» »

MSN

MSN

davidc ::

Zanima me neki. A res lahko dobim virus od enga, sam s tem, ko mu dovolim, da me da med svoje kontakte na MSN-ju? Če predpostavljam, da ma tud on virus.
Oziroma, ali je pametno nekomu dovolit, da te doda na svoj seznam, če te osebe ne poznaš?

_n00b_ ::

A res lahko dobim virus od enga, sam s tem, ko mu dovolim, da me da med svoje kontakte na MSN-ju?
Ne mores. (Vsaj kolikor jaz vem)

Oziroma, ali je pametno nekomu dovolit, da te doda na svoj seznam, če te osebe ne poznaš?
Stvar posameznika (Kak se pac odlocis, "varnostna nadloga" zagotovo ne more bit).

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: _n00b_ ()

230-DC ::

ja lohk dobiš
sj to je že bla neka debata o tem
je folk dodal tega tipa na svoje stike in je s tem avtomatsko dobu virus
*the gates of valhalla are near*

R33D3M33R ::

Kako je pa to mogoče? To so bili verjetno taki, ki imajo vklopljeno vedno sprejmi datoteke ali pa je kaka varnostna luknja?
Moja domača stran: http://andrej.mernik.eu
Na spletu že od junija 2002 ;)
:(){ :|:& };:

iggy ::

Ma ni možn to! Kaj vm ni jasn?:\
Hey, you're fat!

R33D3M33R ::

iggy: če imaš dokaze potem verjamem, dokler pa ne vidim kaj otipljivega je pa to možno. Le kateri microsoftov produkt nima takšne ali drugačne luknje?
Moja domača stran: http://andrej.mernik.eu
Na spletu že od junija 2002 ;)
:(){ :|:& };:

230-DC ::

ej 100% je možno
nevem kok je blo to zrihtan sam vem pa da je možno
*the gates of valhalla are near*

iggy ::

Dej ti men en konkreten dokaz da je to možno! Če veš za kakšen tak naslov brez problema grem sprobat!
Hey, you're fat!

Jernej L ::

nonono, to ni mogoče, preko msnja se do sedaj še ni noben virus prenašal kar tako, sem sam študiral msnjev protokol in trdim, da to ni mogoče.

64202 ::

Jah, ce ima MSN bug v dekoderju slik (kot ga je IE imel pred casom za .bmp), pa ce ti avtomatsko pokaze avatar od nekoga drugega...
I am NaN, I am a free man!

davidc ::

Pred nedavnim je krožil tale mail, sem ga dobil ziher petkrat, pa me zanima če je to res, pa če to velja samo za MSN?

ce vas pavlo_88@hotmail.com
hoce dodati na svoj seznam
prijateljev, mu ne dovolite,
ker je to virus.

Posljite to naprej vsem, ki jih
poznate, ker ce ga kdo, ki ga
imate vi na seznamu, sprejme,
boste tudi vi dobili ta virus.

Oz. če ni res, od kje pol pridejo taki maili, ki v enem dnevnu obkrožijo celo Slovenijo?

St@jler ::

zato ker so ljudje debilni in nasedajo vsakmu mejlu k pride pa govori o virusih. Poj je pa čez par ur spet 10 mejlov k pravjo da je biu un prejšn sam natega ;(

iggy ::

ej stari tega pavlota sm za foro dodav in prov nobenga virusa ni.
Hey, you're fat!

R33D3M33R ::

iggy: morda nisi pomislil, ampak obstaja zloben folk, ki bi mogoče rad tega pavlota zaspamal in povzročil, da ga na svojo listo doda xy ljudi, ter mu povzroči sive lase.
Morda pa je sam naokoli pošiljal, ker si je pač želel stikov :))
Moja domača stran: http://andrej.mernik.eu
Na spletu že od junija 2002 ;)
:(){ :|:& };:

Slo-One ::

100 ljudi sto čudi. 0:)

Ja virus bi lahko dobil ker bi se ob povezavi z stikom bi on lahko ugotovil tvoj ip in na njega izvaja napade.

iggy ::

Ja virus bi lahko dobil ker bi se ob povezavi z stikom bi on lahko ugotovil tvoj ip in na njega izvaja napade.


