» »

Izdelava malo drugačnega kalkulatorja,..

Izdelava malo drugačnega kalkulatorja,..

Beezgetz ::

Pozdravljen Slo-Tech,

Naj najprej opomnim, da o elektroniki vem toliko, da lahko dokaj varno zamenjam žarnico.

Izdelal sem nek računalniški program, ki kalkulira neke sile. (Lahko si ogledate slikice tukaj in naprej na bridle, truss in grid). Kaj razmišljam je, kako bi to spravil v neko škatlico, ala kalkulatorček. Ne tako, ampak nekako takole:


Imel naj bi ekranček, barvni, in not bi spravil program iz zgornjega linka. Program sam je napisan v c#.

Zanima me, ali obstaja kakšna firma v Sloveniji ki se ukvarja z izdelovanjem tovrstne elektronike?
  • zaklenil: madviper ()

bluefish ::

je barvni ekranček nujen?

Beezgetz ::

Živijo blueFish,

Ne, ni. Sem mislil, da je to že nek standard...

Izdeluješ takšne in drugačne napravice?

bluefish ::

Žal ne preveč, vendar pa me celotna stvar in ideja tudi zanimata.

Glede ekrana bodo več povedali experti, zdi pa se mi, da je za barvni ekran potrebno dodatno vezje, ki vse skupaj "krmili".

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: bluefish ()

Beezgetz ::

Dokler čakava na experte, pa veš za koga ali kakšno firmo ki se ukvarja s podobnimi rečmi?

Highlag ::

Najenostavneje bi do "računalnika"c z displejem prišel z nakupom ene razvojne plošče za kakšen zmogljivejši mikrokontroler. Razvojne plošče imajo namontirano že vse živo. Displej tipke .... Samo naložiš ustrezen program in dela. Seveda če se nisi kje zmotil - hroščki pa to...

Nekaj takšnega: http://www.mikroe.com/en/tools/
Never trust a computer you can't throw out a window

MadMax ::

In zakaj ne bi program spisal za kak cenejši dlančnik?

Ideja je pomoje tipa "z glavo skozi armirano betonski zid", saj preden boš priredil program za ustrezen mikrokontroler in preden bo cena vsaj za silo sprejemljiva, bo to zadevo že naredil kak kitajček za par evrčkov.

Če pa bi se rad za vsako ceno iz tega kaj naučil (pa četudi le to, da se ne splača tega delat), pa kar veselo na delo ;)
Stvari so preproste, le ljudje smo neverjetni mojstri, da jih zakompliciramo.

Beezgetz ::

Ola Highlag,

huh, ne me basat, to zgleda cool. Torej, če prav razumem, to nima ohišja, lahko se pa 'izživljam' nad ploščo?

A ta trgovina je v Beogradu? V Ljubljani ni kaj podobnega? Vsaj v Sloveniji?

Pa si ti kaj podobnega počel? Poznaš koga (študenta) ki se s tem ukvarja?

Beezgetz ::

Zdravo MadMax,

Kako pa to zgleda z dlančniki? A to imajo windowse? pol sem res razbijal glavo zastonj... khm

Heh, sem neki zgej guglu, pa to ima 128 MB ROM-a, tam nekje tudi rama...

Moj programček ima 500 kb, pa še rabi NET framework 250 MB, ...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Beezgetz ()

Opkow ::

Pomojem, ce bi nabavil kar Asus EEE, ki ima 512 MB rama in 4 GB SSHD disk, si zmagal.
Ce je linux OS problem, lahko se vedno Windowse gor nalozis... :)

Beezgetz ::

Hell Killer,

Pa ne me basat! Počutim se kot jamski človek ki je prišel z gorjačo tukaj lomastit...

No, pa smo malo bližje. Mal me ludi, kako to da imajo ti dlančniki taki malo ROM-a? Mislim, jaz ima USB 4 GB, pa da oni ne morejo stlačit vsaj giga...

Moram priznat, da me te dlančniki čisto navdušujejo. Torej to lahko laufa na tem windows Mobile 5 ali 6. kaj pa je to? Recimo, ostali programčki bi delal normalno? recimo en BS? (Pa ne da ga rabim, ampak nekaj sem moral dati za primer,,,)?

