» »

Mini LCD zaslon

Mini LCD zaslon

aljazh ::

Zanima me kje pri nas prodajajo mini LCD zaslone.

Iščem namreč mini LCD zaslon z diagonalo 4 ali 5'' s kompozitnim video vhodom in napajanjem 7,2V ali manj. Ni nujno, da je že v ohišju.

Sicer ni pravi oddelek, a bom izkoristil to temo (da ne odpiram še ene):

Ali bi bilo možno uporabiti zaslon s kakšnega odsluženega kamkorderja - kakšen priklop imajo ti mini LCDjčki? Bi se dalo nanje direktno pripeljati kompozitni video signal?

ReBi ::

čeima kamkorder avi vhod, pol se slika pojav na lcdju. vsaj na moji kameri se...

drugač pa dobiš u cityparku u tisti austriski štacuni ql ekrančk 14cm za 37k se mi zdi.

aljazh ::

čeima kamkorder avi vhod, pol se slika pojav na lcdju. vsaj na moji kameri se...


Seveda, ampak jaz bi s kamere odmontiral ekranček in ga uporabljal povsem samostojno, brez kamere. Zanima me, ali bi se dalo kompozitni signal na kak način pripeljati na ekranček, ki bi ga povsem ločil od kamere. Sicer močno dvomom, a morda bi s kakšno predelavo šlo...

drugač pa dobiš u cityparku u tisti austriski štacuni ql ekrančk 14cm za 37k se mi zdi.


Hvala za info, bom šel preveriti. Čeprav je cena kar visoka...

ReBi ::

ekranček moje kamere je povezan s kamero s cca 20 tankimi žičkami. ful sm ferbc, vem:D če se žičke mal poreže, pa poštuka, bi kr mogl delovat...

kero pa maš sploh? in zakaj bi rabu ekrančk? (mogoče bom dobu kšno idejo)

aljazh ::

Zaenkrat nimam še nobene z LCD zaslončkom ;)

Oziroma če pojasnim celotno zadevo: Nedavno sem zelo zelo ugodno prišel do malce starejše pol-profi 3CCD kamere, ki pa nima LCD zaslončka. Želel pa bi ga imeti, da bi lahko videl tudi barve (EVF je namreč ČB), sploh pa je uporaben pri snemanju iz kakšnih nenavadnih položajev. Nepogrešljiv pa je seveda tudi pri pregledovanju posnetega materiala na terenu.

Sedaj pa iščem rešitev, kako bi lahko nanjo povezal kakšen mini LCD zaslonček. Kamera ima kompozitni in S-video izhod.

Če ima ekranček 20 žic, potem najbrž ni variante, da bi ga lahko povezal na kompozitni izhod. Očitno torej dobiva njemu prilagojen signal iz same kamere. O elektroniki pa razen osnovnih reči nimam kaj dosti pojma... da bi se lotil izdelave kakšnega vmesnika (če je sploh možno) tako odpade.

Očitno bo treba poseči po kakšni že narejeni rešitvi. Vprašanje le, kje čim ceneje priti do takšnega ekrančka, ki mora delati na 7,2 V ali imeti svoje baterijsko napajanje ter kompozitni vhod. Seveda mora biti vse skupaj čim manjše in čim lažje.

ReBi ::

aha, potem je pa bolš manjši lcd. samo težko boš najdu kaj, kar dela na manj kot 12V- te stvari so nekak prilagojene za avtomobile več al mn...


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Nakup WD HD TV Player

Oddelek: Kaj kupiti
115049 (3222) Robert1
»

Branje z DV kamero (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
545074 (4479) sokel
»

lcd zaslonček (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
25123414 (13674) Mazo
»

lcd ekranček in software

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
332413 (1770) StricGeza
»

LCD zaslonček in ČRKE!!!

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
172659 (2256) sonyboy

Več podobnih tem