» »

Spletne urice: Izdelava orodne vrstice za Firefox

Spletne urice: Izdelava orodne vrstice za Firefox

Slo-Tech - V sredo, 26. oktobra, vas ob 19.00 vabimo v Kiberpipo na spletne urice, v katerih bo Jaka Železnikar predaval o izdelavi orodne vrstice za Firefox.

Izvedeli boste vse potrebno za izdelavo lastne orodne vrstice za pregledovalnik spleta Firefox, kakšne so prednosti in slabosti orodnih vrstic in do kam seže njihova uporaba. Zvedeli boste katera orodja potrebujemo, katere tehnologije uporabljamo (css, javascript, rdf, xul), kje najdemo vire informacij in kje dokumentacijo. Vabljeni!

Za lažje razumevanje je zaželjeno osnovno poznavanje omenjenih tehnologij. Spoznavanje razvoja na podlagi platfofrme Mozilla pa bomo nadaljevali tudi v novembru.

12 komentarjev

para! ::

Zanč sem bil tam kjer prodajajo študentske bone za prehrano, torej na K4/6, pa sem kot kiberpipo videl le na pol spuščeno ograjo. Nered mi je dal mislit, da prenavljate :P

LP
Death before dishonor!

minmax ::

kiberpipa še ni v popolnoma delujočem stanju kar se tiče nudenja dostopa v internet (nekaj infrastrukturo menjujemo in prenavljamo), vendar program poteka nemoteno. Spletne urice smo uvedli letos in zdi se, da vlada kar veliko zanimanje.

predvsem je cilj, da se med spletnimi razvijalci čim učinkoviteje širi znanja in s tem v bistvu pospeši uvajanje tehničnih novosti, omogoča podlago za rast panoge - dobre kadre z dobrimi možnostmi zaposljivosti, in na sploh poveča konkurenčnost.

para! ::

No, razna predavanja itd so seveda pohvalna in za marsikoga nedvomno zanimiva.
Death before dishonor!

root987 ::

minmax: a se da slučajno kje dobit video posnetke predavanj? Ker vsako sredo mi rovtarji ravno ne moremo v ljubljano skočt...
"Myths which are believed in tend to become true."
--- George Orwell

minmax ::

stvari se v načelu snema, vendar ravno zaradi prenove nimamo vzpostavljenega računalniškega sistema za prenos na internet, ko bo to narejeno, se bo tudi na internet dalo.

zna trajat še kak teden ali dva... potem pa kmalu načrtujemo tudi žive prenose v internet.

root987 ::

V živo? Zanimivo :)

Predlog: Lahko naredite še nek livechat na npr. ircu ali kakšno temo na forumu, ki bi "obratovala" po predavanju, v kateri bi lahko uporabniki iz oddaljenih krajev pristavili še kakšno vprašanje oz. v katerem bi lahko še nekaj časa potekale razprave o samem predavanju. Ampak glejte da vam potem ne bo začela udeležba (pre)strmo padati...
"Myths which are believed in tend to become true."
--- George Orwell

xrado ::

dejte snemat to. ...Idea o forumu tud ni slaba
live and die by the code | blog.xrado.si

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: xrado ()

darkolord ::

Kako delati spyware, 1. del :D

fahrenGONE ::

Mene pa zanima, ko naredim svojo stran, a se bo dalo nase delo objavljati pod ST Novicami? Saj navsezadnje lahko rabimo internet za razne debate in potem preko STja vabimo ljudi k sodelovanju? Morda je moje vprasanje malo cudno, ampak Pipa ima tukaj vsak dan kaksno novico, pa me zanima, za sedaj samo tako informativno.

Thomas ::

Končno nekaj pametnega od tele Kiberpipe!

Predavanja z emitiranjem v Internet, s podporo foruma in možnostjo zastavljanja vprašanj v predavanje samo.

To bi pa bilo nekaj, ja!
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

OwcA ::

Mene pa zanima, ko naredim svojo stran, a se bo dalo nase delo objavljati pod ST Novicami? Saj navsezadnje lahko rabimo internet za razne debate in potem preko STja vabimo ljudi k sodelovanju? Morda je moje vprasanje malo cudno, ampak Pipa ima tukaj vsak dan kaksno novico, pa me zanima, za sedaj samo tako informativno.

Se bo. Kot objavljamo novice o stvareh na Slo-mod, modifikacije.net, Slo-comp, ... Če boš poslal in bo izpolnjevalo naše kriterije za novico (vsaj približno slovnično in slogovno pravilno, ne le ena sama poved, koherenten sestavek), bomo objavili.
Otroška radovednost - gonilo napredka.

poweroff ::

Ja, pa novico moraš poslati. Se pravi sam napisati.
sudo poweroff


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Adobe acrobat(pro) brezplačne alternative

Oddelek: Programska oprema
112365 (2257) opeter
»

ikonce v vrstici z zaznamki

Oddelek: Pomoč in nasveti
241133 (913) soncek27
»

V mozilli izginili gumbi (osveži,domov..)?!

Oddelek: Programska oprema
71200 (1151) BladE_
»

Orodne vrstice iskalnikov za Firefox

Oddelek: Novice / Brskalniki
82383 (2383) mathjazz
»

Outlook Express mi prepreci odpiranje prilog.

Oddelek: Pomoč in nasveti
131362 (1231) boštjan

Več podobnih tem