» »

Navijanje Opterona 939

Navijanje Opterona 939

««
5 / 11
»»

LittleDevil ::

Bi bil, če ne bi imal tako močnega kompresorja... >:D

LP

mykeos ::

LittleDevil:je mal coldbug problem pr optyjih baje...
Bonus falus pax in domus!

X6800,P5W DH DELUXE,G.SKILL 2GB 6400,7800 GTX,Silverstone ZEUS 550W

LittleDevil ::

Kater bios priporočate za opterona, da lahko nastaviš več kot 1,7V voltaže...? LINK

LP

Primoz78 ::

Pomojem 623...:\

Lp Primoz
GAMING HTPC I5 2500k/ASUS P8P67/4GB CORSAIR XMS3/
VERTEX 3/ASUS 670 GTX OC/Antec TP-650 NEW/

tomi66 ::

Js mam FX60TEST, se mi zdi da bol rame podpira.
lp
www.hempaq.wordpress.com

para! ::

Kako pa je kaj z dualcore Opteroni? V kratkem namreč nameravam nabavt enga dc opterona 170, stepping naj bi bil CCBWE 0543 TPMW.

Ma kdo kaj izkušenj s temi dvojedrniki?

LP
Death before dishonor!

igor0203 ::

Dvojedrni Opteroni naj bi bli tud kar fajn. Navijajo se pa različno, odvisno od steppinga. Mal si na XS poglej pa na googlu poglej. Kje ga boš pa kupil pa kok boš dal zanga?

para! ::

Trend4PC.de 450EUR. Pretested je pa 520 EUR, torej kar 70EUR več :\

lp
Death before dishonor!

para! ::

Jah, odločil sem se, da naročim dc opterona pa še par stvari iz tujine, pa mam nekaj vprašanj.

Dualcore Opteron stepping CCBWE 0543 TPMW imajo v DE. Kako je s temi steppingi, kater del "kode" je najbolj pomemben? CCBWE, 0543, TPMW ali vse skupi?

Pa se splača kupovat pretested CPUje? Če trgovina pove kjer stepping ma proc, si lahko izberem najboljši stepping in pustim pretested cpuje pri miru (in prišparam), ali ne? :)

Ali je za Opterona bolje sinhrono ali asinhrono delovanja RAMa? Koliko ima količina RAMa na modulu vpliv na latence, ker nameravam vzet 2x 1GB, zaenkrat se nagibam k Gskill.

lp
Death before dishonor!

PrimozR ::

Ponavadi so latence pri večjih ramih rahlo slabše oz. vsaj takšne, kot pri 512 MB palčkah. Poglej za TCCD čipi, če jih dobiš na 1 GB palčakh. Sicer pa asinhrono oz. sinhrono je pa odvisno, koliko MHz FSBja doš dosegel ter do kam ti bodo šli RAMi.

MarkoV ::

mogoce ti tale stran kaj pomaga

http://mitglied.lycos.de/xxmartin99/

para! ::

Hja, tale CCBWE 0543 TPMW dc opteron bi znal it do 2.7 skor sigurno, sodeč po tem kar sem prebral na XS in na strani, ki jo je podal MarkoV. S katerim procesorjem je potem primerljiv tak Opteron na 2.7GHz? FX?

Glede RAMa, ne najdem 1GB modula s TCCD čipi. Našel sem sicer Gskill 2x1GB s Samsung UCCC čipi in latencami 2.5-3-3-6 na 2,5-2,7 V. Moram pogledat kako je kaj z UCCC čipi...

lp
Death before dishonor!

Shark-357 ::

Rami z Samsung UCCC čipi so trenutno najboljše kar lahko dobiš (1GB modul se razume ;) )

2x1GB letijo cca 260-270 @ 3-2-3-5 (UCCC)

Zgodovina sprememb…

igor0203 ::

Kok maš pa kej proračuna? Ker pomoje se ti bl splača kupit Opterona 165 in za tisto razliko v ceni kupiš boljše rame al pa kej podobnga. K itak lahko tud 165 naviješ...