Ne more ker je use skupej povezano prek serverja-tud če bi mi kej poslov bi šlo najprej prek serverja. IP prek messengerja je dost teško odkrit.
Hey, you're fat!

Slo-One ::

Teoretično je možno v praksi pa malo vrjetno.

darkolord ::

(Jaz sem sicer nekoga videl, ki zna odkrit IP, ampak ne verjamem, da to zna vec kot nekaj ljudi)

Tist z unim Pavlom je pa kr neki, nekdo ga pač ne mara

pitagora ::

@darkolord

(Jaz sem sicer nekoga videl, ki zna odkrit IP, ampak ne verjamem, da to zna vec kot nekaj ljudi)


odkriti IP ni noben problem. kako odkriti pa nebi ker je na netu nekaj od tega..
google love you. napises how to get an IP on messenger

eden zadetek
ta šesti:D
lp pitagora

darkolord ::

odkriti IP ni noben problem.

torej če ti dam moj MSN naslov, boš odkril moj IP, brez da bi jaz karkoli naredil (recimo sprejel nekaj od tebe) ?

Tisto na linku dela samo če uni sprejme fajl (d0h)

Sba ::

Ravnokar se mi je pojavila neka čudna zadeva ;(( In sicer, naj bi se mi virus sam od sebe začel nalagati 8-O , nato pa se še posredovati mojim stikom... Sicer naj bi se "naložil" na C: (vsaj tako je tam pisalo), medtem, ko je napisal da pošilja mojim stikom, sem se v naglici izpisal...
Sedaj pa pride na vrsto še malo bolj nenavaden del... Okvirček za pošiljanje je bil manjši, kot običajno in jezik je bil angleški, jaz pa imam slovenki MSN...
Je že kdo imel podobne izkušnje s tem? Ali je to samo smajli? Trenutno skeniram disk z Avast antivirusnim programom, zaenkrat ni še nič odkril... :\
Those that claim that they're not showing off are drowning in denial!

R33D3M33R ::

Hm, to da virus izpisuje kaj dela je zelo sumljiva stvar, ker tega ponavadi ne počnejo, mislim da bi to lahko bila animirana slikica in te je nekdo pošteno naplahtal. Vsekakor pa previdnost ni odveč.
MOgoče si dobil kaj takega http://www.angelfire.com/az3/angel13/test/ ali pa http://flatrock.org.nz/topics/info_and_tech/assets/virus.gif :D
Moja domača stran: http://andrej.mernik.eu
Na spletu že od junija 2002 ;)
:(){ :|:& };:

Sba ::

Ni bilo ne prvo, ne drugo. Bilo je kot navadni prenos datotek prek MSNja, le brez možnosti prekinitve, celo ime je bilo napisano...
Naj bi biu hec, sem zvedel...do tega pa bi laho prišel tudi z razmislekom, saj je bilo tam najprej prazno polje, nato pa se je to prikazalo (ker je sliko nalagalo).
Sicer pa pregled ni bil odveč, saj sem, kljubtemu da je bila šala, odkril "trojanca" ;(
Those that claim that they're not showing off are drowning in denial!

Boss6 ::

Zdravo!mene pa neki zanima in sicer imam težavo z msnjoom!pač ko ga hočem pržgat mi napise da trenutno ne morem ga uporabljat naj probam kasneje in to dela že 2 dni!"sm ga na nov naložu sm resetrio komp in ne pomaga nic!ima kdo to težavo? kako jo rešiti?hvala za pomoc
dgdg

Nejc Pintar ::

@Sba: to je že precej stara fora, in vsi nenadoma zaprejo msn:D
Lahko je biti prvi, če si edini!

Tutankhamun ::

Sba To so tri gif slikce skupi zleplene :D. Ga mam tut js, če rabš te tri slikce lahk pošleš ZS >:D
AMD Phenom QUAD 9950 Black Edition, 8GB


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

[INFO] Windows Live Messenger/MSN Messenger (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Programska oprema
23675449 (16090) tilinho20
»

MSN pošilja sporočila....?

Oddelek: Programska oprema
81012 (1012) sheldon
»

MSn stik?

Oddelek: Programska oprema
81507 (1130) croco
»

msn messenger

Oddelek: Programska oprema
372882 (1785) teedy
»

Msn messenger problem

Oddelek: Pomoč in nasveti
131639 (1318) primoznet

Več podobnih tem