» »

dos shell v win2k

dos shell v win2k

matic ::

DOS Shell v win2k nima stiste obicne resolucije.. vsaj pri meni ne.. kot jo ima dos ce das na full screen.. kako naj pridem do tsiste obicne nevem kolk je ze 700*400 al neki tazga..
rabim zardai programiranja v pascalu.. ki mi potem vse nekaj zruka.. ni vredu skratka!! :( Kako naj dobim tak dos shell kot je v win98?

Elemen_T ::

;)

Desni klik na MS DOS/Option/
tam maš Display Option
pol samo izbereš full screen

lp

matic ::

ne ne ne ;) narobe si me ocitno zastopu!! Jest ze vem kako obim full scren.. ampak slika ni prava.. st. vrstic je vecje kor pa pri obicnme DOSu..

Pa pejmo od zacetka.. se spomnis vcasih ko smo mel samo dos se.. pa NC ? Pa si mel tist obicen nc.. potem ap si pognal nek ega al svga al sej ni vazs in si dubu mal vecji ekran.. vec vrstic na ekranu.. ma v glavnem.. v win2k daj na full screen pa bos vidu da ni taka slika kot npr. ze v BIOSu ali pred tem ko se winsi nalagajo ali kot ze receno stari DOS. Vrstic je vec.. fora pa je da se neki zajebavam s pascalom in mi kar neki skos salta resolucije.. cist u p.m.!

Elemen_T ::

Vprašanje ali je stvar sploh rešljiva...
namreč W98- so imeli še pravi DOS.
Win 2k+ ga nima...to je samo simulator če jaz prav vem

andrej ::

command prompt je cistokrvna Win32 aplikacija, ki nima nic veze z DOS-om, razen, ga zgleda podobno:D.

Odpri system meni in properties.
idi na layout listic. Tam mas nastavitve za Window Size...

matic ::

da res je samo "simulator" oz. samo win32 apliakacija.. in res je tam tist listic.. ampak tist listic vpliva ce se ne motim samo na window.. ko pa das zadevo na full screen (alt+enter) nima veze.. vrtsic v command promptu je vec kot pa jih je v starem dobrem dosu(, ki se ni poznal BSOD :D ) oz. ne samo dosu ampak na sploh pri PCjih.. (bios, dos, linux, ko sploh ni sistema,..)!? Pri win2k command prompt na full screen je ekran drugacen.. ce gres v dolocen program (npr. borland pascal) se ta ekran postavi kot je treba in ko pozenes pascallov program iz borlanda je ekran zopet na ta bebast nacin.. in se marskija podre nekako.. mah stala.. nekak se da.. ampak j**** ga! Bo ze.. ko najdem .. sporocim! ;) Se prej pa mal probam vse to kar si ti reku Andrej.. za ziher!

ToniT ::

Ker imam isti problem, sem se malo potrudil in poiskal odgovor pri Microsoftu in odgovor je tukaj

matic ::

eeeeeeee!!! Hvala!!!!! To mi deliiii!!! :D Tazga lepga odgovora na "malo bolj zapleteno(!?)" vprasanje pa na slo-techu se nisem dozivel!!!
se 1x hvala...!

andrej ::

tocno tam kot sem reko:D


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Bo Windows Blue dobil nazaj startni meni in namizje? (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Novice / Operacijski sistemi
19748299 (41272) Bistri007
»

Instalacija XP brez disketarja

Oddelek: Pomoč in nasveti
281604 (1194) Easy D
»

Borland C++ Compiler - probljem

Oddelek: Programiranje
5988 (891) R0K
»

MS-DOS komande

Oddelek: Operacijski sistemi
122754 (2529) |SNap|
»

Win2000 in kodna tabela 437(Yutipke)

Oddelek: Pomoč in nasveti
52360 (2262) borutzi

Več podobnih tem