MadMax ::

V vsakem primeru boš moral priredit program.
.net je nepotrebna navlaka, če programiraš kaj enostavno namenskega.

Na dlančnikih pa ti laufajo razne verzije winCE in winmobile in kajjazvemkajše (tudi non-win dlančnike imaš).

Programi za winXP/vista in ostalo ti seveda običajno ne dela direktno na dlančnikih.

Sicer pa ne glede na dlančnikov ROM in RAM (ki ga je mimogrede 128/128 pri recimo 400MHz CPUju zvrhana kapa) povečini v njih lahko vstaviš spominske kartice (največkrat SD oziroma CompactFlash), pa imaš prostora nekaj 100x več kot pa si sam sposoben spisat dolg program.
Stvari so preproste, le ljudje smo neverjetni mojstri, da jih zakompliciramo.

Opkow ::

In ce bi to napisal v javi? Prakticno vsak mobitel s podporo Jave bi laufal to?

Sedaj sicer gledam screenshote tvojega programa... Se mi zdi malo preobsezen vmesnik, da bi spravil na ekran dlancnika...
Procesorsko se mi pa ne zdi prevec zahteven. In bi lahko komot laufal na telefonu recimo. Ce bos predelal graficni vmesnik.

edit: dodal zadnji stavek.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Opkow ()

Beezgetz ::

Ola pubeci,

aha, torej prostor ni tak problem.

S cem pa se da programirat za te dlancnike? Imam ta now VS 2008 Express edition, pa tam nimam na izbiro kaj dosti

Sam program sploh ni toliko zahteven. Vsak kalkulatorcek uporablja dve formuli tipa a = b+c/d. Ostalo je 'estetika'. Pri dlancnikovi velikosti ekrana predvidevam, da bom imel malo vec tabsov, pa bo...

Bom povprasal se na racunalniskem forumu Slo-Techa.

Momci, resnicno hvala!

Beezgetz

madviper ::

Sicer ste zašli z področja elektrotehnike in prešli na vse drugo, ampak odgovoril to bom vseeno. Za dlančnike, ki temeljijo na Windows platformi, lahko programišaš v VisualStudio (poljubni programski jezik), saj obstaja tudi dodatek , ki simulira dlančnike (manjša razlika v arhitekturi procesorja).

Pravtako te vabim, da projekt objaviš na Slo-Tech-u (seveda v primernem oddelku), ker najbrž zanima tudi druge.

Lp, madviper
I'd like to do something crazy!

Beezgetz ::

Pozdrav MadViper,

Ja sori za stran pota, toda moram pristavit, da je bilo to zame produktivno, no v nekem smislu...
Sicer sem pa že odpru temo na Slo-Tech:
Klik

Prosil bi te samo še to, predno zakleneš to temo, saj lahko po sporočilu, kje dobim ta dodatek. Jaz imam ta zastonjski Visual Studio 2008 Express edition, pa notri ni tega... Rabim nabavit polno verzijo najbrž?

Hvala se enkrat vsem!!!

Beezgetz

Edit: link //madviper

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: madviper ()

20sdfj093f ::

Prednosti mobilnih platform v stilu dlančnikov in embedded sistemov je ravno .NET podpora - celoten software napišeš v Visual Studiu in na embedded mašini imaš framework.

Lahko pa greš programirati tudi v C-ju eno hardcore varianto (če misliš delat z WinCE).

LPD

madviper ::

Jaz imam VS2005 celotnega, za Express edition pa ne vem.

Zaklepam temo, ker ste(smo) zašli na kriva pota.
I'd like to do something crazy!


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Windows 95 emulacija na Windows Mobile

Oddelek: Mobilne tehnologije
161488 (1232) krneki0001
»

Dlančnik + GPS

Oddelek: Kaj kupiti
203358 (2864) krneki0001
»

Remote desktop - Dostop do Pocket PC

Oddelek: Mobilne tehnologije
71070 (908) _Dejan_
»

[kaj pa dlančniki?] heh, začetniška

Oddelek: Programiranje
101487 (1487) Beezgetz
»

Dlančnik

Oddelek: Kaj kupiti
121774 (1577) iskra

Več podobnih tem