» »

[2.1] Katere Zvočnike?

[2.1] Katere Zvočnike?

zagi123 ::

kuglvinkl je izjavil:


IN kakšni so argumenti za takšno izjavo?

Dva satelitka ki nekaj probavata reproducirat zgornje frekvence, pa nek subwoofer ki prdi pač ni dober sistem za moje pojme.
Je pa OK za nezahtevne, woofer bobni kar je ok za filme. Celo priporočil sem jih frendu ki je rabil 2.1 z "velik basa"...
in sem jih šel včeraj poslušat. Slišalo se je grozno, ampak važno da je on zadovoljen...

jRk0 ::

logitech majo vsi po vrsti na zalost prevec basa za glasbo, za filme, igrce kul, tudi kaksen house pa to (ce ti je vsec bass heavy sistem), ampak na zalost je pa tudi res, da je precej nekontroliran sub in prevec "bobni". Edifier ma precej boljse urejeno - satelita sta ze 2 mini bookshelfa (tw+mid) in pa sub, ki ima kick in gre nizko in ne bobni v tri krasne :)
You fuck up once, you loose two teeth.

zagi123 ::

Aja, pa z tem nisem mislil da so zanič oz. slabi. Samo niso najboljši kot je dejal N96:)
jrk0, kako A5? :D

ABX ::

jRk0 je izjavil:

ABX je izjavil:

Tudi jaz iščem dobre 2.1 zvočnike, ker moji stari so postali preveliki.

Pogoj je daljinec in vsaj 3 vhode.


Edifier S530D ali s730D!


Zgleda zanimivo, hvala.
Vaša inštalacija je uspešno spodletela!

jRk0 ::

zagi123 je izjavil:

Aja, pa z tem nisem mislil da so zanič oz. slabi. Samo niso najboljši kot je dejal N96:)
jrk0, kako A5? :D


fajn fajn :> samo malo soba jebe (premalo od stene in gole stene ter velika balkonska vrata:) novo zvocno se edino =)
You fuck up once, you loose two teeth.

Lawler ::

jRk0 je izjavil:

logitech majo vsi po vrsti na zalost prevec basa za glasbo, za filme, igrce kul, tudi kaksen house pa to (ce ti je vsec bass heavy sistem), ampak na zalost je pa tudi res, da je precej nekontroliran sub in prevec "bobni". Edifier ma precej boljse urejeno - satelita sta ze 2 mini bookshelfa (tw+mid) in pa sub, ki ima kick in gre nizko in ne bobni v tri krasne :)


Ga pa zmanjšaš če ti je preveč.

Lawler ::

zagi123 je izjavil:

kuglvinkl je izjavil:


IN kakšni so argumenti za takšno izjavo?

Dva satelitka ki nekaj probavata reproducirat zgornje frekvence, pa nek subwoofer ki prdi pač ni dober sistem za moje pojme.
Je pa OK za nezahtevne, woofer bobni kar je ok za filme. Celo priporočil sem jih frendu ki je rabil 2.1 z "velik basa"...
in sem jih šel včeraj poslušat. Slišalo se je grozno, ampak važno da je on zadovoljen...


Men se ni nikol ravno zdel da prdi. Jih imate pa nekateri čudno nastavljene. Pri men ni nič preveč basa in se ga sliš čisto lepo, nizko.

Zgodovina sprememb…

  • spremenila: Lawler ()

flier ::

jRk0 kje se pa dobi te zvocnike (Edifier) ?

jRk0 ::

Lawler je izjavil:

jRk0 je izjavil:

logitech majo vsi po vrsti na zalost prevec basa za glasbo, za filme, igrce kul, tudi kaksen house pa to (ce ti je vsec bass heavy sistem), ampak na zalost je pa tudi res, da je precej nekontroliran sub in prevec "bobni". Edifier ma precej boljse urejeno - satelita sta ze 2 mini bookshelfa (tw+mid) in pa sub, ki ima kick in gre nizko in ne bobni v tri krasne :)


Ga pa zmanjšaš če ti je preveč.


x-230 majo na minimum se vedno gnil bas in premocan glede na ostalo. (pustmo zdaj eq softwersko)


Edifier majo v Slo celo na http://www.demise-pc.si na novo. Precej drago na zalost. Drugace bolje iz Avstrije/Nemcije, ampak v zadnjih mesecih so se podrazli precej (30% od oka)
You fuck up once, you loose two teeth.

