» »

office

office

trillian ::

rabim en dober office za linux.
abiworda ne znam spravit do tega, da bi mi pisal in sploh registriral sumnike.
ima kdo kak dober predlog in, ce ja, naj mi sporoci.

love, trillian.
"The generation of random numbers is too important to be left to chance"

dr.J ::

OpenOffice

Če si pogledaš FAQ o fontih pri Abiwordu, ti bodo celo delali M$ fonti (Arial, Courier in TimesNewRoman). Zelo uporabno, pa še v slovenščini bo zadeva še letos.
Jasno, da s šumniki ni težav.

CaqKa ::

staroffice je pri suse 7.3 zraven.. pa na netu sem našel tudi tutorial kak narediš šumnike.. samo se ne spomnim več linka.... mislim da je bil iz lugosa

trillian ::

bolj sem ciljala na openoffice, ampak je pot do njega malo drugacna...
ni le apt-get instal..
patha ne poznam...
v tem je najvecji problem.
v bistvu rabim en dober program za delanje porocil za fiziko. to je sicer gnumeric, ki pa je del openoffica.

love, trillian.
"The generation of random numbers is too important to be left to chance"

R0K ::

Star Office

Do verzije 5.0 je zastonj...5.2 pa bo že treba plačat ... drgač pa Star Office seka! Na DVDju (za CD ne vem) ga ima PcFormat, verzijo 5.0...

dr.J ::

Ko si zložiš OpenOffice, poženeš 'tar zxvf install641D_linux_intel.tar.gz' in zadeva se razpakira v direktorij install. Potem greš v ta direktorij in poženeš 'setup'. Fino je, če imaš inštalirano še javo.

StarOffice 5.2 je še zastonj, ampak so težave s šumniki. 6.0 beta dela še do konca junija, za polno 6.0 verzijo pa bo treba plačati; šumniki pa delajo.
StarOffice 6.0 beta se redno sesuje, ko odpreš navaden word6.0 dokument, zaščiten z geslom.
Toliko.

OpenOffice pobere X fonte, zato sem lahko instaliral TimesNewRoman, Courier in Arial, ki so dobro znani z Win sistemov, pa še zadeva je povsem legalna.

trillian ::

mi je uspelo.. malo s pomocjo kolega.. malo z bratrancevo...
zdaj moram samo se naresti enostavvnejsi zagon.. vsakih znova prek konzole v xih zaganjat zadevo je malo trapasto...
najprej je v eni milijonti mapi.. potem pa sem rabila celo vecnost, da sem pogruntala kako je sploh ime preogramu...
zdaj vem.. soffice...
madona so neprakticni.

./soffice .. medtem, ko je v eni drugi mapi se calc, draw in ostale neumnosti...

love, trillian.
"The generation of random numbers is too important to be left to chance"

CaqKa ::

...linux...

R0K ::

..rulja...

(sam navadit se ga moreš)

trillian ::

linux je the real thing.
mene ne moti...
itak se pa da vse nastimat tako, da je enostavnejse.
windowsow ne povoham vec.

love, trillian.
"The generation of random numbers is too important to be left to chance"

R0K ::

Tut odvisno kiro distribucijo uporabljaš in seveda KDE 3.

trillian ::

ne uporabljan namizij. ce bi ze bi, bi bil to gnome.
imam icewindow manager, ki je naravnost imeniten.. si vedel, da ga je naredil slovenec? nek macek.
sicer je kde 3 unstable se. uporabljam woodyja (debian). ki bo stable postal s prvim majem. razmisljam, da bi sla na sida.novi paketki so kul, je rekel bratranec.. se strinjam.

love, trillian.


"The generation of random numbers is too important to be left to chance"

R0K ::

Aia. Zanimivo. Bo treba preizkusit!

Vem ja sam ... sam deluje prec Stable :-) ... Gnome sm pa sam 1x probal pa mi je bil tko, tko pa me ni prevec navdušil, da bi šol še 1x nanj.

CaqKa ::

jaa. sej ste džeki

dr.J ::

Hm, zakaj pa si ne narediš ene kratke lastne komande, ki ti zažene soffice, se pa nahaja v kakem direktoriju, ki je v PATH spremenljivki. Jaz ga preprosto poženem z 'oo', sicer pa imam vedno kako konzolo pri roki odprto.

trillian ::

lahko bi. in tudi znam... in bom. ampak zdele se mi ne da.
lahko pa tudi ikono naredim. kar se ne znam. ampak bom.
moznosti je ogromno. :)

love, trillian
"The generation of random numbers is too important to be left to chance"

R0K ::

Tak pises kt jst spise. Čim krajše stavke, da ni treba dolgo poprave delat pol ;-))

Drgač .. katero distribucijo pa uporabljaš?

trillian ::

debiana, woodyja... zankrat.

love, trillian.
"The generation of random numbers is too important to be left to chance"

Highlag ::

Milslil sem, da bi Open office "bolje" delaval na Linuxu. Ker je vse skupaj opensurce. :))
Očitni ni tako:\

Uporabljam ga namreč na WXP in mi deluje čisto spodobno. :D Nimam težav z šumniki, celo nekaj formul mi je uspelo vnesti v tabelo(Spreadsheet) z programčkom Formulas.

Eksportiranje v Office2000 pa tudi deluje kar v redu. Za importiranje Word dokumentov, ki so zaščiteni pa tako ali tako piše, da tega ne podpirajo.

dr.J ::

Ah, ti razni Offici...to je bolj za 'klikomane'. LaTeX je še vedno nad vsemi, kar se tiče oblikovanja besedila, da o enačbah ne govorimo...

Highlag ::

Res ne vem zakaj smo sploh prešji iz Luknjnih kartic na programe, kjer lahko čisto preprosto z klikom miške dosežemo isti učinek kot s enim kontejnerjem kartic.>:D

CaqKa ::

zgornji highlagov komentar je upam da namenjem tudi trillian in ostalim ki so imeli izjavo podobno: "...spoznas racunalnik in vsaj veš kaj delaš, ne pa v winsih ko kr nekaj klikaš..."
v kolikor ste takšni mazohsti vam kr lepo priporocam tele kartice pa boste resno vedeli kaj se dogaja ko kaj stisnete :>
bistvo in namen računalnika in strojev, ki jih človek izdeluje je v tem da mu olajšajo delo!


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

ima kdo linux?

Oddelek: Operacijski sistemi
251439 (1004) CaqKa
»

Kupujem OFFICE

Oddelek: Programska oprema
372236 (1677) LIPSI
»

Katero linux distribucijo za newbija

Oddelek: Operacijski sistemi
91056 (845) Gh0st
»

ikonce.

Oddelek: Operacijski sistemi
6840 (681) trillian
»

Linux in kWord

Oddelek: Programska oprema
111594 (1441) Gh0st

Več podobnih tem