» »

Bomo res dobili nove tel. št.?

Bomo res dobili nove tel. št.?

«
1
2

Scorpia ::

Po dolgem času grem pogledat na mIRC in na topiku vidim sprememb vseh tel. št.???
Tukaj imate spletno stran kjer to piše: http://pripombe.g.la/
Men to sploh ni všeč, ker že vidim kolk bodo brezvezni stroški mobitela in domačega tel. da vsem sporočiš novo št. pa še v tujino klicat. ;(

jurre ::

baje bo to res...tud tukaj tako pise...brezveze;((

alum ::

zakaj morejo vedno nekaj mrdat! nevem komu se to splaca...dvomim, da operaterjem, se bolj pa dvomim, da se splaca uporabnikom...;(

bzp ::

Splaca se vsem, saj naslednjic ko ti bo "priljubljeni" operater nabil ceno lahko takoj vzames drugega, telefonska ti pa ostane. Zadnji cas da bodo to zrihtal! Tistim 10 kolegom bos pa ze povedal da imas novo cifro, saj bodo tudi oni tebi morali :)

SodVina ::

ker že vidim kolk bodo brezvezni stroški mobitela in domačega tel. da vsem sporočiš novo št

kako bos pa vedel, kam poklicat, ce bojo tud drugi imeli nove stevilke? :D

Scorpia ::

Bodo že poskrbeli, da bo nekaj časa hkrati delovali stara in nova cifra.

Tear_DR0P ::

Skrajni čas da zamenjajo telefonske številke. A ste kdaj pomislal da je telefonska 031 -234 567 v isti omrežni kot
03 - 123 4567. Pa je ena mobi številka, druga pa stacionarna. Al je mogoče v omrežju 03 tolk mal ljudi, da jim lahko skenslajo 1xxx xxx številk???
"Figures don't lie, but liars figure."
Samuel Clemens aka Mark Twain

Poldi112 ::

Stacionarne ne uporabljajo xx 1xxxxxx. In jih je dovolj.

BZP, kaj pa ce bi tistim 10 kolegom samo ti povedal, da imas novo cifro, ko bos menjal operaterja, ne pa se milijon ostalih, ki ga ne bomo?
Sicer pa, kako bos v enotnem stevilcnem prostoru vedel, na katero omrezje klices? Ker to je precej pomemben podatek.
Where all think alike, no one thinks very much.
Walter Lippmann, leta 1922, o predpogoju za demokracijo.

_marko ::

Dolgoročno je zagotovo boljše, da jih zdaj zamenjajo.
The saddest aspect of life right now is that science
gathers knowledge faster than society gathers wisdom.

mojpc ::

pomoje ce ze v dobro koplicirajo potem pa nej se naredijo imenik za mobilce,nam bo lazje najt cifro od unga k ga iscemo!! ja vem imenik bi bil preogromen sam nej se oni naredijo neki za nas sej v koncni fazi lahk bi objavil spletno stran in se folk sam upisuje gor kdo hoce! kaj pa vem sam ideja!! :\
lp Dule

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mojpc ()

darh ::

Poldi112: Sicer pa, kako bos v enotnem stevilcnem prostoru vedel, na katero omrezje klices?
Zanimivo... meni to ni čisto nič važno :\
Excuses are useless! Results are priceless!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: darh ()

Ziga Dolhar ::

xbite, nepomembno se ti zdi vedet, kolikšno tarifo plačuješ?
https://dolhar.si/

darh ::

Popolnoma nepomembno.

Edina stvar ki me zanima je, da dobim tistega ki ga potrebujem.
Excuses are useless! Results are priceless!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: darh ()

alum ::

Popolnoma nepomembno.


Zanimivo, ni kaj! No, marsikomu ni vseeno, brez skrbi (vsaj dokler niso v mobilnih omrezjih enotne cene)...bi rekel, da si ti pac ena izmed izjem...

sicer pa ne vidim tehtnih razlogov (bodisi dolgorocnih, bodisi kratkorocnih), da bi se komu splacalo zamenjat stevilko...

