» »

Problemi z mrežo in morda še čim

Problemi z mrežo in morda še čim

frenk ::

Zadnje čase imam problem z mrežo. En 4.7GB file mi po mreži prenaša tudi po uro in več. S sisoft sandro sem stestiral diska na obeh računalnikih in hitrost mreže in vse deluje BP. Istočasno se preko mreže ne prenaša nič drugega. Diska sta oba defragmentirana. Kaj bi še lahko bil problem?:( ;(

frenk ::

zdele sm probal spet in je prenos točno pol mega na sekundo...disk na enem računalniku deluje na udma5, na drugem pa udma6

gfighter ::

Kateri operacijski sistem uporabljaš? Imaš switch, mogoče router? Katere mrežne kartice imaš? Povej malo več o sistemu...
Catapultam habeo. Nisi pecuniam omnem mihi dabis, ad caput saxum immane mittam

frenk ::

sm že mau pozabu na te probleme ker sem biu na dopustu, ampak zdej sm nazaj:)

imam winXP, router linksys wrt54g, mrežne so pač integrirane(nforce2 in via kt600), ampak zdej sm probal po mreži prenašat s ftp protokolom in dela BP...torej je problem zgleda softwareski

zdej že zlo sumim router ker mi bitcomet totalno zafila prenos čeprav je DL samo 10% izkoriščen UL pa manj kot 50%...ampak tud če v bitcometu omejim število tcp in ip sej še vsen ne dela BP...s-t stran mi naloži samo na pol in podobno;(

OldSkul ::

Prvič nadgradi gonilnike za mrežne, na obeh računalnikih. Nato nadgradi še firmware na WRT54g. Klik! - inšraliraj stable verzijo.
Nato v setupu routerja pod Administration poiščeš Startup & Firewall Scripts in nato klikneš Startup. Sem vtipkaš:

echo 4096 > /proc/sys/net/ipv4/ip_conntrack_max
echo 1 > /proc/sys/net/ipv4/icmp_echo_ignore_broadcasts
echo 1 > /proc/sys/net/ipv4/icmp_ignore_bogus_error_responses
echo 512 > /proc/sys/net/ipv4/neigh/default/gc_thresh1
echo 2048 > /proc/sys/net/ipv4/neigh/default/gc_thresh2
echo 4096 > /proc/sys/net/ipv4/neigh/default/gc_thresh3
echo "600 1800 120 60 120 120 10 60 30 120" > /proc/sys/net/ipv4/ip_conntrack_tcp_timeouts

OldSkul ::

Pa v router Setupu si naštimej MTU ročno - 1492. Ker imaš po defaultu, da ti MTU štima avtomatsko.

frenk ::

tole zdele kot zgleda deluje...upam da ne bo spet začel probleme delat kot se je to zgodilo nazadnje...kva pa ta skripta dobesedno nardi?

hvala sadarj79:)

frenk ::

spet je začel zajbavat...zdej sm zadevo prklopu na najcenej canyon switch in dela BP...tolk o brandname(linksys):D


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

linksys

Oddelek: Omrežja in internet
91569 (1337) OldSkul
»

Linux CC kot router... problem

Oddelek: Operacijski sistemi
141645 (1397) kitarist
»

pomoč pri iptables

Oddelek: Omrežja in internet
102464 (2293) HellRaiseR
»

iptables skripta

Oddelek: Omrežja in internet
72045 (1825) karafeka
»

DEBIAN problem

Oddelek: Omrežja in internet
161701 (1511) AirBladE

Več podobnih tem