» »

Računalnik se noče ugasniti

Računalnik se noče ugasniti

Gill ::

Prej sem imel Win 98, sedaj sem si pa naložil XP je. Ko izklopim računalnik (turn off) se mi samo resetira in ponovno zažene. Prej ko sem imel naložene win 98 se je pa normalno izklopil. Kje je vzrok?

StratOS ::

Različni tipi računalnikov različno vplivajo na te sequence. Največ problemov menda delajo IBM računalniki. Se pravi, da je to Hardwarsko in ne Softwarsko.
"Multitasking - ability to f##k up several things at once."
"It works better if you plug it in."
"The one who is digging the hole for the other to fall in is allready in it."

Gill ::

Imam matično ploščo MS 6163 PRo. A bi kaj pomagalo če naložim novejši firmware?

royt ::

eden od možnih stvari je nepravilno nastavljen register... in to ravno (a res?? :)) ) v PowerdownAfterShutdown, ker imaš verjetno nastavljen restart in ne na shutdown.

pot:
HKEY_LOCAL_MACHINE --> SOFTWARE --> Microsoft --> Windows NT --> Current Version --> Winlogon in tu potem na levo stran klikni (dvakrat) PowerdownAfterShutdown in spremeni 0 v 1. Kot sem povedal- 0 je za restart... to je ena od možnosti...

povej, če bo delalo, ker kolegu je stvar pomagala, zdej pri tebi ne vem...

Gill ::

Sem spremenil, pa ni nič bolje. A se da kaj z nastavitvami v BIOSu popraviti?

Gunny ::

Vključi ACPI v Biosih in obvezno na novo inštaliraj winse.

LP

Gill ::

To pomeni da moram sformatirati disk in čisto na novo instalirati Windows XP? Zakaj pa je to potrebno?

Gunny ::

Ker drugače ne do učinka.

royt ::

problem je lahko nastal zaradi instaliranega Roxio Easy CD Creatorja 5.0 ali DirectCD 5.0... če imaš to, potem moraš odistalirat in brisat stvari v registru...

Gill ::

Roxio Easy CD Creator 5 imam pa res instaliran! Pa mi poleg tega, da mi noče izklopiti računalnika, tudi DVD in CDRW ne zazna. Ko vstavim CD in hočem pogledati kaj je na njem napiše: D:\ is not accessible. Je tudi za to vzrok Easy CD Creator 5? Kaj pa v registru moram potem ko deinstaliram Roxio, ročno spremeniti nastavitve? Kako?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Gill ()

royt ::

vse o tem problemu inaš napisano TUKAJ

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: royt ()

Rippy ::

Ja tudi jst sm to doživu ko sm mel MSI 6163 Pro plato. To je specjalna plata in super se da navijan na njej ampak je ta tezava v xp, samo da se meni ni resetiralo ampak se ni hotlo vgasnt, zato sm mogu 4 sekunde power gumb drzat da se hudic vgasne :D hehe kaj pa veš mogoče računalnik ma dušo in hoče bit pržgan :D HAHA ali pa je jezen na tebe pa ta samo zafrkava>:D


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Konkurenca Nero-tu

Oddelek: Programska oprema
111069 (819) meacho
»

računalnik se noče ugasniti

Oddelek: Pomoč in nasveti
91043 (925) jabe
»

CDRW in Roxio Easy CD ...

Oddelek: Pomoč in nasveti
5779 (669) Han
»

WinXP & Adaptec Easy CD Creator5

Oddelek: Pomoč in nasveti
10959 (845) danielka84
»

Win2k CD-ROM ne dela??!

Oddelek: Pomoč in nasveti
8900 (813) edmund

Več podobnih tem