Bob Rock ::

pomoje ce ze v dobro koplicirajo potem pa nej se naredijo imenik za mobilce,nam bo lazje najt cifro od unga k ga iscemo!! ja vem imenik bi bil preogromen sam nej se oni naredijo neki za nas sej v koncni fazi lahk bi objavil spletno stran in se folk sam upisuje gor kdo hoce! kaj pa vem sam ideja!!


zakaj bi bil preogromen? max 2mio zapisov...to bi blo IMO cist izvedljivo
___________________________________________________
gance hale ale cuzamen

Poldi112 ::

Vecina ljudi noce imeti objavljene gsm stevilke v imeniku. Jaz recimo je nimam in tudi redko koga od tistih, ki jih iscem, najdem v imeniku od mobitela.
Where all think alike, no one thinks very much.
Walter Lippmann, leta 1922, o predpogoju za demokracijo.

Matev ::

zakaj prej ne mislijo na to

in sedaj naj jaz menjam vse XX številk v mobiju

DSmidgy ::

Sej verjetno bo tak sistem menjave ... 041aaabbb -> 061 1 aaabbb.

SavoS ::

Ravno malo prej se bral , da zaenkrat NE BO menjav mobilnih številk......več si preberi TUKAJ
Podpis..... Kdo mi je vkradu podpis???

Matev ::

spet bo treba novo vizitko narest

nejc_ ::

Se nekaj mojih prispevkov:
- najbolj se splaca grafikom, tiskarjem... ce se zamenja 2 mio gsm stevilk, to pomeni ogromno novih tabel, vizitk.... denarja na tone... tezijo pa sami operaterji k temu, da se naj bi to uredilo, ces da je prostor neracionalno razdeljen (clanek v financah)... tudi za prenostljivost so uradni vsi za, pa se lahko vprasamo, ce si v resnici res zelijo.. koliko to prinese s sabo enih komplikacij, tezav in ostalega!! vse skupaj je, ce mene vprasas, bolj "modna muha"... ce bi se nekaj hotli iti, potem pac vpeljimo enotne cene pa ne bo vec kreganja.. pa naj si konkurirajo z nizanjem stroskov
- glede prenosljivosti in cenovnih razredov: ker nimamo enotne tarife za v omrezju in med omrezji, je praksa taksna, da te, ko klices na 31ABCDEF stevilko in je oseba na simobilu ali vegi, te opozori na visje stroske pisk v aparatu (operater nudi brezplacno stevilko, kjer se lahko poucis o tej zadevi), oz. manj prakticna resitev, da te vsakokrat opozori prijazna tajnica, da ti bodo dodatno zaracunali.. verjetno pa se najde se kaksna resitev ...

bzp ::

Nevem, meni se tudi ne zdi bistveno lociti omrezja po stevilkah. Ce cloveka klicem ker moram, bom to naredil ce bo v bilokaterem omrezju. Je pac treba. Osebe s katerimi imam pa nenujne pogovore pa toliko poznam da vem v katerem omrezju so.

darh ::

BZP, join the club.. zgleda da sva ena redkih...
Excuses are useless! Results are priceless!

Tody ::

ja men se tud zdi smeh da bi lahko naredu en posel pa ga ne bom ker je model pri vegi in do tam majo dražje klice :D Itak zadeva ni tok draga, če pa hoče imet 5 urne pogovore pač bolje da iščeš cenejše varjante.

alum ::

No OK, to je logicno, da ce nekoga moras (beri: nameravas) poklicati, ga bos poklical neglede na to, v katere omrezju je...druge moznosti pac nimas...

ampak...cisto banlen primer:
Imas kolega, ki ima telefonski x in y...telefonska x je cenejsa...zakaj bi ga klical na telefonsko y, ce pa bos za isto stvar porabil vec denarja, kot ce bi ga klical na telefonsko x?

borchi ::

jah, očitno je nekaterim tu vseeno kolk stane telefonski pogovor. sicer je to skregano z vsemi principi tržne ekonomije, ampak pravijo, da je potrošnik car. in če potrošnik pravi, da noče vedet kolk ga pogovor stane - naj to tudi dobi.

kaj pa ostali, ki jim ni vseeno?
l'jga

jRk0 ::

Jaz pojma nimam kolko kaj stane. Pa mam simobil pa drugi mobitel, pa si zaradi tega ne bom sel lih se enega aparata posebej kupovat. Poklicem, ker pac nekoga potrebujem. Res, da je drago, ampak jebesh, kaj mu bom po posti posiljal? :)
You fuck up once, you loose two teeth.

darh ::

borchi -- nisi čisto razumel.

