» »

Nanoavto

1
2
»

Brane2 ::

Mogoče bi lahko uproabili tudi kake tehnike, ki jih sicer uporabljajo pri EMP orožju.

Da imaš recimo miniaturen coil in par nanomagnetov in ti explozija generira EM pulz...

Če takega pacienta daš v napravo tipa CT scan, bi lahko lepo spremljal "stanje na ratištu" in videl, kje so "bombe" našle recimo metastazne celice...
On the journey of life, I chose the psycho path.

Tilk ::

A pol bi to v teoriji pomenil, da obližov nebi več rabil? --->nanoavti/robotki ti pospešijo sušenje krvi in pripomorejo k hitrejši obnovitvi vlakna? 8-O

Medicina + NANO stuff ---> popolna anti-telesca (al kok se im že reče)...

Me res zanima če bom čez 15 let ena "huge avtocesta" za te stvarce, medtem ko bodo iz moje krvi odstranjeval nepridiprave:8)
Tilk

antonija ::

nanothingy-ji ki bojo lahko deloval dalj casa v telesu so vrjetno se dalec, saj telo dela po principu razgrajevanja snovi in izlocanja tujkov. Tako mora vsi nano-resilci prezivet najprej vnos v telo (ce je intravenozni pol ni panike, ce jih je treba pojest je veliko ovir). Ko pride v kri mora prej ali slej skozi jetra. Ce jih prezivi (ostane v krvnem obtoku in se ne izloci z zolcem) pridejo se ledvica. Tko da nano-strjevalci ran za manjse poskodbe so se zeloooo dalec v primrjavi z nano-dostava-v-celico zdravil.
Statistically 3 out of 4 involved usually enjoy gang-bang experience.

OwcA ::

Dvakrat ne bomo prosili!
Otroška radovednost - gonilo napredka.

JamesBond ::

Za te 'nano injekcije' sem slišal že leta nazaj, da so nared se mi zdi. Medtem ko nanorobotki so pa še daleč...

M.B. ::

@Brane2 in antonija Ravno o tem je bilo govora v zadnjem ŽiTu Vital Sever
PAMETNE BOMBE ZA TUMORJE.

O takšnih nano bombah, ki jih z Infrardečo svetlobo sprožijo, in potem pobijejo tumorje.
Everyone started out as a newbie.
Sadly only a handful ever progress past that point.

antonija ::

Z IR svetlobo? Kolk globoko pa to pride skozi telo (brez pretiranega gretja medija)?
Statistically 3 out of 4 involved usually enjoy gang-bang experience.

Brane2 ::

Po moje se da RF bolje fokusirati v telesu kot IR. Za IR je telo difuzno, za RF pa skoraj prozorno ( verjetno odvisno tudi od frekvence ).
On the journey of life, I chose the psycho path.

BigWhale ::

Ce dost dolg 'bombardiras' en tumor z tam nekje 2.4GHz, ga bo prej ali slej skuhalo... ;>

Feanor ::

Tole z nanotehnologijo je pa res ful zanimiva zadeva...

Po moje je tudi prihodnost v tej smeri. ;)
_____________________________________________________
No keyboard detected. Press F1 to continue... [;)]
1
2
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Ali se luna vrti okrog svoje osi?

Oddelek: Znanost in tehnologija
276396 (5007) TESKAn
»

[Ubuntu 10.04] Problem z zvočno kartico (mikrofon)

Oddelek: Operacijski sistemi
91988 (1889) Icematxyz

poskus (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
755409 (3339) imagodei
»

Novi Motorolini telefoni

Oddelek: Novice / Apple iPhone/iPad/iPod
53758 (3515) Jaka83
»

kako se sestavi ležaj

Oddelek: Znanost in tehnologija
113607 (3301) barbarpapa1

Več podobnih tem