» »

Win2000 in kodna tabela 437(Yutipke)

Win2000 in kodna tabela 437(Yutipke)

TheHijacker ::

V službi še vedno uporabljamo veliko DOS(clipper) programov, ki so narejeni s kodno tabelo 437(Yutipke, Vgayu). Pod WIn98 je bilo potrebno za pravilno delovanje šumnikov v Configu in Autexecu zbrisat vse nastavitve za cp(device=keyboard..., mode con...) in na koncu autoexeca dodat Vgayo.com in Yutipke.exe(ali kakšen drug program). Kako naj to naredim v Windows 2000? V ME mi je to uspelo tako, da sem naložil en Patch, ki je naredil "true DOS", kjer sem lahko kreiral Config in Autoexec. V Win2000 pa se mi ustavi. Kakšna ideja?
Hvala.

borutzi ::

V win NT/2000 za to stvar uporabis autoexec.nt in config.nt ki se nahajata v C:\winnt\system32 direktoriju. Po možnosti daj na full screen, če ti bo zajebavala velikost pisave (win2000) v dos promptu pa dodaj se 'mode con lines=25'. Stvar 100% dela.
Bolje da se ga nabiješ kot pes, kot pa da ti ga nabije pes.

TheHijacker ::

Kaj točno moram klofnt v config in auto? Kolikor jaz vem windowsi sami vržejo mode con notr pa čeprav ne bi smel. Mi lahko napišeš tvoj config in autoexec.nt...

borutzi ::

v config in auto vpisi isto kot bi vpisal v dosu, se pravi....set cliper, files=xx ...pa tist tvoj yuvga dej not....drugace pa v dos promptu ce imas full screen v win2k vidis polovicno visino pisave zato sem ti napisal tisto...

TheHijacker ::

Če klofnem v Autoexec.net vrstice:

Set clipper=F85
d:\win2000\vgayu.com
d:\win2000\yutipke.exe
mode con lines=25

mi stvar deluje le če poženem kakšen DOS program(ali iz vindowsov ali pa iz cmd-ja). Če pa zaženem samo cmd še vedno vidim 852. Samo če dam fullscreen mi deluje. Skratka full čudn. Ko programiram s DOS programom QE, ga tečem v 80x50(10x18 font) in imam odprta še ene dva okna. Moram biti 100% da mi vedno piše v 437YU. Mi lahko prosim napišeš cel tvoj Config.nt in Autoexec.nt in pošlješ tvoj vgayu. Meni ne deluje 100%.

Hvala.

borutzi ::

Sem ti poslal na mail
Bolje da se ga nabiješ kot pes, kot pa da ti ga nabije pes.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Mrežni disk - istočasna uporaba datotek na disku z 2 računalnikov

Oddelek: Pomoč in nasveti
211546 (1121) fulgur
»

windows 2000 in clipper

Oddelek: Operacijski sistemi
141859 (1683) primozb2005
»

Problem pri zagonu programov

Oddelek: Pomoč in nasveti
221476 (1189) ToniT
»

Problem s starim dos programom v XPjih

Oddelek: Pomoč in nasveti
51225 (1113) ToniT
»

Autoexec.bat

Oddelek: Operacijski sistemi
121744 (1526) alien-w

Več podobnih tem