» »

WinXP shut down ne dela

WinXP shut down ne dela

2bad4u ::

LP

Kolegu sm nalozu winXP .. use normaln.. dokler ga nism hotu ugasnt.. napise sedaj lahko varno izklopite racunalnik .. ugasnt bi se mogu automatsk.. pa negre.. morm drzat gumb ene 5 sec da se ugasne .. probou sm ze use sorte. tud tiste nasvete sm upostevou k sm dobu nekej na google..

a je imeu kdo podobn problem pa ga je resu.. pa ce ga je.. kako ga je?

Hvala, LP

win64 ::

polej gonilnike za napajanje itd..

Spc ::

Enableaj ACPI (APIC) v BIOSU .. in stvar bo delovala.
Nekaj pa moraš vedet, da če boš to naredil bodo vse PCI naprave imele IRQ 9 .. tako, da ti to ne priporočam.
Sam imam izklopljen ACPI ker me to moti, da ima vsaka naprava enak IRQ drugi IRQji pa so neuporabljeni. :|
In takoj ko izklopiš ACPI se XPji ne znajo sami ugasnit.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Spc ()

McHusch ::

Za kartice s spodobno napisanimi gonilniki sploh ni problem, da so vse na istem IRQ-ju.

Dragi ::

ni fora v acpi-ju, ali pa v biosih, fora je nekje v windowsih, jst sm mu isto sranje, ko sem si inštalirou neko čudno verzijo winsev, ki so se mi normalno navijal,pa je bil čist isti drek, mislm, res mi je šlo na živce in nikakor se ni dalo odpravt, moja rešitev tega problema, inštalirou sem druge winse (da ne bo pomote, obakrat je bil pirat in obakrat so bili xp-ji, le da na enih je delal shutdown, na drugih pa ne.

Spc ::

McHusch: vem to.
Ampak SoundBlaster Live in mogoče kakšna 3COM mrežna pa lahko ni ravno vajena na ACPI irqje. :D

thramos ::

Men je pomagal da sm pod Power options vklopu APM support.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

IRQ v Windows XP - problemi

Oddelek: Strojna oprema
61086 (1019) OwcA
»

Kako spremeniti IRQ v Win2000?

Oddelek: Operacijski sistemi
5924 (841) Mr.B
»

Kako spremeniti IRQ za razne kartice v XP-jih?

Oddelek: Pomoč in nasveti
281826 (1476) AngelOfDeath
»

What the Hell

Oddelek: Pomoč in nasveti
141397 (1202) DarkHand
»

le zakaj??

Oddelek: Pomoč in nasveti
132018 (1809) Bungee-

Več podobnih tem