Lawler ::

Logitech Z623 speaker system brings THX certification
http://www.techradar.com/news/home-cine...

zagi123 ::

Hah, spet jogurtovi lončki od Logitecha. Sam ker imajo THX certifikat, so ziher dobri :))

Lawler ::

zagi123 je izjavil:

z2300 je najslabš kr loh dobiš od sistema 2.1, tko da ne zapravlji cajta in denarja in kupi kaj drugega kot jogurtove lončke :D


Govori zase :) Če se tebi ne zdijo še ne pomeni da se tudi ostalim ne bodo. Zvok je kr subjektivna stvar. Naprimer men se zdijo več kot dobri za mojo sobo. Za filme, špile in muzko so več kot dobri zame. Je pa res tudi odvino kakšno zvrst glasbo poslušaš, za elektroniko so špica, za kakšn rock, metal ali pa klasično pa morda kakšni drugi. Nevem, to je stvar posameznika kakšn zvok se mu zdi. Sm slišal že veliko dost boljših in dražjih sistemov pa nism bil ravno zadovoljen.

Zgodovina sprememb…

  • spremenila: Lawler ()

jRk0 ::

mhm, prvo poslusi elektroniko na enih kolko tolko 2.0 zvocnik (se posebej kaksnih samostojecih), da se ti odpre nov svet in verjemi, da ne rabis bum bum, da slisis v glasbi stvari, ki jih prej 5 let nisi :)
You fuck up once, you loose two teeth.

Lawler ::

jRk0 je izjavil:

mhm, prvo poslusi elektroniko na enih kolko tolko 2.0 zvocnik (se posebej kaksnih samostojecih), da se ti odpre nov svet in verjemi, da ne rabis bum bum, da slisis v glasbi stvari, ki jih prej 5 let nisi :)


Sm že slišal.

glinik ::

To so pač vse jajce. Da si ne bi mislili, da sploh kateri od teh zvočnikov igra koliko toliko.

Tudi Logitech Gigaworks ali kaj so že bili, to je vse kar nekaj ...

Je pa vsaj to vse hudo poceni :)

Pravi stere sistem je še vedno "majka"!

Najhujše je, ko greš do kolega, ki ima boljši sistem in poslušaš glasbo. Jaz še zdaj ne morem poslušat svojega sistema (vrednost cca. 2000 EUR), ko sem slišal za klaso boljši sistem :(

Lp
Če bi faušija gorela, cela Slovenija bi gorela :)))

Je vredno razmisleka ...

Lawler_ ::

glinik je izjavil:

To so pač vse jajce. Da si ne bi mislili, da sploh kateri od teh zvočnikov igra koliko toliko.

Tudi Logitech Gigaworks ali kaj so že bili, to je vse kar nekaj ...

Je pa vsaj to vse hudo poceni :)

Pravi stere sistem je še vedno "majka"!

Najhujše je, ko greš do kolega, ki ima boljši sistem in poslušaš glasbo. Jaz še zdaj ne morem poslušat svojega sistema (vrednost cca. 2000 EUR), ko sem slišal za klaso boljši sistem :(

Lp


Jajca so zate, za kakšnega drugega pa ravno ne.

jRk0 ::

itak da so boljsi od plastik fantastik skatlic, ki jih ma folk zraven compa, ampak se vedno ni to to. edifier s530d dost boljse igra recimo od vseh logitechov
You fuck up once, you loose two teeth.

detroit ::

logitech je bil dober 10let nazaj ko so še šatulje pele okrog compou....problem je ker se niso izboljšal od takrat nič za razliko od ostalih
Skero

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: detroit ()

BCSman ::

katere 2.1 zvočnike za kakih 40EUR priporočate?

demon#666 ::

Meni tej super služijo
Sabertooth Z87|4670K|8GB|840 PRO 256GB|
R9 270X WindForce|Seasonic 660|Define R3

švrk ::

jst sem pred kratkim kupil tele in so kar v redu.

