» »

Problem pri hlajenju na Abil NF7-s

Problem pri hlajenju na Abil NF7-s

simoni ::

Amam plato Abil NF7s-2.0! Gor je Barton 2800+. Odločil sem se, da bi zamenjal original hladilnik z enim tišjim (ker je ta res glasen!)!
Odločil sem se, da bi dal Zalmana CNPS7000B-Cu gor, vendar tam na strani piše, da ni kopatibilna plata z tem hladilnikom. A je kdo to probal?
Kateri hladilnik mi sedaj priporočate? Rad bi imel tišino, vendar mora dobro hladit, ker bi ga tudi malo navil!

Please help!:))


Hvala!
Bulmau pa še mau mn, ampak raj ne!

simoni ::

Zvedel sem še, da se da pri CNPS7000B-Cu nekaj odrezat in potem paše tudi na NF7. A je kdo to probal? Se splača?
Bulmau pa še mau mn, ampak raj ne!

profii ::

a pridobil boš na temperaturah in na tišini. če se splača ve sam tvoja denarnica. drugače pa hladilnik gre gor samo nosilc moreš malo skrajšat.

delfinus ::

Thermalright ALX800 je odlicen hladilec. Potem se malenkost boljsi za kako C pa Thermalright 900A. Sam imam ALX800 in ko sem naredil prehod iz Zalmana 6000CU se je to poznalo cca. 9-10C. V glavnem glej hladilnike za socket A. Najboljs, da vzames tega za pripet, ker za ostale bos moral plato ven vzet in ga priviti okrog socketa.

simoni ::

Aha, potem se da to naredit, da bi skrajšal nosilc. Denar ni problem, ker ga bom dobil. samo zbrat treba pravega. Kaj pa Termaltake-ovi, ki sem jih navedel zgoraj?
"profii": a ti si to že probal nardit? Jat imam nad plato gor napajalc. Pa se mi zdi zelo mal placa. A bo pasal?
Bulmau pa še mau mn, ampak raj ne!

AndrewSmith ::

Imam Zalmana 7000cu na maticni Epox8RDA3+ in sem
tudi jst mogu skrajsat nosilcek,ker se je dotikal
kondezatorjev.No...to je 5min dela tako da ni problem.
Cooler je zelo tih,vendar ga mam na fan mate-u
priklopljenega,tako da ko komp ni obremenjen ga mam
na min.Je pa res da ko dvignem obrate na ful se ga
precej cuje.
ce bi pa zdaj kupuval nov cooler bi pa vzel tega+ ta adapter+ ta vent.
Al pa kr tega BigTyphoon-a:D
Pomoje najtisje in najboljse hladilne resitve ;)
1)Venice3200/DfiUltraD/2x512UltraX-BH5/X800Xl/LG DVDRW/Seagate320Gb
2)3xTechnics1210MK5/FinalScratch/DJM600/SennheiserHD25/
2xProel15A@250rms/1xB&C 15"@750rms

tomaz321 ::

Al pa Sonic tower od Thermaltake! Zadeva je kompatibilna na vsa podnožja, sicer je bol zaj3bana montaža, ampak baje da deluje perfektno če en 120mm vent vmes rukneš! (In še cena ni previsoka, ampak to si rekel da ni problem)!

Drgač je pa men ful všeč Titanova vanessa (una t velka), ki pa baje tut dobr hladi, se lahko namesti, paše na vsa podnožja in se pusti pošteno plačati!

Za socket A boš težko najdu kej bolšga od tega kar sem ti napisal in še predlogov od prej (BigTyphoon oz. Thermalright 97). Aja, drgač maš pa itak fajn podatke in veliko coolerjev lepo navedenih na strani od cool-pc.org (kot je bila že prej tudi navedena)

simoni ::

AndrewSmith: A si imel kaj problemov s prostorom, glede na to, da ima tvoja plata bolj v zgornjem delu procesor. Je bil napajalnik kaj napoto?
Bulmau pa še mau mn, ampak raj ne!

Shybby ::

Vulcano 12 + ducting mod. Proc navit na 3200 in temperatura ne pride nad 50 med igranjem, ventilator pa na minimalnih obratih. montaža je res malo zakomplicirana, hlajenje pa neslišno in dobro. priporočam

Lp

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Shybby ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

[Zračno hlajenje] Kateri hladilnik za s939/754? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
10623059 (18956) svetetko
»

[Zračno hlajenje] Kateri hladilnik za Socket A (strani: 1 2 )

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
9417990 (15113) Wofk
»

Hlajenje z 0dB

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
192004 (1347) Brvar
»

Hladilnik za athlona 2ghz

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
71035 (943) sirotka
»

Kateri hladilnik za amd cpp

Oddelek: Kaj kupiti
5815 (755) AndrewSmith

Več podobnih tem