» »

problemi z računalnikom. dela zgolj dve sekundi

problemi z računalnikom. dela zgolj dve sekundi

AglioAlio ::

pozdravljeni!

Imam en nenavaden problem, ki me muči. Prijatelju je kar na lepem crknil računalnik. Vse je zamenjal razen napajalca in procesorja a še vedno ni delal. Potem ga je dal meni, da probam z mojega delujočega računalnika zamenjat procesor na njegovega. Napaka! (Nikoli ne smeš razdirat stroja ki dela :) )
Zamenjal sem napajalec in procesor a še vedno nič. Počasi sem obupal in sestavil spet moj računalnik. Ta pa ne vžge več. Zažene in po dveh sekundah ga zmanjka. Nimam pojma kaj je.
Probal sem sklopit disk, cederome, mrežno, grafično, da slučajno ni kaj v stiku, a še vedno ne pride niti v bios. Vžgem, dve sekundi in konec.
Sem tud baterijco vrgel ven in počakal a ne pomaga.
Je možno da je prijateljev napajalec skuril procesor? Kaj sploh naredi če je procesor fuč?

Je imel slučajno že kdo tak problem, ker nebi rad vozil kište na servis.
Hvala lepa že v naprej, LP

Vesoljc ::

probaj v roku tistih dveh sekund odklopit power stikalo na ohisju (tako, da izpulis tist konektorcek na plati). sem mel enkrat tako tezavo, je bil omenjeni knof pokvarjen in je skoz bil na ON.
Abnormal behavior of abnormal brain makes me normal...

AglioAlio ::

Probu sem več časa pustit baterijco zunej in zdaj mi zalaufa, ampak ne dela pa zaslon. Ni signala. zdej pa envem kaj bi blo, grafično sm probu zamenjat a ni efekta.
Še kaka ideja?
Hvala lp

M323SBA ::

Kaj sploh naredi če je procesor fuč?


Nabaviš drugega. :\

Okej, pa ti si siguren, da imata iste procesorje oziroma vsaj na istem socketu? Poznam pacienta, ki je prisilil semprona (socket A) na "neznano" plato s socketom 478. O posledicah raje ne bi, ker sta bila plata in procesor za v smeti. Sramota.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: M323SBA ()

AglioAlio ::

ma ja procesorja sta enaka. Kaj pa nastane če z jumperi resetiral rel time clock(RTC)Ram in CMOS. Tko piše v knjigci. nevem več kaj bi lahko bilo.
Na ploščo imam priključeno samo napajanje, ram modul, procesor, grafično,disk. Vžgem tako da Naredim stik na powerLed.
Vse zalaufa(disk, grafična, procesor se segreje), ampak nč ne zapiska in grafična ne da nič ven.
dve plošče delata ist, nevem kaj je.

Ja ful težko kdo posodi procesor, edino če riskiram 15 jurjev. kaj pa če ni to?

perci ::

Pa s ti sigurn, da si grafično dobro not zadegal?

Sem že večkrat doživel, da karte niso delale, če so bile montirano v kako kurčevo zvito ohišje, kjer je karte malo ven iz slotov šponalo.

Sestavi računalo na mizi brez ohišja, na kartonu in antistatični vrečki in vtakni v plato samo proc, rame in grafikuljo. Ma da dela.

AglioAlio ::

ma sm skoraj sigurn. Tud nč ne zapiska.

če je procesor fuč, se pride sploh v biose?
Zdaj sem imel Athlon xp 1800, če kupim zdaj durona 1200, a je to dosti šibkejši procesor ali ne? Ker ne mislim kupovati novega, za igrce pa ne rabim. enkrat sem slišal da ima xp 1800 1533Mhz , duron 1200 pa 1200Mhz.

LP

stromar ::

Vžgem tako da Naredim stik na powerLed.


Problem je ravno v tem. Stik moraš narediti na PowerOn oz PWR, ali kakorkoli je označeno. PowerLed je konektor za led diodo (lučko, ki signalizira vklop)

boych ::

Jaz sem mel podoben problem pred časom! Ko sem pc zagnal se je prižgal vendar ni dal signala na monitor! Sem resetiral Bios pa se je normalno zagnal in me avtomatsko vrgel v bios nastavitve! Ko sem dal F10 in ponovni zagon se pc spet več ni prižgal!
Na koncu sem ugotovil, da je bilo potrebno v Biosu nastavitev PLUG & PLAY OS dati na enabled in pc je začel normalno delovati!
AGGRESSIVINLINERULESTHEWORLD


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

PSU kompatibilen s skylake matično?

Oddelek: Strojna oprema
5598 (478) solatko
»

Računalnik se ne zažene (strani: 1 2 )

Oddelek: Strojna oprema
535365 (4301) svetetko
»

Nekaj je skurilo

Oddelek: Pomoč in nasveti
121340 (806) TOP
»

Ob zamenjavi "cpu fan", se pc ne priŽge

Oddelek: Pomoč in nasveti
91652 (1522) nejcek74

Več podobnih tem