» »

Spyware-opozorilo

Spyware-opozorilo

Athlon 64 ::

Danes se mi je kar naenkrat na zaslonu pojavilo ikona z imenom hardcore. Hotel sem jo odpreti, pa mi je microsoftov anti-spyware javil, da pač zbrišem, sem izbrisu, opis je bil pa sledeč:
Coulomb Dialer
Type: Dialer
Author: Coulomb Limited

Description: Coulomb Dialer changes your modems dial-up settings and attempts to connect to a premium or international phone number to access adult material.

Advice: Severe-risk items have an extreme potential for adverse effect, such as a security exploit, and should be removed.

A bi mi lahko kdo to mal prevedu?8-O
Sempron 2800, 512 rama, ASRock, radeon 9550 na AGP 8x.

bastadu ::

Fasal si zelo nadležnega dialerja, ki - kot piše - spremeni klicne nastavitve in vzpostavi mednaroden klic za dostopanje vsebin za odrasle, kar pa pa je zelo drago... Poznam par primerov, ko so poznanci imeli zelo visok račun za telefon, ki so ga seveda morali poravnati telekomu... Tako da čimprej briši to:\

Zgodovina sprememb…

  • odbrisalo: bastadu ()

gfighter ::

To je pač program, ki si ga pomotoma namestil ko si brskal po čudnih straneh. Če uporabljaš Internet Exploder je to še toliko bolj verjetno. Dialerji so programi, ki so ponavadi narejeni tako, da kličejo na npr. Kajmanske otoke in ti s tem nabijejo račun za telefon. Zraven ti namestijo še kakšne čudne reklame in podobno sranje, lahko pa celo odprejo kakšno varnostno luknjo. Saj vse to piše v tistemle tekstu ki si ga copy/pastal v svojem postu;). Zdravilo za vse takšne reklame pa je npr. program Adaware. Namesti ga ter preskeniraj računalnik pa ti bo odstranil vso podobno navlako. Sicer če nimaš navadnega modema ali ISDN-ja se ti ni treba bati, da te bo kap, ko boš dobil račun za telefon, ampak vseeno vsi taki in podobni programi upočasnjujejo sistem. To bi bilo to...

nojus ::

a kdo rabi slo pack za aw-aware?
sovražim Gargamela.

Athlon 64 ::

Še dobro, da sem sistem skeniral z ad-aware in z microsoftovim anti spywaru. Kdaj ti pa začne delati velk račun;ko ga uporabljaš(internet) al ponoč?
Sempron 2800, 512 rama, ASRock, radeon 9550 na AGP 8x.

Zgodovina sprememb…

#000000 ::

Skoz če ma le šanso da je rač pržgan. Vsaj ponavad je tko.

Athlon 64 ::

Zej sem pregledu z adaware v full system scan. Vse kritične datoteke so dol .Bi mogu bit zdaj mir?
Sempron 2800, 512 rama, ASRock, radeon 9550 na AGP 8x.

Kami ::

Boš vido, če nebo vlkega računa, sicer če imaš cable or so je harmless :P

Drugače pa probaj še z Spy Sweeper

Athlon 64 ::

A če sem s tem programom dal free scan, a mi je potem vse odstranil?
Sempron 2800, 512 rama, ASRock, radeon 9550 na AGP 8x.

Kami ::

Na koncu te vpraša če odstrani ali ne, potem moreš dat da oz yes.

Trial verzija pa drugače podpira odstranjevanje

Highlag ::

Pa imaš modem priključen na telefonsko linijo, ali imaš kak adsl ali kaj podobnega?:\
Never trust a computer you can't throw out a window

Athlon 64 ::

Imam ADSL ja.
Sempron 2800, 512 rama, ASRock, radeon 9550 na AGP 8x.

steev ::

Tistim, ki imate dial-up povezavo, je priporčljivo, da imajo zunanji modem, ki se ga da fizično izklopit in tako računalnik ne more komunicirati z njim. Če pa že morate imeti notranji modem, je priporočljivo izklplajti kable po vsaki uporabi. Res da je to bl tko tko, sam bol kot 200€ računa.
:|

ABX ::

Ampak ne bi moral imeti Telekom zaporo do določenih telefonskih, do katerih bi lahko dostopal samo če izrečno tako zahtevam?
Vaša inštalacija je uspešno spodletela!

