» »

svchost in 100% obremenitev cpu

svchost in 100% obremenitev cpu

boss-tech ::

men ta progamček vsake tolk zabije procesor, ko pa ga ubijem pa je vse ok. a mi lahko kdo kaj več pove ka je s tem programom in zaka mi to dela?

Predator ::

svchost.exe

ponavadi je 100% usaga znak kaksnega spyware-a/worma
Building a better mousetrap merely results in smarter mice.

boss-tech ::

sm pognal ad wara in je kr neki stvari našu- bom porihtu pa povem ka bo pol

Predator ::

skombiniraj ad-aware, spybot in spyware blaster
Building a better mousetrap merely results in smarter mice.

ian77 ::

Mene pa muči ta svchost pri povezavi (dialup) na internet začne porabljati 100% procesorja, tudi ko se odklopim od neta nadaljuje z obremenitvijo 100%. Rešitev je le reset računalnika pa se ponovno pojavi ko se povežem na net.

Na računalniku Win2000 ni virusov in sem tudi preveril z ad-aware - čisto.

Je imel kdo take probleme in rešil ?

Zemljak ::

Če bi uporabil iskanje na Slo-Techu bi ugotovil da je bilo o tej temi že kar nekaj napisanega... svchost.exe

bastadu ::

Napiši v iskanje ključno besedo svchost.exe in ni vrag da ne bi našlo kaj pametnega...

ian77 ::

Sem že iskal tudi preko iskanja in googla ampak ni nobene konkretne pomoči edino kar sem ugotovil je da so nekateri rešli podoben problem z formatiranjem diska in ponovno instalacijo.

Jakka ::

Uporabljaj firewall, recimo Kerio ali Sygate, pa ne bo več problemov s svchost.exe. ;)

Zemljak ::

svchost.exe je sistemski proces ki pripada Microsoftovemu operacijskemu sistemu. Omenjeni program skrbi za procese kateri uporabljajo DLL knjižnjice. Torej ta program ni potrebno ubijati, razen če gre za W32.Welchia.Worm.
lp,B

bastadu ::

Namesti si tale popravek od Microsofta in potem poročaj...

mojsterleo ::

Evo n00bovske metode pregleda tega misterioznega svchost.exe:
1. Start->Run
2. cmd.exe
3. vtipkaj tasklist /svc

Ta komanda ti izpiše seznam trenutno registriranih procesov pod svchost.exe. Nato v google pastaj vsak proces posebej, in boš takoj videl če je kateri sumljiv.

gumby ::

za win2000: tasklist ukaza ni, je pa na CDju datoteka support\tools\support.cab in v njej tlist.exe

ian77 ::

Sem uporabil firewall - Kerio in sem zadevo (zgleda) rešil. Očitno se je na računalnik prisesal kakšen programček, ki se poveže na net in uporablja 100% svchosta.
Zanimivo je, da ga ne najde noben antivirus oz. ad-aware.

Sicer pa zgleda da je rešeno, bom poročal o spremembah.

riba43 ::

Pozdrav,

preveri sledeče:

START>SEARCH>svchost. Če ti najde svchost kjerkoli drugje kot v WINDOWS\system32 oziroma v SP1 i386 direktoriju, potem je to virus in ga lahko mirno brišeš.

LP>:D

vres.ales ::

najde samo eniga tak, da ziher ni virus

mam pa ta info:

Microsoft ::

Tema je sicer ze stara dve leti a vseeno, v tejle temi imas malo novejse stvari. Ce na tvoji sliki dobro pogledas, bos v zadnji vrstici zasledil wuauserv, kateri je pri meni bil krivec.


by Miha
s8eqaWrumatu*h-+r5wre3$ev_pheNeyut#VUbraS@e2$u5ESwE67&uhukuCh3pr


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

svchost.exe

Oddelek: Programska oprema
164196 (4015) ABX
»

[ Windows XP ] svchost

Oddelek: Operacijski sistemi
473384 (1759) OmegaBlue
»

svchost.exe

Oddelek: Pomoč in nasveti
253433 (2457) Mr.B
»

problem z novim računalnikom

Oddelek: Pomoč in nasveti
151359 (1174) Azrael
»

svxhost.exe in system

Oddelek: Pomoč in nasveti
172161 (1952) Tugo

Več podobnih tem