Spajky ::

IMHO najbolje za 40€ je nabavit magari brezhibne Altec Lansing VS4121 - 2.1 PC speakers pa jih modificirat malo, Delajo bistveno bolje kot original; visoki gredo še višje, basi pa še nižje skor do 25Hz !!! Satelite pa postavit na dna prozorne 15x15x3cm plastične skledice narobe obrnjene brez pokrova (ala "tupperware" iz Merkurja) za podstavek; srednjih ne manjka več ter imajo najboljši izkoristek (dB/W) naspram vsem tem poceni PC zvočnikom ...
"Bluzim na forumu, torej sem !" (še živ ) ...

xyxyxyxy ::

Kaj pa 2.0 zvočniki? Katere priporočate? Kupil bi Bose Companion(R) 2 za 99EUR, mnenja?

zagi123 ::

Meh tele companioni so bolj tko-tko. Če daš dol mrežco te pa sploh srat prime. Za ta denar raje Creative T40.

xyxyxyxy ::

So še kakšni novejši od T40 Series II? Na večih straneh opažam, da so bili odstranjeni iz ponudbe. :|

IgorM ::

Spajky
ti je uspelo izničite brenčanje zvočnikov?
Se bo treba lotiri predelave, hvlala za info.

Spajky ::

Moji zvočniki NE brenčijo !!! In nikoli niso! Če tebi, pomeni, da je nekaj narobe s kabli/konektorji ali z maso kompa/zvočne v njem !
"Bluzim na forumu, torej sem !" (še živ ) ...

mare4444 ::

kupujem zvočnike 2.1 za 100EUR. gledal sem Logitech Z-4. ima kdo boljši predlog?
kabel za en zvočnik bi moral bit najmanj 5 metrov dolg. ali se ga da kupiti posebej?

Zako ::

Kje lahko kupim Edifier s530d, in ce mogoce ve kdo za ceno?

tnx
Zako je zakon!!!

T-Majo ::

Najboljši zvočniki za 50EUR so bili Logitech X-230 2.1, ki jih več ne prodajajo.

Novi Logitech v istem razredu so dosti slabši, čeprav omogočajo nek 3D zvok. Govorim, ker imam tudi novejše doma - Logitech Z323. So dražji, obljubljajo boljše karakteristike, igrajo pa slabše.

Tud X-230 so bolj kvalitetno narejeni. Nevem pa, kako je z X-240.

sasoe ::

iščem nekaj za do 50 eur.
seveda so mi takoj ligitech Z313, oz. Z323 v oči padli, logitech in prava cena!
vendar imajo pa slabo oceno, in še tukaj berem, da so slab nakup?

We recommend staying away from the Z323 and spending the extra $10 for the Logitech Speaker Z523, another three-piece speaker set that has richer sound.

bolj priporočajo Z523, vendar pri nas niso samo 10$ več, ampak 30 eur.
Z232 cca 50 eur
Z523 cca 80 eur

smo pa že tam, 50 eur je 80eur, pa še zmeraj nič posebnega, pa daj raje še 50eur zraven, ...itd. in prideš na 1000 :)

teufelima kdo kaj izkušenj?

ABX ::

Zako je izjavil:

Kje lahko kupim Edifier s530d, in ce mogoce ve kdo za ceno?

tnx


Kot sem jaz razumel je s530d predhodnik za s730d, razlika v ceni pa je žal premajhna da bi bil nakup s530d smiseln.
Vaša inštalacija je uspešno spodletela!

Mitja358 ::

sasoe je izjavil:

iščem nekaj za do 50 eur.
seveda so mi takoj ligitech Z313, oz. Z323 v oči padli, logitech in prava cena!
vendar imajo pa slabo oceno, in še tukaj berem, da so slab nakup?

