» »

AT v ATX

AT v ATX

promocija ::

Mene zanima, kako bi AT ohišje spremenil v ATX?! Kako se pa zvežeta AT in ATX napajalnik?
Vesel bom vsakega nasveta!

LP
tnx

Neo32 ::

Hmmm oboje bos bol tezko nardil. Za vezavo AT in ATX napajlnika bos verjetno potreboval rele ki bo priklopljen na enega od 12V potencialov na ATX napajlniku in ko se bo comp prizgal bo stekel tok skozi tuljavico in pritegnil konatkte na katerih bo tvoj AT napajalnik in se bo vklucil pa bo.

Ne vem kaj pa hoces na ohisju spremenit, mogoce ce mislis to da imas zadaja na plati samo prikljucek za tipkovnico, novejse plate pa imaje tam vecinoma vse prikljucke pol ti edino ostane da kupis novo ohisje al pa tist del za prikljucke zrezes vn.

promocija ::

Jaz imam doma še eno ful veliko ohišje ki pa je žal AT formata. Zdej sem pa tle na Slo-techu videl da lahko AT format ohišja spremeniš v ATX, tako da nove plate pašejo noter!
Kako?

Neo32 ::

Ja simpl, postavs plato notr, tm k mas konektorje izrezes vn pleh pa se guno ploscico prbavs za na konektorje pa je, pa mas stvar narejeno, samo 2X premisli preden gres rezat da ne bos kej prevec odrezov k pol bo prepozn.:D


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Zamenjava priključka na AT napajalniku

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
6744 (666) stromar
»

Najhitrejše AT mamaplate z EDO RAM-om

Oddelek: Strojna oprema
51077 (975) barbarpapa1
»

Pokvarjen napjalnik!

Oddelek: Strojna oprema
181648 (1396) Baja
»

ohišje

Oddelek: Strojna oprema
161097 (831) luni
»

Mission Imposible xy

Oddelek: Strojna oprema
131154 (950) AlchemY

Več podobnih tem