» »

AThlon 1333

AThlon 1333

LoTeK ::

nekaj me zanima

imam athlona 1333mhz in bi ga rad navil na nekje približno 1500 (imam dragon orba 7000rpm). zanima pa me na kakšno voltažo naj nastavim ko ga navijem (po defaultu je ta 1,85V) ?

element ::

1,85v je max voltaža, ki jo lahko dosežeš brez moda plate. Naredi mod plate, da ti bo šla voltaža na 2,1v, pol pa lepo navij.

tec ::

Koliko se pa sedaj greje, pri polni obremenitvi ?

LoTeK ::

sedaj imam pri polni obremenitvi 54 stopinj.
drugače pa moja plata podpira nastavitev voltaže do 1,95 (sem probal in dela - v vseh senzorjih mi napiše 1,95V)

tec ::

Priporocam, da preden bos kaj dvigoval voltazo in navijal proc, raje poskrbi za boljse hlajenje. 54 stopnij je ze zlo veliko. Sicer nisem imel se priloznosti sprobat dragona, ampak, ce imas moznost poskusi z kaksnim drugim coolerjem.
Se nekaj, ti sedaj laufas nenavit proc na 1.85V ?

DrSergioDJ ::

ne,ne...70 stopinj je velka temp...se posebej za nenavitga d600 :D Ne prasat kako sm jo dosegu :D
...

DMouse ::

Če smo že pri temperaturah, moj Athlonček 1.4 je preživel neverjetnih 88°C :\ (odčitano v BIOSU, potem ko mi ga je uspelo rebootat).
Nasvet za vse, ki morda ne bodo imeli te sreče: ne uporabljajte programov za avtomatsko regulacijo hitrosti ventilatorja... zna biti usodno.

kuglvinkl ::

Če imaš že zdaj 56C, ko imaš v sobi verjetno okoli 22C, potem boš (po mojih izkušnjah) mel poleti temp proc. večjo za temp. sobe= 66! Dragona v kot!
Your focus determines your reallity

ChiefThunder ::

Navij počas, pa spremlji temperaturo; 56 sploh ni veliko za athlona... Dvign na 1500, pa pol požen stability test alpa kakšen intenziven program, pa spramljaj tempreraturo, da ne bo previsoka... okol 60...
... po liniji najmanjšega odpora. ;)


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kok ste ga vi našponali (XP)

Oddelek: Navijanje
262075 (1211) Blinder
»

navijanje xp-m na nf7-s 2.0

Oddelek: Navijanje
221748 (1298) SepoX
»

Naviti celerona 1000 (strani: 1 2 )

Oddelek: Navijanje
703648 (2977) Pyr0Beast
»

Navijanje Athlona XP 2500+ Barton

Oddelek: Navijanje
493311 (2217) boštjan
»

zima je zakon za podirat oc rekorde

Oddelek: Navijanje
382122 (1215) schurda

Več podobnih tem