» »

Brikanje diska?

Brikanje diska?

cahahopie ::

Heh... saj vem, da vas je tle pol zaposlenih v kakem servisu ipd..
Toda jaz bi rad zvedu kak se brika disk?
Mam dva Master diska, ki ju hočem priklopit na IDE1.
Na enem diskiču so WinME na drugem pa Linux.
Sam mene zanima to, ker naj bo Master? On z Linux al on z Winsi? Mislim rečt, da bom meu na začetku izbiro kater OS naj zaženem. Kapiš?!
Hvala že v naprej za vašo pomoč!8-)

Binji ::

Ja tako - 2 diska NE moresta biti master na istem IDEju. Lahko pa naredis tako, da je eden master (tisti z os-om, ki ga najvec uporabljas), drugi pa slave in potem izbiras v BIOSu, s katerega diska naj se ti zazene (disk-0, disk-1, itd..). More pa ti to podpirat BIOS.
Kdor ne navija ni Slovenc, hej, hej, hej!

cahahopie ::

Aha o.k. vse jasn. Sam potem v nobenem primeru ne moreta bit dva Mastra na istem IDEju. Jaz sem nastavu zagon da se kot prvi HDD-0 i nato HDD-1... sam stvar še vseeno ni delal.
Naredil pa sem takole!!!...glej..
On ta glavni disk - Master (WinME) sem pusto na IDE1 kot je blo prej. Onga, na katerem je pa Linux pa sem dau na IDE2 zravn Cdroma. Toda... potem je bla slika ful spačena, črke so ble v Winsih čudne-defektne in ... full čudno. Se morda vtaknil narobešno žnoro za elektriko v disk?
Drek.. nikol mi ne gre vse po načtrih...:\

Binji ::

Ma ti kr dej oba na IDE1 sam da je eden master drugi pa slave, pol pa nastavi za first boot device s kjerga da se ti zazene OS (ce mas na IDE1 master WinME das da je first boot device disk-0, ce ces da se zazene z tadruzga diska pa das first boot device da je disk-1). Pol bi pa moglo celo delat:D
Kdor ne navija ni Slovenc, hej, hej, hej!

roscha ::

Jao sami strokovnjaki. Če imaš za en sistem Linux in na njem LILO boot manager uporabi tega. Brez vsakega sranja po biosu lahko bootaš kamorkoli. Disk z linuxom daj kot primary master, win pa kot primary slave. Naloži Linux. Logiraj se kot root in v /etc/lilo.config dodaj naslednje vrstice:

other=/dev/hdb
label=win
table=/dev/hdb
map-drive=0x80
to=0x81
map-drive=0x81
to=0x80

Shrani lilo.conf in poženi lilo, da ta poskrbi za spremembe. Pri naslednjem bootu ob napisu LILO stines shift, potem pa vpiši win če hočeš boot v winze. That's it.

cahahopie ::

Hvala roscha, toda to bom delal kasneje.
Sedaj mam ta problem, da ko na IDE1 priklopim oba diska mi ta že obstoječi master (20GB) javi "Primary Master Faliure" in namesto IBM bla bla mi piše neke spačene črke. Ta drugega diska še zaznau ni. Če pa ta drug (6,4GB), ki je na stari škatli bil master priklopim na IDE2 zravn cdja.. pa stvar "dela" toda... slika je spačena kot sem zgoraj napisu.Trenutno je IMB 20GB na Primary Master in CDROM na Secondary Master.
What to do?!:\

Paramedic ::

Nastavi tako: IDE0 Primary Master: WinME (ali Linux)
IDE0 Primary Slave: Linux (ali WinME)
IDE1 Primary Master: CDrom.

Tako si že poskušal imeti, kajne? Mogoče nisi nastavil mostičkov na diskih in cdromu :\
End transmission.

cahahopie ::

Eee.... najbrž ne, saj zato pa sprašujem kako se BRIKA?!?:D:8):8)

Paramedic ::

Če maš tako kot sem naštel potem tako:
1. disk: dej mostičke na master.
2. disk: dej na slave.
3. cdrom: dej na master.

Ali pa kr vse na Cable select. Js mam tko za diska v raidu. Ni nč razlike, brez skrbi.
End transmission.

cahahopie ::

Nicht lachen bitte.
Kje pa so mostički?!:D
Kak to zgleda približn?
Veš, ne vem ravno vse o drobovju compa in tud na servis ne mislim nost, da bi sam zarad tega vrgu 3k v đabe.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

gentoo,grub čaka minuto ob zagonu

Oddelek: Operacijski sistemi
51033 (966) potepuh
»

Zagon Linuxa iz cdja

Oddelek: Programska oprema
141181 (1063) kinca
»

Problemi pri inštalaciji linux RH 7.3

Oddelek: Operacijski sistemi
12902 (761) shock
»

Pri peki cd-ja se mi comp resetira

Oddelek: Pomoč in nasveti
111138 (944) jos69
»

Pomoč za enga, ki je malo manj pametn..

Oddelek: Pomoč in nasveti
71090 (934) HUDICEK25

Več podobnih tem