» »

Prenosljive telefonske številke

Prenosljive telefonske številke

|SNap| ::

Živjo,

zanima me kako bodo delovale telefonske številke, potem ko bodo lahko prenosljive. Malo težko verjamem, da bodo cene klicev med ponudniki povsod enake, ali pa da boš prijatelju povedal svojo cifro v stilu: "041 xxxxxx, ampak je simobil v resnic', tko da pazi!"

TheBeeZee ::

Glej 8. člen splošnega akta o prenosljivosti številk:

stran na www.apek.si

Operaterji recipienti ob klicu na preneseno številko klicočemu pred vzpostavitvijo zveze posredujejo kratek opozorilni pisk.

tratto ::

A bo še kdo prestopil k Simobilu po 1. januarju, tako kot jaz?

Prisegel sem si, da bom preizkusil Simobil in poleg tega dokaj poceni nabavil telefon. Če ne zaradi drugega, pa zato, da malo zasekiram Mobitel, ki že dolgo ropa naročnike. ;(
Kaže, da ga je vseeno malo strah konkurence. Najbolj očiten primer je podaljševanje študentskega paketa v nedogled (tam je naročnina 1000 SIT). Fantje na Mobitelu dobro vedo, da če bodo zatežili naročnikom (ki so medtem že zaključili študij) naj prinesejo potrdila o šolanju, bodo ti jadrno prestopili h konkurenci. >:D

krho ::

Jaz sem k simobilu prestopil novembra. Zatem ko sem dobil Oktobrsko položnico od mobitela za 25kSIT.
Ja vem sem zgrešil akcijo za 14 dni.

Pa BTW. Pri simobilu imaš na izbiro poljubno telefonsko št. Nekatere so plačljive. Samo v končni fazi je pa vseeno imet telefonsko št. 040 xxx-000
si.Mail odprto-kodni odjemalec elektronske pošte. - http://www.simail.si
Uredite si svojo zbirko filmov, serij in iger - http://xcollect.sf.net

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: krho ()

ToniT ::

@krho
Po 1.1.2006 bi naj bilo možno obdržati staro številko.

misso ::

Če bo to bilo res grem tudi jest na simobil :8)

Irmscher ::

Kva zdej ce gres iz Telekoma na T-2 in mas na telekomu cifro 01 430 00 00, bos zdej tud mel na t-2 cifro 01 430 00 00, samo bos placeval narocnino in impulze t-2ju?

Smorny ::

Na vecer.si imate kalkulator za gsm pakete. Načeloma se najbolj splača vega mega city. Jaz bom marca skenslal študentsko naročnino pri mobitelu, ker ni tako ugodna, kot nekateri trdijo.
Motiti se je človeško.
Ampak, če hočeš stvar totalno zajebati potrebuješ računalnik!
http://www.smorny.com/

ToniT ::

@Irmscher
Za stacionarne številke bi naj bila prenosljivost omogočena sredi leta 2006 (mislim, da je datum 1.6.2006 ali 1.7.2006). Najprej (s 1.1.2006) bo to veljalo samo za mobilne številke.

Irmscher ::

Vem. Samo nevem, kako se bojo "prenesle" številke.

_Tom_ ::

Prenos naj bi načelno bil kompleten, torej ostane tudi predpona 040,041 ..., tako, da ne boš več po številki vedel pri katerem operaterju je.

madmitch ::

Prenos številke naj bi potekal takole: greš k drugemu operaterju, podpišeš pogodbo in oni uredijo vse s tvojim prejšnim operaterjem. Prenosi naj bi potekali enkrat ponoči. Mislim, da so si vzeli tudi nek čas, dokaj razumen, v katerem naj bi se to zgodilo. Ker ne bo možno vedeti pri katerem operaterju je kdo, zakon zapoveduje obvestilo ob klicu v drugo omrežje vsaj s piskom, nekateri operaterji pa bodo verjetno a to opozarjali s posnetim sporočilom pred vzpostavitvijo zveze.

Tako nekako.

PS: bilo bi zaželjeno, da si preberete PDF datoteko malo više, piše tako rekoč VSE, vprašanja, ki so razložena tam naj postavljajo samo dislektiki in ostali, ki niso zmožni razumeti 8 strani dokaj preprostega teksta.
Nobody is perfect, my name is Nob Ody

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: madmitch ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Irce nadleguje slovenska telefonska prevara (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Varnost
5030098 (26822) AndrejO
»

Paket Siol Trio in monopolni Telekom

Oddelek: Omrežja in internet
133868 (2034) Reycis
»

Mobitelov študentski paket: pazite, kam kličete !

Oddelek: Mobilne tehnologije
284275 (3300) ahac
»

Prenos iste Gsm številke v katerokoli omrežje

Oddelek: Mobilne tehnologije
354139 (3291) tengo
»

Bomo res dobili nove tel. št.? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
815916 (4313) ahac

Več podobnih tem