» »

Office XP Slovenski Trial

Office XP Slovenski Trial

TheHijacker ::

Hm... Kot lahko vidim jih mnogo ljudi sploh ne ve, da lahko brezplačno dobijo CD na katerem je slovenska pro verzija Office XPjev, ki deluje 30 dni. Lahko ga naročite na tem naslovu.

Samo za informacijo. Na tem naslovu lahko vidite, koliko stane polna verzija. Še dopoldne je bila cena nekaj več kot 230.000SIT, sedaj je pa 193.379,76 SIT. Mislm, kdo si to lahko privošči razen podjetij? Tale Microsoft politika mi še vedno ni čisto jasna. Še sam imam ogromno problemov v službi s Microsoft produkti, ker general zahteva legalnost le teh. Sedaj imam pa cirka 10 opcij na kakšen način vse kar še nimamo registrirati. Še sreča, da imamo dobrega zastopnika, ki prodaja Microsoft programe(upam ni prevelika reklama ampak bom kar omenil g. Aleša Pavliča iz podjetja Atlantis), ki nam vedno na razumljiv način razloži pogoje in kaj za nas pride ceneje.
Ampak, da smo morali za 7 licenc Office 2000 plačati 700.000SIT(cena s že vštetim 15% popustom, ki mi ga je dal g. Pavlič) je pa res tu mač!

Mnenja?
http://www.google.si

PaJo ::

Jaz bom samo rekel to da to ni nic novega za nas Microsfot. Recimo mi sm v firmi pred casom tudi nabavili licence za Office2000 in to kar 25 komadov in koliko je bila cifra, ja nic manj kod 2 miljoncka, no res da so nam se neke printerje polek dali , samo jebes ti tako, za 2 miljoncak lahko kaj boljsega staknemu. No glavno je da mamo zdaj vse licencno in nas ziv bog ne more zezat. Je pa direktore ze namignil da novih winsov in officev zagotov nebomo kupovali, zato mogoce celo ze o linux platformi in o StarrOfficu razmisliam in mislim da se bo to tako tudi zgodilo, ce ne prej kod v roko dobrega let dni, potem pa Microsoft papa:D
Ne se preveč sekirat, rajši uživat:)

TheHijacker ::

Mi tudi ne razmišljamo o nabavi novih XP windowsow ali celo Office XP. Pa saj tudi windows 2000 nimamo. Razen enega, ki smo ga morali kupiti s Microsoft SQL serverjem, na katerem teče program za knjigovodske vpise. Mislim, da smo morali samo zaradi enega programa plačati 200.000SIT(win2k 5 userjev), 300.000SIT(sql server) in 300.000(nov zmogljiv računalnik, da je to sploh lahko pognal)... Drugače pa laufamo Novell 4.11 in win98 clinet mašine, s katerim nimam nikoli težav, razen strojnih. Priznam, da smo tudi za Novella zmetali bogatstvo ampak se nam je že zdavnaj obrestovalo, saj na mreža deluje že več kot 3 leta brez kakršnihkoli problemov.
Tudi sami smo pred kakšne pol leta nazaj, ko smo šli na licenciranje, zmetali 1.6 miljona za Office 2000. Pa še to nam je uspelo zrihtat, da so bili Small Buisness edition, ki naj bi jih dobili samo z novim računalnikom. Pravil s tem ne kršimo, saj se nam sedaj štejejo kot da smo jih kupil poleg vseh tistih računalnikov, ki smo jih kupovali zadnje dve leti. Ampak vseeno. Sploh si ne upam seštevati vsega skupaj, ker ne bom mogel po košarki zaspat. Pajo, čisto prav ti dam glede Linuxa in Staroffica, sam kaj ko o tem nimam pojma. Je pa res, da že dalj časa s sodelavcem razmišljava o tem in računava, da se bomo v roku dveh let čisto znebili Microsofta!!!
Pa si zamisli enega dijaka, ki mu starši kupujejo nov računalnik....

