» »

Računalnik zmrzne po par urah

Računalnik zmrzne po par urah

G-man ::

Prijatelj ima probleme z računalnikom že od samega začetka (2 leti), vendar se je šele obrnil po pomoč. Ima nameščene WinXP na AMD Duronu 950 in neki levi matični plošči, ki sliši na ime Pipline (čipovje je VIA KT-133), not pa je zadegan en piškot enostranskega 256MB SDRAMa.

Računalnik po nekaj urah, lahko pa tudi že po 15 minutah zmrzne. Sam pri testiranju sicer tega nisem izkusil. Virusov in spyware-a ni, Memtest ni pokazal na RAMu nobenih napak, a v Event Viewerju sem zasledil eno napako ki jo kar pogosto javlja (vendar časovno ni v povezavi z zmrzovanjem). Nekaj je narobe z ACPI (pozabil sem si prepisat). V BIOS je možen le en ACPI način (ACPI Suspend Type S1(POS)).

Ko sem pa naložil live Linux (Ubuntu 5.04) mi je javljalo napako pri zagonu seje v živo, zato sem malce pogledal pomoč in in ponovno zagnal OS s temle ukazom: live debian-installer/pci=noacpi. Stvar je delovala in sistem je bil stabilen za več ur (več kot 3 ure).

Je torej kriv ACPI in če je, kako ga pripravit do tega, da ne bodo WinXP zmrzovali?


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

WinXP shut down ne dela

Oddelek: Operacijski sistemi
6909 (823) thramos
»

Škart Inno GF 4 Ti 4200?

Oddelek: Strojna oprema
432376 (1320) LeQuack
»

Težave.... ADSL !

Oddelek: Pomoč in nasveti
261383 (970) connan
»

Odstranjevanje XP-jev

Oddelek: Operacijski sistemi
111165 (1003) andrej
»

Win XP in Restart

Oddelek: Pomoč in nasveti
61338 (1250) TESKAn

Več podobnih tem