MEDENA ::

165 je 75000 AUSTRIA

para! ::

Ja, sej se nekako nagibam k temu, da bi vzel pretested CPU, in sicer Opteron 165, pretested na 9x305@1,568 async za 450 EUR, zraven pa G.SKILL PC4000 2GB (2x1GB) F1-4000USU2-2GBHZ UCCC RAM z latencami 3-4-4-8 na DDR500 in 2.6~2.8 V. Tale ram pride 280 EUR, torej za CPU + RAM odštejem 730EUR pol pa je še vprašanje plošča, SLI-DR expert me ne mika več, ker bi naj mela neke probleme, zato lih gledam kako je z A8N32-SLI...

lp
Death before dishonor!

igor0203 ::

450€ boš dal za 165? To je pa oderuška cena... :\
Raje kupi original pa ga sam naviješ...

para! ::

Ja tale pretested 165 stane toliko kot original 165, tam kjer kupujem je to 450 EUR, tak da raje naročim pretested.

lp
Death before dishonor!

MEDENA ::

original je 350€....

DominusSLO ::

I agree with igor...
To je 150eur preveč. Vsak original 165 se ti bo navil na vsaj 2400 pri taki voltaži(malo forume prečekiraj).

para! ::

Kje je 350 EUR??

lp
Death before dishonor!

Moonman ::

klik

1500 SIT za nakazilo denarja, cca. 20-30 Eur poštnina.

para! ::

Kje pa ste vi naročili vaše Opterone?

lp
Death before dishonor!

VASkO ::

glede RAMa. samsungi UCCC so za visoke latence in ne za 3-2-3-5, to so pol infineon, ce majo tako latence.

TCCD 1GB pa ne obstaja.

para! ::

Aha, ok, zdaj gledam PC4000, ti pa so UCCC.

Res me zanima glede CPUja, pa tudi RAMa in osnovne plošče, če ima kdo kakšne izkušnje z naročanjem iz EU. Mislim, vem da mate, ker ste vsi naročal opterone. Pa se priporočam za nasvet :>

lp
Death before dishonor!

igor0203 ::

Pomoje bi blo dobr, če mi moderator to premaknil v podobno temo pod Kaj kupiti...

Shark-357 ::

@VASkO

True:8) sem se zmotil in zamešal UCCC in Infineon:\

Evo ena tema na XS o Mushin 2x1GB klik.

Zgodovina sprememb…

para! ::

Sori :) Bom sam ustvaril novo temo, lih zbiram informacije..
.
lp
Death before dishonor!

PrimozR ::

Sori za zavajanje s TCCD 1 GB palčakmi, nisem seznanjem s tem :)

Moonman ::

SOVRAŽIM COLD BUG!!!

3,2GHz, prime stabilen z 1,5V
3,25GHz prime stabilen z 1,53V
3,3GHz prime stabilen z 1,58V

Ko temperatura jedra pade pod -24 sistem zmrzne.
Zato moram sedaj jedro po nepotrebnem ogrevati z 1,66V. :O


zbogi ::

dej en kos železa umes, al pa neki
Member of OC-Lab Team
http://www.oc-lab.si/

Moonman ::

Dobra ideja. Najprej bom probal s kosom aluminuja.


ace99 ::

mas to kompresorsko hlajenje??

Moonman ::

Ja, to je kompresorsko hlajenje.


mile ::

stepping?

ace99 ::

nice! k se da to uporabljat 24/7 al je bol za benche?

PrimozR ::

Še se ti da prenašat hrup in imaš dovolj denaraj za elektriko, je lahko 24/7.

Moonman ::

Stepping je CABYE 0540 FPBW.

Za 24/7 uporabo (beri prime, memtest, ... stabilno) računam na 3.3-3.4GHz. Moram rešiti problem s cold bugom.

