» »

Problem pri nameščanju windowsa (prosim za pomoč- hvala

Problem pri nameščanju windowsa (prosim za pomoč- hvala

malini ::

Zadeva je taka, da je računalnik nov in doma sestavljen.
Ko grem inštalirat windowse se naložijo do prvega restarta, ko se pa ponovno zažene in nastavim da naj bere iz hd (ata 200gb) napiše da ne najde sistema,

Probal sem že na vse možne načine in mi ne rata, in to ni prvič da bi inštaliral win.
  • polepsalo: bastadu ()

freejack ::

Predvidevam da ti disk ob sami instalaciji najde. Da si izbereš partiticijo oz. disk kam bi namestil. Em, pa si izbral HDD 0 in ne HDD 1 za primary boot?

malini ::

v biosu imam sam eno možnost za nastavitev iz hd (cd, trdi disk, disketnik) ni več možnosti za izbiro katerga diska naj zažene

plata pa je DFI

freejack ::

Je disk na primary ide kanalu? Disk master, cdrom slave? Da ne bi blo slučajno single master ali cable select al kaj podobnega? Oz. če bi bil disk na primary, cdrom na secondary ide kanalu, jumper na disku pa master WITH slave?

malini ::

na IDE 1 je priklopljen samo disk, na IDE 2 pa dva CD-eja.
Disk je nastavljen na master in ga tut na začetku v biosu tako pokaže, cd roma pa eden na master drug pa na slave

Izi ::

Izgleda pravilno.
Ne razumem pa tega, ko pišeš:
>>ko se pa ponovno zažene in nastavim da naj bere iz hd
Kaj nastaviš? Tam ni nič za nastavljat.
Ko se Windows ponovno zaženejo, ti ne delaš nič. Windows se sami ponovno zaženejo od tam komor so se installirali.
Izgleda kot da delaš nekaj narobe.

malini ::

če sem vse pustu pr miru ni nadaljevalo inštalacije ampak se je vse ponavljalo od prve inštalacije do restarta nato pa spet ponovno, ni nadaljevalo inštalacije

Izi ::

Ja, ponavljalo se je pa najbrž zato, ker imaš nastavljeno, da se sistem najprej zažene z CD-ja, če ga ne najde pa z HD.
Kar je povsem pravilno. Verjetno si pritisnil kakšno (katerokoli) tipko in installacija se je ponovno začela iz CDja.
Ti moraš samo naslednič, ko se bo Windows nainstalliral in se pokaže rdeč kvadrat v katerem piše da se bo čez 15 sekund resetiral, vzeti CD iz enote in to je vse.
Se pravi CD vzami ven, ker ga Windows ne rabijo več, vse potrebno je že na HD.

In Windows bi se moral nato zagnati iz HD, kamor se je instaliral, če imaš v BIOS-u pravilno nastavljeno zaporedje iskanja sistema (Floppy, CD, HD, ...)

farko ::

V biosu nastavi cd hd flopy in ti ga more prebrat.
farko

malini ::

recimo kaj pa če nič od tega ne dela, ka je možno da je kaj s matično plato narobe

zee ::

z matično ni nič narobe, ker sicer ne bi mogel inštalirat Polken.
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.

CCfly ::

Ja, ponavljalo se je pa najbrž zato, ker imaš nastavljeno, da se sistem najprej zažene z CD-ja, če ga ne najde pa z HD.
DA se ti zažene Windos setup moraš pritisniti še kakšno tipko tako da ta teorija odpade.

Si z zagonom v varnem načinu že poskusil ?
"My goodness, we forgot generics!" -- Danny Kalev

Kr_Edn ::

Ti plošča podpira 200 gb disk? (DFI verjetno ga?) Kateri disk imaš? ( Firma: Western Digital, Seagate, Maxtor, ....)
Za WD diske vem, da jih montiraš brez mostičkov (jumperjev), če so na ATA kanalu sami (Master ali Single). Mogoče je to? (Glej: freejack)

malini ::

diskje Seagate. drugače sem v biosu nastavu vse tri možnosti ki so za zagon na hd in je vseno napisalo da ni sistemskega diska, sprobaval sem vse mogoče variante pa rezultat zmeraj isti da ni sistema oz. sistemskega diska

na disku sem pa tut prestavlju mostičke na različne pine in probu sem brez mostička pa rezultat vedno enak.

tako se mi zdi kot da pri prvem dalu prepozna disk in naloži začetni del windowsev, ko se pa resetera pa konec zgodbe. disk v biosu še zmeraj pokaže ampak noče iz njega brat

Polken.- kaj je to prvi del inštalacij?

kako bi pa lahko zagnal varni zagon če windowsi sploh niso inštalirani do konca, al je to mogoče.

malini ::

hvala vsem za pomoč, smo že zrihtali


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

alarm med inštaliranjem

Oddelek: Pomoč in nasveti
7846 (573) mulc007
»

Ulra66 Bios is not installed - kaj naj naredim?

Oddelek: Pomoč in nasveti
361658 (1323) amigo_no1
»

Pčasno delovanje XP-jev

Oddelek: Pomoč in nasveti
71224 (1102) amigo_no1
»

sata disk (Hitachi 7k250), namestitev

Oddelek: Strojna oprema
453185 (2209) Blind
»

Brikanje diska?

Oddelek: Pomoč in nasveti
91247 (1119) cahahopie

Več podobnih tem