» »

FreeBSD 4.4

FreeBSD 4.4

l0wc4 ::

Nameravam preizkusiti FreeBSD če ga seveda kje dobim. Kakšne so kaj vaše izkušnje s tem OS-om. Linux obvladam dokaj ok, do sedaj sem uporabljal Debian in RH, nekaj časa pa tudi Slackware. No kakšen pa je FreeBSD, ga kdo uporablja? 8-O

kuglvinkl ::

Prjatu dela dost na tem in je strahovito navdušen. So pa totalna drva, vse na roke, ampak, ko ga postaviš, lahko nanj pozabiš! Po njegovo se ti splača, če ga misliš uporabiti za server.
Your focus determines your reallity

PaJo ::

Ja podobno tudi jaz studiram da bi se malo poigral s tem, vsaj vsi govorijo da je boljsi glede kakega routercak ali kaj podbenga, ceprav mi RH na eni bedni 486-thi ze tudi laufa kod router vec kod 4 mesece, brezhibno, razen tega seveda da je vmes elektrike sfalilo za daljsi cas:(

Kar se pa tice tega kej dobit FreBSD pa ti je najboljsa resitev tale link:www.linuxiso.org majo hitre linke in vse kar pozelis:D
Ne se preveč sekirat, rajši uživat:)

Gh0st ::

Fora je v tem ker je freeBSD cista iplementacija UNIX-a v Linux.
tko je en moj kolega reku...naj razlozim: Linux na nek nacin ni unix in unix je na nek nacin linux samo *BSD je pa linux predelan v unix. tako ima naprave oznacene cisto drugace kakor linux, pa tudi enkaj ukazov je spremenjenih, ceprav se to lahko resi s linuxovo bash lupino, ampak vseeno jest ne bi sel na *BSD ker je krneki zakompliciran, je pa zelo zmogljiv za serverje poganjat in ce se ga lepo naucis, potem ti sigurno ne bo zal cajta.

je zelo zmogljiv sistem, ampak z malo hardware podpore v kernelu (sicer mislim da jo ima freeBSD se najvec, vec kot recimo NetBSD ali OpenBSD...)
you might start believe in Gh0st stories. you're in one. :)

l0wc4 ::

No naj povem še jaz; FreeBSD 4.4 sem si DLjal čez noč, danes popoldan sem ga namestil. KDE 2.2 deluje brez problema, internet tudi, za kaj več bom pa porabil še kakšen teden. Res da so naprave označene drugače, toda mislim, da se ga bom navadil. Dopade se mi, zdi se mi kot da je sličen Solarisu toda vseeno mi je boljši. :P

andper ::

tudi jaz ga namrevam preizkusiti :)

samo eno vprasanje imam..
installirati ga bom moral na cisto svojo particijo oz. svoj disk? najbrz se ne bi dalo tako kot se pri nekaterih linux distribucijah da, da installiras preprosto v direktorij na DOS filesystemu?

Gh0st ::

ja ti si ocitno prej delal preko programa loadlin.exe.
ti pa zelo priporocam da instaliras vsak OS na svojo particijo.
jaz imam dva diska (IBM 20GB C:\windows 98, D:\windows 2000 in drugi disk za red hat linux 7.1) in na vsakem svoj OS. vse skupaj ti deluje veliko bolj neodvisno in stabilno.

ce imas disk imas tri moznosti:
- kupi nov disk in naredu tako kot sem rekel jaz
- z Partition Magic (ali kerimkol drugim progyem) skrci windows particijo in ustvari dodatne logicne ali extended particije na sekundarni particiji
- z fdiskom unici vse particije (se pravi da bos moral winze se enkrat namestit) in naredi ster primarne in na prve dve das windows drugi dve pa razdelis na logicne particije za swap file, montiras /var, /usr/local, /usr, /home in / direktorije pa je...

you might start believe in Gh0st stories. you're in one. :)


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Izšel FreeBSD 8.0

Oddelek: Novice / Ostala programska oprema
254369 (3044) driver_x
»

Kratek uvod v FreeBSD (strani: 1 2 3 48 9 10 11 )

Oddelek: Operacijski sistemi
51464258 (27996) Prospekt
»

linux vs freeBSD

Oddelek: Operacijski sistemi
192997 (2694) 64202
»

Prenos FreeBSD na večji disk ali Kako povečam /usr particijo

Oddelek: Operacijski sistemi
5958 (866) morko
»

Operacijski sistemi[splosne izkusnje] (strani: 1 2 )

Oddelek: Operacijski sistemi
605924 (4818) LordWorm

Več podobnih tem