Ccc.
http://www.google.si

PaJo ::

Ja saj.
No jaz mam v firmi podobno situacijo, 28 masin sami win98 in navadan peer to peer mreza, stavar spila ko bomba. No in v mrezi mam se en NT4.0 streznik(rabli smo ga za neki program za poslovanje z banko - ebancnistvo pac) in ta tudi deal ok, samo ne smem pomilsit kolko nas je stal ta server, vsaj kakega pol miljoncka(hardwere in softwere);(
Sicer pa sva enkrat z direktorjem gleda v nasi racunalniski sobi, kjer stoji ta NT server, polek njega pa ene linux masina, ki nam sluzi za web in mail server. Pol pa sva primerjala kolko je posamezan masina prisla in se je direktor skoraj za glavo prijej, saj je bila razlika v ceni 50 jurejv proti 500;(
No saj, bo res treba zenske pocasi na linux platformo navadit, pa se tolko ni pozresna po performacah nasih masin:D
Sicer pa ce rabis kaki nasvet iz sveta linuxa pisi na mail.
ajd..
Ne se preveč sekirat, rajši uživat:)

TheHijacker ::

Hja takole... Ženskam je čisto vseeno na kakšnem operacijskem sistemu delaja samo da ji poveš za shranit nekaj klikni tam, za zagnat nekaj pa tam. Nima veze ali je spodaj windows ali pa linux.
Praviš, da imaš linux mašino za email in web. Kateri program laufaš za email in mail? Mi imam to rešeno s eno škatlo, ki je povezana v mrežo in skrbi za email račune, kot proxy, firewall in še kaj za kar jaz nevem. Ravno prejšni teden sem moral popraviti en email account in sem rabil pomoč mojstra, ki nam je to škatlo prodal. In kaj izvem. Na njej teče linux 8-O. Hehe. Cel čas sem ga imel pred očmi(že 3 leta) pa tega nisem vedel. Pa nobenih problemov s njim...

Hvala za ponudbo pomoči v zvezi z linuxom... Ko bom kaj rabil te bom kontaktiral...
http://www.google.si

TinkaPinka ::

Hijacker: jaz sem ženska, pa mi nikakor ni vseeno, na katerem OS-u delam...>:D
Pravzaprav sem zelo zahtevna in najraje delam samo na svojem comp-u..
I am easy to please as long as I get my way.

PaJo ::

Hijacker: Hm, ja linux server uprabljam za maile na splosno, se pravi vsak izmet zensk ma svoj email in tudi kaj vec bi se dalo narediti na tej kisti. Drugace mam pa se eno drugo linux masino, ki mi sluzi kod gatway za to da lahko preljube zenske pridejo na internet. Saj pravim linux se da ponucat mnogokje in najvacja fora vsega je v tem da je zasonj, le malo se ej potrebno poglobit in stvar spila ko bomaba. Sicer pa glede tega da je zensakm vseeno kaj za ena platforam je, ni cisto res, pa se velik blem mam s tem , da uporabljamo v firmi mnogo aplikacij katere tecejo samo pod winsi in to je najvecje sranje, nao pa saj vseeeno, bomo pac an win98 ostali pa bomo vsi srecni in veseli:D

Tinka: Ti pa si pac en poseben tip zensek, se pravi da se en smes stet v povprecje amapk drugam:) V glavenm ziher te clovek ne more vrec skupaj v kos z tistimi zenksami v pisarni, ki zanjo naklofat samo to kar rabijo in basta:D
Ne se preveč sekirat, rajši uživat:)

TheHijacker ::

TinkaPinka: Mogoče že ampak sigurno nisi tako kot naše ženske v komerciali ali v knjigovodstvu, ki točno vedo kam kliknit in se lahko ko vnašajo zelo pomembne podatke pogovarjajo s menoj iz oči v oči, medtem ko s roko pišejo podatke ali na pamet klikajo s miško. To ti je čisti avtomatizem. Za takšne ženske sem mislil, da jim je čisto vseeno kakšno podlago imajo, samo da so tipke tam kjer so bile! Seveda so pa računalničarke po srcu veliko bolj zahtevne in jih zmoti že vsaka sprememba. Ane?

