» »

Windows mobile jezik iz NEM v ANG oz SLO(če obstaja)

Windows mobile jezik iz NEM v ANG oz SLO(če obstaja)

gregan ::

Torej kupil sem HP ipaq hx2110 z nem OS WM 2003prem a imam zaradi tega problem ker ne razumem prav dobro nemško...

Torej kako spremeniti jezik v angleškega oziroma celo slovenskega če leta obstaja...???

Nekje sem pred časom prebral da je OS na teh napravah v celoti na romu kar pomeni fleshanje le-tega? je to res

Če kdo pozna koga ki bi to znal naj mi prosim to sporoči...???!!!
grega

[SkA] ::

Uradno žal to ni mogoče, kar pomeni da je tudi samo tovrstno početje precej riskantno, ker ni temu namenjeno.

Teoretično je res, če bi dobil ROM upgrade za tvoj dlačnik v angleščini in nemščini, bi lahko uporabil updater nemške verzije in ga ukanill da "nadgradi" zadevo na angleško verzijo. Ker običajno dobiš celoten OS v iPaq ROM update, težav ne bi smelo biti. Problem zna bolj nastopiti pri sami "ukani" updaterja, morda zgolj zamenjava imen binarnih datotek ROM packa ne bi bila zadostna.

Težava je bolj v tem, da hx2110 že vsebuje zadnjo verzijo Windows Mobile 2003 operacijskega sistema, tako da je edina smer v katero bi lahko nadgradil na Windows Mobile 2005 (da sploh dobiš potrebovani rom pack). Pri čemer bi seveda moral kupiti 2 licence - angleški in nemški upgrade CD.
Vprašanje, če se finančno to sploh splača, glede na to da lahko na koncu še vedno pride do težav pri "nadgradnji" in uničiš OS na dlančniku in s tem dlančnik.

Prav tako je vprašanje kakšno odzivnost bi s tem dlančnikom dosegel v Windows Mobile 5.0. Predstavljaj si da naložiš Visto na nek povprečen starejši računalnik, ki sicer čisto zadovoljivo poganja Windows XP. Recimo kak star P4 2.0 z 256 MB spomina.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: [SkA] ()

[SkA] ::

Ups, slabo sem pogledal.

Našel angleški ROM update za Mobile 2003: tule
In nemški ROM update: tule
Še enkrat te opozarjam, da ta dva rom packa nista namenjena menjavi jezika na dlančniku in da lahko uničiš dlančnik. Karkoli boš počel, boš počel na lastno odgovornost. Sam kaj takega nisem nikoli poizkusil in je vse napisano zgolj teoretično, obstaja pa dovolj velika verjetnost, da nekje v postopku nastane napaka oziroma da ROM update ne vsebuje celotnega OSa ampak zgolj nadgradnjo potrebnih datotek.

PS: v kolikor moderator ocenjuje, da bo s tem kršena kakšna licenca, se opravičujem za poste :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: [SkA] ()

SloCop ::

Jst sem pred časom dobil HP 3360 v francoščini. Seveda francosko ne znam zato sem hotel ''nadgradit'' zadevo v angleščino. Uradno to seveda ni možno.... tudi na HP ju so rekli da pač naj kupim nov dlančnik, kar je totalno beden odgovor. Pustimo sedaj dejansko licenčno pogodbo, dejstvo je da sem kupil dlančnik z windowsi....

No našel sem angleški Updejt windowsov.... in orodje za updejt... prav tak opa francoskega. Zagnal sem francoski updejt mu pokazal kje je bin file, ko ga je preveril in preden je zacel updejtat me je se opozoril da med nadgradnjo ne smem ugasati dlančnika in da bom izgubil vse podatke.... No preden sem stisnil tipko OK, sem preprosto prepisal francoski bin file z angleškim. Updejt je bil uspešen in vseskupaj je bilo po nadgradnji v angleščini, in seveda še danes 100% deluje.

Sem stem kršil kakšno licenco? Kar se mene tiče ne....

veliko sreče....
če rabiš pomoč me lahko kontaktiraš pa ti pomagam z nasveti

čau
podpis :)

crayz43 ::

a mi lahko kter pošle anvodila kok tole anrdit ker imam hp ipaq hx 2110 v nemškem jeziku in bi ga rad prepsialv ang.?

krneki0001 ::

Če že nadgrajuješ poišči rome od hackerja ALGA. Naredil je rome za veliko dlančnikov, da lahko delajo na WM6.1 - tudi sam imam njegov rom na HX4700 in mi zelo lepo deluje z WM6.1. Tudi sam imam v nemčiji kupljen dlančnik in je nadgrajen z angleškim romom, pa vse normalno deluje.

motion80 ::

Prosim za pomoč imam dlančnik hp ipaq h5550 windows je v nemščini kako ga lahko spremenim v angleščino prosim za pomoč

pvirant ::

ja kje pa je ta hacker algo?

pvirant ::

k js mam tut nemške verzije h1930 pa bi rt tut kakšno wm5 al pa kej več gor naložu če kdo slučajno ve

ZGI ::

Poglej še tu, mogoče se najde kaj http://forum.xda-developers.com/
Tajiti zmoto, je dvojna zmota.

pvirant ::

thanks zgi lp

gregan ::

fantje vse kar se tiče teh ROMOV pa upgradanja je na zgoraj omenjenem forumu XDA vse do potankosti, pa tudi STEP by STEP navodila tud za tiste ki še sami seb ne zaupate...:)
grega


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

neuspešno hp flashanje

Oddelek: Strojna oprema
71071 (859) 333333
»

Nalaganje XP-jev na HP 6830s

Oddelek: Pomoč in nasveti
162826 (2557) markk1
»

HP Compaq 6715s driver problems

Oddelek: Operacijski sistemi
145252 (4503) tictac
»

Gonilniki za HP 6720s Win XP

Oddelek: Pomoč in nasveti
112085 (1946) Jakka
»

NUJNO! hp nx 7400 Sata disk

Oddelek: Pomoč in nasveti
162114 (1870) DOOM_er

Več podobnih tem