» »

Blue screen

Blue screen

jjohny ::

Na računalniku se mi je danes prvič pojavil modri ekran. Delal nisem nič posebnega, nekaj sem gledal na internetu.
Potem se je računalnik sam resetiral in ponovno zagnal. Sedaj je že približno 2 uri vse normalno. Zanima me kaj bi lahko bil vzrok? Ali je mogoče zanihala el. napetost?
Zdi se mi da Widovsi nekam zapišejo kaj je bil vzrok za error. Kje to najdem?
Imam WinXP Pro.

Imam starejši sistem (l.2001):
MB: MSI 6163 Pro
Proc.: celeron 1100
RAM: 3x128 MB
80 GB HDD WD
GF 4200 Ti (MSI)

lp, jani

cnZz ::

Uf razlogov je polno
Navijanje proc, rami, kot si ze ti rekel nihanje napetosti, kakšen stik v eni izmed komponent pa še bi lahko našteval. Zaj pri tebi je najverjetneje kakšno nihanje ali pa stik kot sem napisal. Sj če ti zdaj dobr dela ni pene.
AMD X2 64 5000+@2800 | ASUS M2N-SLI Deluxe |
OCZ XTC Cooler 2gb DDR2 800mhz | ASUS EAX1950Pro 256mb |

Slowenc ::

Vsebino (vsaj začetek) napiši v googla in boš videl s čem imaš probleme.
Skiny gate.

jjohny ::

Če bi bil stik potem bi verjetno bil ves čas???
Z drajverji nimam nobenih problemov, ker nisem nič na novo inštaliral in tudi v Device Managerju ni nobenega rumenega klicaja.
Trenutno je vse normalno.

če ima kdo kakšno idejo naj prosim pove.

Lp, jani

boskosi ::

računaj na novo osnovno ploščo ali napajalnik

jjohny ::

Sem pozabil omeniti, da sem pred enim tednom zamenjal navadni CD bralnik z DVD pekačem. Ta deluje čisto normalno. Mogoče pa je res problem v napajalniku in sedaj dobi katera komponenta premajhno napetost. Ob zagonu, ko prikazuje napetosti so vse v dovoljenih mejah.

lp, jani :D 8-O :\

jjohny ::

Do sedaj deluje popolnoma normalno (brez restartov).

lp, jani

jjohny ::

Zgleda, da sem malo prehitro pohvalil računalnik.:D
Danes se mi je spet resetiral. Zadeva pa je bila taka:
Računalnik sem prižgal približno ob 19.00 in nekaj pogledal na internetu (prib. 10 minut). Nato sem internet izklopil.
Zagnal sem Windows Explorer in takoj Minimiziral njegovo okno. To sem naredil prav zato, da lahko ugotovim, če se mi računalnik resetira, ko me ni zraven. Kajti, če nimaš prižganega nobenega programa se računalnik lahko resetira in ko ponovno prideš v sobo je spet zagnan in vse zgleda OK.
Približno ob 2.00 ponoči sem premaknil miško in monitor se je zbudil. Hotel sem zagnati povezavo za internet in pojavilo se mi je okno, da je neki problem z Windows Explorerjem (bil je minimiziran). Poleg vseh tistih ....000000x je pisalo na koncu naj kliknem OK za terminate program ali pa Cancel za Debug. Kliknil sem OK.
Nato sem ponovno kliknil na ikono za internetno povezavo. Internet se je povezal.
Nato pa se je pojavil Blue Screen in samodejni restart.

Ali je imel kdo kakšen podoben problem? Kako bi lahko ugotovil v čem je problem?

lp, jani

ant ::

kaj moraš narest, da ti blue screen ostane na ekranu in se ti ne po sekundi ugasne? tako lahko vsaj vidiš kakšna vrsta napake je.

thx

jjohny ::

Jaz sumim naslednje stvari za Blue Screen:
-napajalnik
-RAM

Kako bi se prepričal kateri od njiju povzroča probleme?

lp, jani

Urc ::

Probaš to komponento dobiti od nekega znanca za kratek čas :)

jjohny ::

Pred nekaj minutami se mi je kar samodejno zaprl Internet Explorer. Sem ga ponovno odprl in sedaj je vse normalno.

LP, jani

SasoS ::

RAM stestiraš z memtestom...za napajalc ali plato je zelo težko ugotoviti brez menjave...

m4dj ::

Hm zanimivo..še vedno se dobi nekoga k ma tolk staro plato pa je ok ;)
Sam imam ms 6163 bx master - zadnja verzija te serije. LAhko ti pa povem da plata nima več kompatibilnega Biosa odkar so izšli win xp sp2. Za reševanje pogoste zamrznitve windowsov je potrebno v device managerju sprement tip računalnika iz ACPi complaint na standard pc. Po erstartu pa še instalirat APM komponento v device managerju zaradi pravilnega shut downa.Sicer pa ja... vrzorkov je res lahko precej veliko, še posebej pri tako starih ploščah. Ko ekrat dobiš driverje ki delujejo in ne povzročajo težav ti priporočam da jih ne menjuješ z novimi. če pa že...naredi prvo system restore point, ker so ravno ti tisti ki največkrat povzročijo blue screen (če nisi menjaval hardwarja).

Veliko pomoči pri stari plati dobiš na MSI forumu kjer je tud posebej oddelek "Retired motherboards"
M4DJ

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: m4dj ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

ali je crknu HDD

Oddelek: Strojna oprema
10636 (493) Rainbow Dash
»

Tezava: nakljucni reseti racunalnika

Oddelek: Pomoč in nasveti
10857 (686) Pyr0Beast
»

Comp se dela norca

Oddelek: Pomoč in nasveti
201302 (838) Dodgeviper
»

Restart med instalacijo Win98se

Oddelek: Operacijski sistemi
30969 (787) Tilen
»

Avtomatski izklop PC-ja

Oddelek: Pomoč in nasveti
151760 (1636) jjohny

Več podobnih tem