Dokler bom hotel nekoga nujno dobiti se ne bom oziral kaj dosti na to ali je pri mojem ali pri nekem drugem ponudniku. Ko bom pa karnaenkrat dobil račun 100% višji kot prejšni mesec, se bom pa poglibil v stvar in poskušal znižati stroške.
Excuses are useless! Results are priceless!

nodrim ::

3. član :D

madmitch ::

to sploh ni slabo, tako bodo uporabniki prisilili operaterje, da končno poenotijo cene med sabo. Upam da ne preveč navzgor.
Nobody is perfect, my name is Nob Ody

Gandalfar ::

Aneda. Tko kot je Telekom to naredil z ADSL paketi. Full fajn ane? :)

Ziga Dolhar ::

xbite: že kupujem Iridium ... pa bom poskusil dobit 0880 številko ;-).
https://dolhar.si/

_marko ::

Eden od razlogov za spremembo telefonskih je to, da bodo v kratkem na slovenski mobilni trg prišle "statične" številke, kar pomeni, da boš vedno imel isto telefonsko številko ne glede na to pri katerem operaterju boš imel naročnino.
To pa je boljše za potrošnika, ker pomeni večjo konkurenco in posledično nižje cene.
The saddest aspect of life right now is that science
gathers knowledge faster than society gathers wisdom.

Matev ::

kako lahko kdo reče da bomo imel vedno iste številke
če jih pa sedaj na dve leti mormo menat
;(

Gandalfar ::

Matev: zakaj pa menjas cifro? Jaz svoje nisem zamenjal odkar sem pred ene 6-mi leti jo dobil.

Matev ::

stacionarne cifre skoz menjajo
sedaj ko smo pa na mobije prišli bodo pa še te začel menjat

McHusch ::

Edini razlog, zakaj ne zamenjam operaterja, je, da bi moral zamenjati cifro in obvestiti n ljudi. Enotne cifre so way to go. Menjam takoj.

Matek ::

Matev, odkar živim v tej hiši imamo isto stacionarno cifro, tudi ko smo šaltali na ISDN, je ostala.
Bolje ispasti glup nego iz aviona.

Gandalfar ::

Matev: stacionarno si lahko ze sedaj znotraj regije prenasal.

Matev ::

no ja
pri nes jo pa menjajo
in ni okolica lj. edina kjer se to dogaja

enkar je menjava iz analogne v digitalno tehnologijo
drugič uvedba sedemmestnih številk
tretjič poenotenje
četrtič .. p... m....

dost mam tega

nej zrihtajo oni pri seb
ne pa da mi uporabniki naj.b.m.

alum ::

_marko,

prehod na "staticne" stevilke ni eden izmed razlogov, da bo prislo do poenotenja oz. prenosljivosti stevilk...do prenosljivosti bo tako ali tako prislo, pred ali po prestevlicenju... link, ce si slucajno spregledal...

se vedno ne vidim v tej spremembi nobene prednosti...pa se lepo stevilko mam:P

Stampl ::

pr nas odkar mamo telefon je ista, tud k mamo siol pa adsl sm kar smo se eno dubl zrat 2 slusalk>:D ki pa se razlikuje le z zadnjo cifro

Tilen ::

Js ze mam 8 let isto mobitel cifro... zj pa ... :\ sux...

