» »

Zaustavitev Win98se

Zaustavitev Win98se

jjohny ::

Pravakar sem instaliral Win98se Slo. Inštalacija je potekala brez težav. Naložil sem tudi vse driverje. V upravitelju naprav je vse v redu (ni nobenega rumenega klicaja).
Problem pa je v tem, da se Win noče zaustavit. Ko, dam zaustavitev sistema, se pojavi črn ekran, v skrajnem levem robu pa utripa črtica.
Restart dela normalno.
Kaj naj naredim???

LP, jani

jjohny ::

Sem še v Biosu nastavil na YES, naslednjo postavko: PM control by APM. Vendar še vedno se noče ustavit (črn ekran in utripanje črtice v levem vogalu monitorja).
A bo potrebno na novo naližit Win98se in že ob inštalaciji imeti nastavljeno na YES???
A bo mogoče potrebno nadgraditi Bios??? Plošča je MSI 6163 PRO, proc. je Celeron 500.
A je kdo že imel podobne probleme??

jani8-O :\

SavoS ::

Serbus!
Tipična napaka winsew, zdaj je problem, ker autoupdate na MSN ne deluje več, probaj na updejt winsev pol pa dolpotegni oni program in potem najdi popravek : mapiranje pogonov, al nekaj takega......
Podpis..... Kdo mi je vkradu podpis???

jjohny ::

Bom še nekaj povedal, samo mislim da nima veze s tem problemom.
Danes sem tudi odstranil stari disk (10 GB) in priključil novega (WD 80 GB). Disk sem priključil preko PCI ATA 133 kontrolerja. Preko kontrolerja sem ga priključil, ker mi Bios ne podpira tako velikih diskov. Vendar tu nisem imel nobenega problema in tudi inštalacija Win98 SE in drajverjev je potekala brez problemov.

jani

Spajky ::

Poglej na MS strani za Win98 shutdown patch, lahko da bo pomagalo ... 8-)
"Bluzim na forumu, torej sem !" (še živ ) ...

jjohny ::

Sem probal tudi s patchom za shutdown (4756US8.exe), vendar ne pomaga.
Oj, ti Windovsi.

jani

jjohny ::

Sedaj pa sem verjetno zaj.... najbolj kar sem mogel. Šel sem updejtat Bios in sedaj mi ob ponovnem zagonu napiše:
CMOS checksum error-Defaults loaded

In sedaj zelo težko vprašanje: kako naprej???

Prosim pomagajte.

jani

pirx ::

A ti plošča tud kaj piska ali se izpiše samo to sporočilo? Upam, da si si shranil stari BIOS, preden si šel upgrejdat na novega.Lahko sploh prideš do disketnika? Če ja, se še zadevo da porihtati.

jjohny ::

Tudi piska.
To ne vem kako bi prišel do disketnika.
Poglej tukaj, sem prišel še malo naprej, link

jani


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Restart med instalacijo Win98se

Oddelek: Operacijski sistemi
30967 (785) Tilen
»

Po flashanju Biosa se ne zažene

Oddelek: Pomoč in nasveti
61343 (1286) pirx
»

Bootable CD

Oddelek: Operacijski sistemi
171276 (1160) Aspirinix
»

Avtomatski izklop PC-ja

Oddelek: Pomoč in nasveti
151756 (1632) jjohny
»

Rabim pomoc prosim...

Oddelek: Pomoč in nasveti
7970 (827) Ales

Več podobnih tem