bios-a

Dax ::

Ejga Crook dej ne ga srat, bo kdo še res šel to delat.

Justy ::

Jao, a to je bla zajebancija ? Jst sem su pa ze z bormasino vrtat...:D

Dax ::

Vi se kr zezite. Zadnjič sem bil na eni priredvi, kjer so mel zanič zračenje. Pa sred predstave voditelj reče za foro, da naj desna polovica dvorane neha dihat za 10 minut. Ejte, jst sm sam čaku, da se kaka blondinka začne dušit. >:D

Cr00k ::

tist k bi pa tole naredu pc-ju..ga pa res ni vreden :)))

EASYdoor ::

Dax: >:D
...svet ni eden, svetova sta dva - PA JA :)))...

Pepo ::

Mater smo se zaklepetal. Cezar je pa kr zginu s scene; bohve, a je odklenu masino? Glede na to, da ga ni, zgleda, da ne?
Tehnika ljudstvu!


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

bios se je zaklenil

Oddelek: Pomoč in nasveti
211907 (1581) TOP
»

Zaklenjen BIOS... Kako do kode?

Oddelek: Pomoč in nasveti
153952 (3187) Gutjerez
»

Bios-geslo je, plata je shuttle

Oddelek: Pomoč in nasveti
121153 (968) Klemenn

Kako lahko dobim izgubljeno geslo za bios, Sem ga pozabu?

Oddelek: Pomoč in nasveti
151333 (1059) Klemenn
»

Bios in geslo...

Oddelek: Pomoč in nasveti
101313 (1144) baghera

Več podobnih tem