Pajo: Točno! V linux se je treba poglobit. Imaš kakšen nasvet kje začeti?
http://www.google.si

dr.J ::

Hehe, prav všeč so mi tile posti! Pametno razmišljanje glede cen. No, jaz se udinjam na faksu in MS ima za akademske ustanove malce bolj sprejemljive cene, čeprav ne nevemkako ugodnejše. Vseeno stane licenca za Office2K+Win2K okoli 80 kSIT. :\
Jaz sem M$ju pomahal pred par leti; novi StarOffice 6 bo pa v to še marsikoga prepričal.

Kje začeti z Linuxom: recimo tule. Tam najdeš tudi naslove nekaj slovenskih knjig o linuxu. Pa na Infosu bo o Linuxu veliko predavanj.
Welcome to the club! :D

TinkaPinka ::

Hehehe... Saj poznam jaz tudi takšen tip žensk. Tajnica mojega očeta na primer. Sem že večkrat izgubila živce pri njej, ko sem jo kaj učila....

Hijacker, ja me res moti, če z mojim računalnikom ni kaj v redu. Na drugih računalnikih pa zato nerada delam, ker sem navajena svojih nastavitev etc. Hm, verjetno sem preveč neprilagodljiva, kaj pa vem....

dr.J: torej ti uporabljaš StarOffice? Kako si zadovoljen? Jaz sem si enkrat presnela eno starejšo verzijo (ne vem več, katero...), vendar se nekako nisem mogla navadit na ta program.
I am easy to please as long as I get my way.

BigHugo ::

StarOffice 6.0 beta je prava bomba. Kar je najboljše pri njem, je cena - je zastonj. Kompatibilnost z M$ Wordom je boljša kot pri prejšnji verziji (5.2), edini problem, ki ga jaz vidim, so spell checkerji (črkovalniki). Mislim, da bodo tudi to porihtali.

TinkaPinka: Ti si kar prenesi StarOffice in ga sprobaj, boš videla, da boš zadovoljna.

LP BigHugo
LP BigHugo

dr.J ::

StarOffice imam zaradi kompatibilnosti z Win uporabniki, pa tudi kaj krajšega napišem z njim; zanimiva je tudi prezentacija, saj dela slide show.

Vsemogočen pa ni: ko sem odprl eno Word datoteko
(4.5 MB, nekaj sto enačb) je crknil, enako se mu je zgodilo pri odpiranju ene velike Excel datoteke (6 MB)
z makri. Ampak to so bolj izjeme in softver je še beta.

Verzija 6 beta je že zelo v redu! GPL verzija StarOffica pa je OpenOffice.Cool je, ker za zapis rabita XML format!

Za resno pisanje pa rabim LaTeX. Ta je zakon!
Še posebej, če je v tekstu veliko enačb. :D Naredi tisto, kar hočeš od njega, in ne 'pametuje' po svoje, pa tudi 'rock-stable' je.

PaJo ::

Hehe, bo res treba probat ta novi StarOffice, so namrec ze full dosti dobrega povedali o njem, bo treba se samo lastno menenje dobit.
Samo glede firme, kjer jaz delam pa je lahko blem glede tega, namrec smo financna firma in kaksna tabela velikosti kakih 10MB je kar hitro tu, zato tu zna biti blem. Pa se fora je v tem da se vecino stvari dela v Lotus-u in ne Excelu, zanj pa nevem kak je kaj s podoporo pod Linuxum, ceprav IBM na veliko odpira roke za ta OS, celo nas AS400 bi ga lahko zaganjal, samo se mi ga zdi skoda in ne upam kaj prevec experimentirat, mogoce enkrat kasneje:D
Ne se preveč sekirat, rajši uživat:)


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Škotska policija se vrača k Microsoftu

Oddelek: Novice / Ostala programska oprema
434362 (3019) Thomas
»

Kupujem OFFICE

Oddelek: Programska oprema
372329 (1770) LIPSI
»

Katero linux distribucijo za newbija

Oddelek: Operacijski sistemi
91098 (887) Gh0st
»

office

Oddelek: Operacijski sistemi
211635 (1414) CaqKa
»

Staknimo glave - razturimo M$

Oddelek: Operacijski sistemi
281893 (1389) Gh0st

Več podobnih tem