Se pa strinjam z jrk0-tom, ne gledam na cene oz na to v katero omrezje klicem in kdaj. Ce nekoga rabim ga pac poklicem, druge ni.
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

_marko ::

wakum:
Ja, sej piše v linku in na tvju je nonstop, da bi SiMobil pa Vega rada, da pride do spremembe prej.
Zakaj? -> ker bi drugače imeli mobilni operaterji več stroškov z tem.
To pa seveda škodi najmanjšima operaterjema najbolj, kar pa ni ok, ker morata postati tako SiMobil kot Vega bolj konkurenčna Mobitelu.
S tem profitiramo potrošniki. Zato bi po mojem bilo treba številke spremeniti pred prenosljivostjo številk, ker jih bo v vsakem primeru treba slej ko prej. IMO je zato bolje čimprej. Je pa zoprno ja.

->Z novim sistemom pa naj bi učinkoviteje izrabili številski prostor, olajšali prenosljivost številk in zagotovili dovolj števil za prihodnjo uporabo mobilnih omrežij. Ob uvedbi sedemmestnih številk in devetih omrežij bi bilo na voljo kar 81 milijonov številk.

Po eni strani lahko pa gledaš tako:
Če neboš vedel pri katerem operaterju so vsi, ki jih kličeš boš moral izbrati najugodnejšega operaterja, ker bodo stroški drugače preveliki.
To pa spet pomeni večjo konkurenco in dobro za potrošnika.
Če bi imeli ta sistem 5 let nazaj bi danes Simobil bil precej bližje Mobitelu[Vega tudi, pa še tožla mogoče nebi države]. IMHO.
The saddest aspect of life right now is that science
gathers knowledge faster than society gathers wisdom.

ahac ::

>>> Edini razlog, zakaj ne zamenjam operaterja, je, da bi moral zamenjati cifro in obvestiti n ljudi.

Menjava številke sploh ni tak problem, kot ga delate.

Fiksne številke so se parkrat spremenile pa ni bilo nobenih hudih problemov.

Sicer pa:
1) Obstaja telefonski imenik? Obstaja.
2) Za kakšen mesec lahko na odzivnik vržeš obvestilo o novi številki in z tem dobijo novo cifro vsi, ki te redno kličejo.
3) Mislm, da je Vega včasih (mogoče še vedno) uporabniku, ki je prestopil z konkurence brezplačno poslala SMS z obvestilom o novi cifri na vse številke, ki jih je imel na stari sim kartici.
Simobil pa omogoča free pošiljanje SMSov z neta. Pa pač prepišeš glavne cifre. Če prestopaš na Mobitel si pa tudi lahko najdeš kakšno rešitev.
Slo-Tech Discord - https://discord.gg/ppCtzMW

Matev ::

Menjava številke sploh ni tak problem, kot ga delate.


očitno si ti nekaj posebnega

[BeN] ::

2) Za kakšen mesec lahko na odzivnik vržeš obvestilo o novi številki in z tem dobijo novo cifro vsi, ki te redno kličejo.


Točno tak. Tudi sam sem tako naredill... :P
--- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- ---

DominusSLO ::

Jaz sem z mojo št čisto zadovoljen in druge nočem :\
To je moja prva in edina, upam da za vedno.:)

Matev ::

2) Za kakšen mesec lahko na odzivnik vržeš obvestilo o novi številki in z tem dobijo novo cifro vsi, ki te redno kličejo


ne vem no
karkoli rečem je brez pomena

jurre ::

1) Obstaja telefonski imenik? Obstaja.

obstaja, samo veliko nas ni v imeniku:8)


2) Za kakšen mesec lahko na odzivnik vržeš obvestilo o novi številki in z tem dobijo novo cifro vsi, ki te redno kličejo

kako te bojo pa klical ce ne vejo tvoje nove stevilke? :D

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: jurre ()
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Spar mobil (strani: 1 2 3 47 8 9 10 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
490149905 (14626) Steinkauz
»

Menjava številke : da/ne? Kako pogosto?

Oddelek: Mobilne tehnologije
416966 (5260) brez-imenko
»

Zalezovanje po telefonu (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
6413037 (11397) amigo_no1
»

Mobitelov študentski paket: pazite, kam kličete !

Oddelek: Mobilne tehnologije
284280 (3305) ahac
»

Prenosljive telefonske številke

Oddelek: Omrežja in internet
112247 (1745) madmitch

Več podobnih tem