» »

Inštaliranje OSa na dlančnik

Inštaliranje OSa na dlančnik

Cuoresportivo ::

Ker mi je ta tema dokaj neznana, me zanima, če ima kdo kaj izkušenj s ponovno namestitvijo OSa na dlančnik oz z posodabljanjem, kako to poteka, preko česa, kje dobit programsko opremo...... Imam dlančnik ASUS MYPAL BT620. Hvala za čimprejšen odgovor.
lep pozdrav(best regards)

JOKER ::

Hja zadeva je dokaj simpl.
OS se ne nalaga kot na računalnikih, temveč pri dlančnikih posodobimo ROM.
Poteka preko CRADLA oz. posteljice ali stojala v katerega vtaknemo dlančnik, ter imamo priklopljeno zadevo ali na COM PORT ali na USB.

Na internetu ponavadi na strani dlančnika si pogledamo če je morda kakšen Upgrade za naš Rom in enostavno zadevo 2x kliknemo in postopek se prične s tem, da nas preden se sploh kaj začne večkrat vpraša če smo sigurni.
Ne bi bilo dobro, da med tem zmanjka elektrike.

Da izvemo kakšno ROM verzijo imamo na dlančniku moramo zadevo resetirat in v spodnjem kotu desnem nam napiše ROM v1.7 recimo ....

Mislim toliko .....

P.S.
Zakaj bi pa rad namestil nov ROM ?
Predvidevam, da imaš na omenjenem dlančniku WIN MOBILE 2003 .
________________________________________________________
Ka te češ ....

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: JOKER ()

Cuoresportivo ::

windows mobile 03 ja. Pa kaj ta OS je neuničljiv al kako? Ja recimo zdaj je 2005 zunaj, a to lahko kar ta rom dol stegneš al kak? Ni mi čist to še jasno.
lep pozdrav(best regards)

Cuoresportivo ::

kak bi zvedel če recimo ima moj dlančnik podporo za win mobile 2005? Je kaka stran s tem , da bi lahko prebral mogoče....
lep pozdrav(best regards)

JOKER ::

Najbolje je, da si podatek o tem ali tvoj dlančnik sprejme Win 2005, da si pogledaš na Asusovi strani, ali pa na Microsoft-ovi strani pot MOBILE.
Tam se bo ziher kaj našlo.

Nadgradnja ROMa popolnoma spremeni izgled Windowsev. Se spomnim da sem enkrat naložil ROM varjanto v1.2 in se je WIN Mobile 2003 naenkrat spremenil kot da bi gledal primer:
iz XPja v WIN95 ! 8-O Takrat sem bil še začetnik v tem in me je stvar šokirala.

Poglej si na teh dveh povezavah kako in kaj !

P.S.
WIN MOBILE 03 NEUNIČLJIV ?
Če si nardiš na SD ali CF kartico Backup popolnega sistema in vsega kar imaš gor, si res lahko brez skrbi.
________________________________________________________
Ka te češ ....

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: JOKER ()

Cuoresportivo ::

aha. tako je to. Kje pa lahko grem na povezave, da si preberem še kaj več o teh zadevah?
lep pozdrav(best regards)

JOKER ::

Bom malo pobrskal po netu pa ti bom probal nekaj linkov prilepit, ampak mislim, da ne bi bil problem naložit Win 2005 .
Na starejše dlančnike vem, da zadeva ne gre, na tega ki pa imaš ti pa mislim da gre saj zadeva predvidevam ni starejša od 9ih mesecev.

Dobro bi bilo pobrskat na ASUSovi strani in na Microsoftovi.
________________________________________________________
Ka te češ ....


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Windows mobile jezik iz NEM v ANG oz SLO(če obstaja)

Oddelek: Operacijski sistemi
112859 (2151) gregan

Izdelava malo drugačnega kalkulatorja,..

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
171043 (1043) madviper
»

HP iPAQ hw6500

Oddelek: Pomoč in nasveti
61404 (1365) JOKER
»

kateri dlančnik naj kupim?

Oddelek: Kaj kupiti
362504 (2138) mile
»

Kako na Pocket pc na novo naložiti windowse?

Oddelek: Mobilne tehnologije
92283 (2034) JetStream

Več podobnih tem