» »

MSN pošilja sporočila....?

MSN pošilja sporočila....?

ALIen23 ::

Pozdrav!!


Messenger mi sam mojim stikom pošilja neka sporočila in celo neke zip datoteke, kako naj se rešim tega s...a?

HVALA!!
LP

Vikking ::

virus imaš, uporabi recimo online scanner bitdefender

ALIen23 ::

S katerim programom pa se najenostavneje rešem tega...?
LP

Vikking ::

uporabi recimo online scanner bitdefender

Beri in spoznal boš resnico!

Jakka ::

Sem se ukvarjal s podobnim problemom, nekdo je preko msn pošiljal sporočila ter zip datoteke. Razni antivirusi in antispyware programi niso naredili nič. Tipično. :) Sem odpravljanja problema raje lotil ročno.

Krivec za ta dejanja je bil proces "servicer.exe" (google najde marsikaj o njem). Nahaja se v mapi c:\windows\system32, je skrita sistemska datoteka, posledično ga v explorerju ne vidiš, dokler ne vklopiš prikaza skritih datotek in onemogočiš skrivanje pomembnih sistemskih fajlov. Task manager ga pokaže kot ativen proces, vsaj tako se mi zdi. Je pa boljše namesto tak managerja za nadaljne korake uporabiti Process Explorer.

Odstranjevanje je pa potekalo tako. Najprej sem v process explorerju ubil ta proces, zbrisal datoteko servicer.exe z diska v cmd-ju in zbrisal njegov vnos v startup-u (start, klik na run, napišeš msconfig, zavihek startup, najdeš item, izbrišeš. Po restartu se nekako ni odstranil, postopek sem ponovil in po naslednjem restaru ga ni bilo več.
Zakaj se kasneje ni več pojavil ne vem, je pa delovalo. :)

Vikking ::

Hundey: zadevo ni znal rešit noben ad-aware in niti ne NOD32, pri uprabi bitdefenderja je našel vse tisto kar je bilo okuženo in tudi zbrisal zadevo. Zato sem mu ga tudi napisal naj ga uporabi.

OCCULT ::

meni je to vse zbrisal Kaspersky internet security 7........sem imel pa isti problem probal sem z bitdefender,avg free,nod32 inavast4 in ni bilo nič.
Pa še nekakšna orodja sem probal pa brisal iz varnega zagona in se ni zgodilo nič rešil je Kaspersky.

Lp
Occult

mitkos ::

Jaz imam tudi podobne težave. Dobro da sem našel tole temo. Bom probal tudi sam doma brisati tale fajl, upam da mi bo ratalo, res pa je tudi da ga tudi meni niso našli programi kot so ad-avere, bitdefender in podobni.

sheldon ::

ANTI-VIRUSNI program! prečist komp z spyware-om.. en virus maš


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

problem z virusi

Oddelek: Pomoč in nasveti
284647 (4352) solatko
»

Pocasen internet - vzrok svchost.exe??

Oddelek: Omrežja in internet
294391 (3422) residual
»

Neznani virus onemogoči vse programe za zaščito in upočasni sistem

Oddelek: Pomoč in nasveti
194586 (4109) nokia6310
»

Disk se polni iz neznanega razloga

Oddelek: Pomoč in nasveti
292790 (2099) jackorsen88
»

Proxy trojanski konj

Oddelek: Pomoč in nasveti
142516 (2235) jan01

Več podobnih tem