Poraba ni tako grozno velika, če računam, da ta mašina deluje po cca. 8h na dan. Za vse ostale potrebe (24/7 zadeve) je dovolj 2. mašina.
Kompresor je Danfoss serije N, ki si ga bolj sliši samo ob vklopu. Ko se stvar ogreje na svojo delovno temperaturo se kompresorja ne sliši. Najglasnejša stvar sta dva 120x120x38mm venta, ki pa se prav tako regulirata glede na obremenjenost enote.
Za boljšo predstavo: Ko se na grafični ventilator požene na 100% kar precej preglasi vso zadevo.


zbogi ::

pa ti kompresorji sploh niso tok glasni.
Member of OC-Lab Team
http://www.oc-lab.si/

Moonman ::

Še en somišljenik. :D


Good Guy ::

Kul to
http://goo.gl/7ItKpU
Naj računalnik dela za vas^^

ace99 ::

mas kako slikco od te zadeve k me res zanima kako zgleda?
to mas verjetno homemade varjanto al ne?

sharp ::

Sej res Moonman,dej mal posliki Mach da jo vidimo.
Drive fast as your guardian angel can fly.

ace99 ::

a pol ni home made. kaka je pa kej razlika med mach1 in mach2?

Moonman ::

Evo ena slika med pripravami na benchanje.



Original Mach I ni več tako uporaben pri procesorjih, ki oddajajo veliko toplote, ker enostavno ne zmore obremenitve. Polnjen je namreč z r134 plinom.. Moj je polnjen z r404 plinom. Uporablja pa dober kompresor, ki ni glasen.
Na veliko grajajo kompresorje pri Vapochillu LS, ki so res glasni. Imel sem ga tudi priložnost slišati in sliši se ga tako, kot če bi imeli na mizi star zamrzovalnik. :D

Sharp, you've got ZS.


Zgodovina sprememb…

  • zavaroval slike: kuglvinkl ()

tiborrr ::

Kolko pa si dal za celoten kit macha? Me malo mika, predvsem to, da dobis ze celoten cpu-insulation kit zraven... :) Prosim te se za eno sliko ohisja od strani, da se vidi notranjost.
Don't test the captain's validity or his vulnerability!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: tiborrr ()

Moonman ::

Drugih slik nimam tukaj, lahko pa poslikam, ko pridem domov. To bo v četrtek zvečer.
Mach brez kita za pritrditev me je prišel 90k. Kit za pritrditev sem si naredil sam.
Po tretji verziji :D mojega pritrdilnega kita kondenza več ni.


tiborrr ::

Amm, takda me naceloma pride ceneje, ce to izdela sharp (sam sem obupal, oni tipo, ki sem mu dal evap in nekaj avansa, se vec ne javi)? Pa si pritrdilni mehanizem sam naredim? >:D
Don't test the captain's validity or his vulnerability!

Moonman ::

Tudi sam sem bil zmenjen s sharpom za eno hladilno enoto, vendar se stvar žal ni iztekla. In to vsekakor ne po sharpovi krivdi in niti po moji ne!! Določen vmesni člen pač ni vzdržal.
Potem sem dobil ponudbo za tega macha pa sem ga vzel.

Slike pritrdilnega sistema pridejo konec tedna.


Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Moonman ()

zbogi ::

pritrdilni mehanizem ni ne vem kak velik projekt, jst sem svojga čist sam nardil in nikol nisem mel nekih večjih problemov z kondenzom, dothan je sicer stvar mal zakompliciral, sam sem pol nekak pogruntal.
Member of OC-Lab Team
http://www.oc-lab.si/
««
5 / 11
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

superPI lestvica (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 )

Oddelek: Navijanje
40130125 (15589) gfighter
»

Navijanje Dual-Core Opteron 939

Oddelek: Navijanje
413106 (1498) umax
»

Opti 146@DICE

Oddelek: Navijanje
261837 (1240) Primoz78
»

AMD 64 z Venice jedrom (strani: 1 2 3 412 13 14 15 )

Oddelek: Strojna oprema
72934689 (17052) Jaffa
»

opteron s939 kje? (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Kaj kupiti
22513600 (7792) Primoz78

Več podobnih tem