» »

hermetično pakiranje

hermetično pakiranje

overklokan Molj ::

zanima me ali disk deluje v hermetično zaprtem prostoru glede na to, da piše na disku da tista luknca ne sme bit pokrita?
lp matej
the one & the only

TESKAn ::

Ne, ni hermetično zaprt.
Uf! Uf! Je rekel Vinetou in se skril za skalo,
ki jo je prav v ta namen nosil s seboj.

overklokan Molj ::

ma ne lej narobe si razumu to že vem d disk ni hermetično zaprt, jst sprašujem če ga lahko zaprem v hermetično zaprt PROSTOR?
the one & the only

TESKAn ::

Če ni lih premajhen prostor, bi po moje mogu. Ma ahtaj, da ga boš dost hladiu.
Uf! Uf! Je rekel Vinetou in se skril za skalo,
ki jo je prav v ta namen nosil s seboj.

overklokan Molj ::

sj fora je v tem d bodo vsi diski kompresorsko hlajeni ( od zmrzovalnika komp) in morm pač zapret vso stvar zato d ne pride do kondenziranja.
the one & the only

TESKAn ::

Probi, pol pa poročaj o rezultatih:). Po moje ne bi smelo bit kaj narobe...
Uf! Uf! Je rekel Vinetou in se skril za skalo,
ki jo je prav v ta namen nosil s seboj.

msmiha ::

Lahko ga hermetično zapreš.
Edini način, da odkrijemo meje mogočega je, da jih prestopimo in se znajdemo v nemogočem.

_Mortal_ ::

i think this is a bad idea>:D
Is reading in the bathroom considered as multi-tasking?

overklokan Molj ::

sej hvala za nasvete sam a mi lohk kdo kej argumentira na kšni podlagi svoj odgovor?
sej za svojga sigejta 6,5 gb mi je vseen sam nebi pa rad uniču ibm-a k je skor nov, tko d pls mal utemeljte svoje odgovore
lp matej
the one & the only

Nico ::

Tista luknja na hd-u rabi za izenačevanje tlakov, ker se hd hladi in segreva. Tako da pri ohlajanju potegne notri zrak skozi filter in ne kje drugje.
Razloži malo dej kako boš izvedel to hlajenje.

Kaboom ::

jaz tudi verjamem da se različno širijo materiali v disku od segrevanja. in da je zato včasih v njem manj zraka drugič več. zato pa ga potegne noter skozi tisto luknjico. ampak verjetno to ni glih tak kritično da bi disk implodiral ali pa eksplodiral. ampak da vseeno potem lahko uveljaviš garancijo >:D ti priporočam na tisto luknjico prilepit cevko in cevko speljat ven iz zaprtega prostora, samo pazi da ne bo v cevko teklo kaj kondensa, ali pa kaki sistem vodnega hlajenja >:D
Če se zatakne - pritisni močneje. Če se zlomi - bil je skrajni čas za nakup novega.

overklokan Molj ::

predstavli si eno škatlco k ma 10mm debele alu stene skoz katere se pretaka feron. no in v tej škatli bodo diski ki bojo ohlajeni pod nulo in bi se zarad tega nabiru kondenz če bi bla stvar odprta, no in zato bom vseskp dobr zapru d ne bo zraka notr, kej bl jasno?
lp matej
the one & the only

HEKO ::

Hya ---> ql ideja, AMPAK --> zakaj bi diske hladil POD nulo?!?!? (sej te niamjo 100000000000 rpm..)?! >:D
Be good, be bad ---> JUST KEEP ON OVERCLOCKING...[Heko]

Nico ::

Tudi mene zanima zakaj je potrebno hladiti diske. Saj ne bi prineslo nič boljše performance.

Matek ::

Ja, diski ne delujejo dobro pod nulo. In sploh ne razumem zakaj bi ga hotu dat pod nulo?
Bolje ispasti glup nego iz aviona.

overklokan Molj ::

zato k se mi ne da delat dodatnega hlajenja za diske, tuki bo ceu sistem hlajen s tem zakaj neb bli še diski
the one & the only

Spajky ::

overklokan Molj, mislim, da bodo tezave; ce hoces posusiti komoro in komponente prej kot jo bos zaprl (da bo zrak pred tem notri brez vlage, da nebi prislo do kondenza; nacin zato je edino, da vse skup segrejes s fenom ali v pecici nekaj casa na max 50° in das notri tudi higroskopsko snov ter vse se kmalu zapres se toplo! vendar bos imel pri vsakem tikanju notranje opreme /ce bi kaj zezalo/ in po odpiranju kiste spet isto proceduro...khm, dosti zajebancije, ne vem ce se splaca...skor bolje mini Pelt klima, ki sem jo nekje na netu videl....ali pa potopno oljno hlajenje vsega, kar je bil en topik dva tri mesece nazaj...8-)

overklokan Molj ::

no nism mislu tok u hard varianto, prvo kot prvo diski ne bodo ohlajeni na -30°C ampak blizu nule. cel sistem bo hlajen z kompresorjem od hladilnika/skrinje, seprav gasblock ( ala waterblock), bo en bakren na cpu-ju, en alu na grafikulji, en bakren na numeričnemu procu, pa verjetn bom še na zvočno dau neki, zapovrh bodo pa hlajeni še diski, k jih bom pač tok izoliru d ne bo kondenza, ampak se bo še zmer dal dostopat do njih brez težav.
the one & the only

Nico ::

Rabu boš res močen in kvaliteten kompresor. Računaj da se ti bo lahko pregreval, in pa tudi dosti el. energije bo spil. Mislim pa da s kondenzom ne boš mel veliko težav. Meni je kapljal iz peltierja na grafično, pa se ni nič zgodilo...

overklokan Molj ::

računajmo
120 w od pelta + do 100 w od proca = 220 w
60 w od pelta + 60 od proca za grafikuljo = 120 W
30 W recimo od diskow
40 w od numeričnega
20W od zvočne
-------------------------------------------
430 W
mislm d bi en kompresor od zmrzovalne
skrine mogu dobr opravit job
kar se tiče kondenza; če je kondenz neki časa na zraku prej al slej rata prevoden tko d ga ne sme bit vsekakor
the one & the only

Nico ::

Pozabljaš še na izgube. Torej vse skup ene 500W. Mam doma kompresor od tavelike skrinje in je 200W. Pa še nov bi mogu bit da bi res zmogel 200W.

overklokan Molj ::

damo 3 notri pa bo dost za vse >:D
the one & the only


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Utišanje PCja z izolacijo

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
314461 (3823) Janac
»

IDEJA: peltier za hlajenje zraka

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
161720 (1408) frenk
»

se znajo diski potapljat? (strani: 1 2 )

Oddelek: Strojna oprema
5531370 (30623) krucymucy
»

Submersed Cooling

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
112551 (2227) Tomi
»

zracna crpalka---a kaj takega obstaja?

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
131208 (1022) dexter

Več podobnih tem