» »

APEK: Naš eter ni zastonj!

APEK: Naš eter ni zastonj!

Slo-Tech - APEK je Incotelu odvzel pravico do uporabe frekvenčnega pasu 3400-3600MHz, ker podjetje zanj ni plačalo.

Škoda, predvsem za tiste, ki jih sicer širokopasovni dostop do interneta zaradi takih ali drugačnih razlogov ne doseže. Incotel pravi, da bo s testiranjem tako pričel šele enkrat v letu 2006, bolj natančnega datuma pa za zdaj ne morejo postaviti.

Tistim, ki jim okoliščine ne omogočajo drugačne povezave v internet, bo v pomoč tehnologija, opisana v RFC 1149

19 komentarjev

christooss ::

Lahko bi mal povedal v novici o insotelu. Oz vsaj link do nihove strani in kaj delajo ccc
Zakaj je nebo modro? Da imamo lahko sladoled Modro Nebo

Kami ::

Naj b i ponujali brezžični internet - wimax

Pat_MaGroin ::

A www.stelkom.si pa nihce ne pozna?:-)

Pyr0Beast ::

Ne :D
No, vidmo kam gre slovenija.
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

kriko1 ::

Arrgh! Sem pa mislu da bo možnost širokopasovne povezave tudi pri nas...

pecorin ::

Tistim, ki jim okoliščine ne omogočajo drugačne povezave v internet, bo v pomoč tehnologija, opisana v RFC 1149

to je zelo nevarno, ker so prenasalci okuzeni s pticjo gripo :)

desperados ::

sem siguren da je imel telekom prste zraven!
išče monopol na kakem drugem področju
ne le po bakru zdej tut po zraku

christooss ::

Kašn telekom RKC točneje mariborska škofija
Zakaj je nebo modro? Da imamo lahko sladoled Modro Nebo

poweroff ::

Incotel je pa res nesposoben! Zamočili so s poceni klici, zamočili so z Wimaxom, upam, da čimprej izginejo iz trga s svojimi nerealnimi obljubami.
sudo poweroff

desperados ::

me prav zanima kako bi se ti odrezal v ribniku tavelkih rib

Kot prvo z wimaxom je še veliko stvari nepojasnjenih, zato najbrž ne nočejo prehitevat dogodkov in postat nezdružljivi z standardom!
Koncesija za uporabo tega spektra frekvenc za wimax pa je ogromnih vsot.
Kje naj dobi firma z nekaj zaposlenimi tolko denarja kolikor ga je naprimer plačal mobitel za uporabo utmsja?

antonija ::

If you can't take the heat get out of the kitchen.>:D Ce jim je tolk dnarja prevec, pol se nej grejo Sadje&Zelenjava s.p., ce pa hocejo bit ISP in konkurenca Telekomu, pol pa gasa pa brez jamranja!
Statistically 3 out of 4 involved usually enjoy gang-bang experience.

poweroff ::

Glej, Incotel je obljubljal, da bodo na trg prišli v začetku oktobra. Potem v koncu oktobra. Potem drugo leto. Sedaj pa vprašanje če sploh kdaj.

In enim je WiMax edina možnost.

Če se prav spominjam, so podoeben težave z nerealčnimi obljubami v Incotelu že imeli. Zame je to neresna firma. Na njihove obljube se potrošniki ne moremo zanesti. Pika.
sudo poweroff

poweroff ::

Kje naj pa jaz dobim toliko denarja, dabom postal ponudnik optike v vsako hišo? Ja, dajte imet razumevanje z mano. In verjemite mojim obljubam, da bo optika že naslednji mesec. Ali pa konec leta. Ali pa nikoli...
sudo poweroff

Daedalus ::

Koncesija za uporabo tega spektra frekvenc za wimax pa je ogromnih vsot.
Kje naj dobi firma z nekaj zaposlenimi tolko denarja kolikor ga je naprimer plačal mobitel za uporabo utmsja?


Me ne briga. Če so se spravli v biznis, ga naj opravijo, če jim je pa preveč - pa naj zaprejo štacuno. S takimi "podvigi" pa ziher ne bojo deležni neke velike pozornosti s strani uporabnikov.
Man is condemned to be free; because once thrown into the world,
he is responsible for everything he does.
[J.P.Sartre]

sverde21 ::

jao mislim sej je še sam vprašanje časa, ko nam bojo na nosove števce namontiral pa porabljen zrak poračunal ;((
<?php echo `w`; ?>

Poldi112 ::

To da se nadzira frekvencni prostor je cisto pravilno. Enino res je da so koncesije pretirane.
Where all think alike, no one thinks very much.
Walter Lippmann, leta 1922, o predpogoju za demokracijo.

Regulus ::

Jap; zarad tok pretiranih koncesij so potem tudi storitve tok dražje; pa poleg tega so pri nas še bistveno dražji krediti, s katerimi ferme pokrivajo te stroške. Sej plačamo pa potem to tako al tako uporabniki, če pa ni dost uporabnikov pa tamale ferme propadejo. Sej za posledico ma pa to tehnološko nerazvitost države in monopolne položaje, ki vplivajo na viske cene in s tem nižji življenski standard prebivalstva.
Sej pol je pa UMTS 15k že naročnina; pa ker normaln bo dau za za net pa telefon 20-50k na mesec. Čist neki drugega bi pa bilo, če bi bla začetna koncesija nizka, pa bi jo potem dvigoval, ko bi bilo že veliko povpraševanje na trgu. Država za razvoj res slabo srkbi; u bistvu ga prou zavira; pa čeprav so jih polna usta "države, ki temelji na razvoju".

nejc_ ::

Regulus: a ni z UMTS nekak tko, da za 15 jurjev dobis dostop do neta, tok in tok dzabe pogovorov, tok in tok dzabe smsov in tok in tok dzabe mmsov vsak mesec? kokr jst poznam zadevo se mi sploh ne zdi tako draga.. ce bi kej dost okol hodu pa bi rabu 24h/dan dostop do neta bi si ze zihr omislu umts

BigWhale ::

UMTS narocnina pri mobitelu je 15k, z njo pa dobis 200min free pogovorov, 200min free video telefonije, 200min free pogovorov znotraj poslovnega omrezja, ce ga imas, 200mb free prenosa podatkov in 200 free mmsjev.

Jaz dolocene ljudi klicem izkljcno z video telefonijo, sicer jih ni dost ampak, tolk da tistih 200min skurim... :) posiljam pa samo MMSe, razen tistim, ki vem, da jih ne morejo sprejeti... :)

Ce se mi je stvar izplacala? Kaj pa vem. Priblizno isto je.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Telekom in nov priključek za internet

Oddelek: Loža
61543 (1317) BladE_
»

Siolov ADSL 2+ (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Omrežja / internet
9113435 (7438) Jan987
»

Prenosljive telefonske številke

Oddelek: Omrežja in internet
112253 (1751) madmitch
»

APEK: Naš eter ni zastonj!

Oddelek: Novice / Ostale najave
195199 (4014) BigWhale
»

Forum za varno uporabo storitev elektronskih komunikacij

Oddelek: Novice / Omrežja / internet
82733 (2049) Gigabit

Več podobnih tem