» »

Kako popravit obrise slik na A/V kanalih?

Kako popravit obrise slik na A/V kanalih?

Saladin ::

Sigurno je problem že omenjen, ker pa je zelo razširjen, bi podal vprašanje tukaj:

Imam zvezano TV, VCR, SAT. in DIVX player skupaj z SCART (budget, za 500 SIT) kabli.
Problem je že odkar pomnim, ampak pri dodanem Divx playerju je postal zelo nadležen.

Ko gledaš sliko iz bilokatere naprave preko A/V kanala, se vidijo obrisi slik iz drugih TV kanalov.
Naprave so praktično nove, kable sem osamil, vse dela vredu razen teh nadležnih senc na A/V kanalu.

Mislim, da so krivi poceni SCART kabli, ampak nočem sedaj dat 10-15 k za nov set kablov, da bo potem le minimalna razlika.

Kako bi te motnje najenostavneje odpravil?
Dobro je kar nosi največ svobodne koristi/najmanj bolečine čim več sentientom
na najhitrejši, najvarnejši in najbolj moralen način za najdaljše obdobje.
"Utilitarianizem po Saladinovo"
  • spremenil: Saladin ()

Dejancek ::

Glede na opis problema je ravno scart kabel vzrok tega. Meni se je celo zgodilo da sem kupil scart kabel in po 1 mescu je tud mi tako začelo delat. Rešitev je edina bila da sem kupil nove scart kable in roko na srce sedaj mi dela bp že 4 mesce .

P.S.: Poglej kako imaš sploh tud TV nastavljen, če je malo boljše kvalitete in tud kako so te naprave nastavljene saj kaki krat se začnejo problemi že pri temu kaki format uporabljaš slike in če maš mogoče, ampak res mogoče RGB vklopljen.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Dejancek ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

SCART oz. HDMI

Oddelek: Konzole
165081 (2556) Sssaga
»

Nov LED LCD in Telemach

Oddelek: Zvok in slika
142181 (1908) darkomiku
»

VHS z eno ali več glavami

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
171800 (1028) andrej007
»

Amino T2 scart --> RCA ali S-VIDEO

Oddelek: Omrežja in internet
103418 (2835) Putimir
»

LCD TV - 15m od vira signala. Kabli? Ojacevalec?

Oddelek: Zvok in slika
135043 (4722) J.McLane

Več podobnih tem