» »

Vprasanja o licenci, placilu ...itd

Vprasanja o licenci, placilu ...itd

ELECTRON ::

Zanima me, kako je s tem, če jaz naredim nek program (delam v .net-u) in program prodam (delam doma). Z podjetjem, ki mi ga odkupi je že zmenjeno, ampak nimam licence, pa mislim, da podjetje tudi nima. Imajo licenco samo za install shell. Zanima me ali lahko pride do kakih problemov?

Pa še neki, to delam preko študentskega servisa, plačilo za uro je bilo objavljeno 1500-2000/ura. Program je kar zakompliciran, branje .pdf datoteke, dopolnjevanje .pdf, iskanje ,printanje ,shranjevanje... itd vse skup dela nekje dva tedna, sedaj me zanima koliko določim ceno? Nimam še izkušen s takimi stvarmi, pa mi prosim nekaj predlagajte!

hvala!

OwcA ::

Če ste zmenjeni na uro, poveš koliko ur si delal in je. Če imajo oni količkaj izkušenj so tako že v naprej določili koliko so ti pripravljeni plačati in bodo natančno postavko določili glede na porabljene ure in kvaliteto narejenega.

Glede licence ti kaj pohvalnega ne morem reči. Če s tem služiš, bodisi uporabljaj odprto-kodne ali vsaj zastonj izdelke, bodisi kupi kar potrebuješ za delo.
Otroška radovednost - gonilo napredka.

ELECTRON ::

Ok, če uporabim odprtokodne programe ali moram zraven dat še source?
Ta firma misli ta program tržit še naprej!
Nebi rat da bi bili problemi z inšpekcijo!

kopernik ::

Ok, če uporabim odprtokodne programe ali moram zraven dat še source?


Načeloma ne, razen če ne linkaš(oz. kako drugače naložiš) neko odprtokodno knjižnico v svojo aplikacijo. Obstaja pa več različnih licenc, ene bolj toge druge manj, in od njih je odvisna zahteva po razkritju kode.

Za orodja pa mislim, da ni problema. Če uporabljaš npr. odprtokodni IDE, potem jasno ni potrebe po razkritju kode aplikacije, narejene v tem razvojnem okolju.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kopernik ()

darkolord ::

Za .NET je "problem" samo IDE


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

GPL/LGPL

Oddelek: Programska oprema
486442 (3616) čuhalev
»

Zaprti formati datotek

Oddelek: Programska oprema
7709 (545) Zvezdica27
»

Privat vs. komercialna raba plačljivega SW (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Problemi človeštva
1689663 (7134) imagodei
»

Prodaja in zakodiranje programa

Oddelek: Programiranje
252304 (1407) yeti

Več podobnih tem