We recommend staying away from the Z323 and spending the extra $10 for the Logitech Speaker Z523, another three-piece speaker set that has richer sound.

bolj priporočajo Z523, vendar pri nas niso samo 10$ več, ampak 30 eur.
Z232 cca 50 eur
Z523 cca 80 eur

smo pa že tam, 50 eur je 80eur, pa še zmeraj nič posebnega, pa daj raje še 50eur zraven, ...itd. in prideš na 1000 :)

teufelima kdo kaj izkušenj?


Z 523 so pri nas slabih 63€.

bluefish ::

Meh, Logitech je z 2.1 sistemi popolnoma zasral.

Mitja358 ::

Zakaj pa? Imam X-230 in delujejo OK.

bluefish ::

Ja, saj ti so bili najbrž zadnji dokaj solidni.

Mitja358 ::

Zdaj gledam, da bi si vzel Z523. Zakaj misliš, da nova serija ni dobra?

Double_J ::

Jaz sem vzel z623, naj bi bili kao malenkost slabši od z-2300. Samo so se mi zdeli bolj priročni, ker so kontrole na zvočniku poleg tega so bolj kompaktni.
Dve šivanki...

Zako ::

s730d so nekje 300EUR, za ta denar dobim ze z-5500 ali pa za manj pa z-2300

bom videl kake bodo ponudbe in ene nabavil.
Zako je zakon!!!

mailer ::

Iščem zvočnike za na šiht, nagibam se k sistemu 2.0 max do 50EUR. Edini ki so mi trenutno zanimivi so genius SP-HF1800A. Namenjeni bi bili za priklop mp3ja ali telefona za poslušanje glasbe. Edina slabost je, da so veliki, kar niti ni problem, čeprav bi rad manjše. 2.1 bi se nekako izognil, če pa že mi priporočajte katere tudi do max 50EUR.

barocco ::

demon#666 je izjavil:

Meni tej super služijo

imam iste. in zadovoljen za film in igre. več ne potrebujem ;)

luxaeter ::

Zdravo, iščem par zvočnikov 2.0 / 2.1. Pregledu sem precej pc kompletov ampak sem pripravlen zapravit kakšen euro več, tukaj nastopi hi-fi ampak res niamam pojma kaj izbrati. Če ma kdo kakšen nasvet za best buy do 400e da si malo več ogledam bi bil zelo vesel :)

Kforge ::

kaj priporočate do 50EUR?

http://www.mimovrste.com/artikel/288001...

gledal sem tole,bi bilo vredu? Uporabljal bi pa seveda za gledanje filmov ter nekaj malega poslušanje glasbe

lp

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Kforge ()

demon#666 ::

zagi123 ::

What demon said. Pa ne sanjaj o vatih, če bi imeli dejansko 100w bi se stopili.

Kforge ::

no,pa če tudi nimajo ravno 100W so verjetneje močnejši od zgornih kajne? tudi levi in desni ne le woofer. Torej za tak denar je TO TO kajne?

lp

NejcSSD ::

To je to ja, sosed jih ima in so odlični, res.

tilinho20 ::

No, mene pa zanima kaj priporočate do 150€? Do zdaj sem se še najbolj nagibal k Logitech Z623

RejZoR ::

Altec Lansing Expressionist Ultra (MX6021). Edino kar ti mogoče ne bi bilo všeč je oblika.
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

ABX ::

Jaz sem si vzel Logitech Z-cinema, ker sem dobil odlično ceno.

Niso močni, ponavadi jih imam na 60%, vendar je zvok zelo natančen. Ne vem kako primerjavo bi dal, kot recimo ena zelo visoka resolucija za sliko.
Vaša inštalacija je uspešno spodletela!


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

zvočniki

Oddelek: Kaj kupiti
232463 (2020) bluefish
»

2.1 zvočniki, 100-200eur?

Oddelek: Kaj kupiti
272893 (2514) Spajky
»

zvočniki 2.1

Oddelek: Kaj kupiti
52773 (2611) Jeremias
»

Katere zvočnike kupiti?

Oddelek: Kaj kupiti
61953 (1883) bond007
»

Katere računalniške 2.1 zvočnike tja do 15.000?

Oddelek: Kaj kupiti
202073 (1596) dxx

Več podobnih tem