Athlon 64 ::

Vprasu bom:kater program je najbols proti tej pm?
Sempron 2800, 512 rama, ASRock, radeon 9550 na AGP 8x.

steev ::

:|

Athlon 64 ::

Zakaj pa je treba dati svoje geslo al kaj?! Daj, povej mi postopek po inštalaciji(nekakšen vpis)
Sempron 2800, 512 rama, ASRock, radeon 9550 na AGP 8x.

Highlag ::

Če imaš ADSL brez klasičnega modema potem ni straha pred dialerji. Program nima s čim klicat. >:D
Never trust a computer you can't throw out a window

Athlon 64 ::

Kaj pa potem je ta zunanja naprava;imenuje se callisto 821+ A je to modem?
Sempron 2800, 512 rama, ASRock, radeon 9550 na AGP 8x.

gfighter ::

Nič skrbet, v glavnem:).

Athlon 64 ::

Ko bom meu nabit racun, bom skrbeu, v glavnem.8-O
Sempron 2800, 512 rama, ASRock, radeon 9550 na AGP 8x.

gfighter ::

Hm, ne razumeš čisto dobro, kajne? Tista bela škatlica ni modem, ampak DSL usmerjevalnik, kar pomeni da imaš ADSL. No, torej imaš neomejen dostop do interneta, ki ga ne plačuješ glede na impulze ampak plačuješ zanj fiksno naročnino. S Callistom v glavnem ne moreš klicati neke številke po navadni liniji, kar posledično pomeni da je tudi dialer ne more, razen če imaš zraven ADSL-ja še en ISDN ali navaden modem ki je priklopljen na navadno linijo, za kar pa res ne vidim razloga. Jasno?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: gfighter ()

Athlon 64 ::

Da, jasno. Mislim da imam se Isdn. Pa sej najbrz ni kej, ze enih desetkrat sem pregledu z adaware full scan.
Sempron 2800, 512 rama, ASRock, radeon 9550 na AGP 8x.

gfighter ::

Že že, ampak internet imaš najbrž priklopljen le prek Callistota. Če je to edina povezava računalnika v svet, potem se dialerjev nimaš kaj bati, vsaj kar se računa tiče...

Athlon 64 ::

Sej mam samo preko callistota.
Sempron 2800, 512 rama, ASRock, radeon 9550 na AGP 8x.

dasdfsa ::

a ce bi formatiru pc bi se ta dailer izbrisu a bi se zmer tezil

5er--> ::

Če bi formatiral, ti ne bi noben program več težil.

dasdfsa ::

lej pr men je situacija taka mam navadn adsl 1mb, ...ko sm brskal po netu ;) sem naletel na dailer in od tega trenutka naprej me po enih 15 min vedno disconecta, kar je pa zelo motece.
preskeniral sem ga za ad-awarom, spybot s&d, antiwirom....., a ne pomaga se vedno me disconecta .....kak predlog ?

Gamez0r ::

Naloži ewido-antispyware in prečekiraj Register, in pobriši vnos dialerja tam in zadeva bi morala biti rešena
WTF!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Gamez0r ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Neuničljiv dialer

Oddelek: Pomoč in nasveti
121393 (1046) All
»

Dailerji

Oddelek: Loža
192035 (1357) steev
»

Klicne nastavitve za fax modem

Oddelek: Omrežja in internet
121819 (1723) Duhec
»

Čudno, da te kap - virus ali kaj je to

Oddelek: Omrežja in internet
121500 (1240) Kami
»

Zelo čuden pojav!!! Ko greš z modemom na internet, plačaš, kot da bi klical v cono 5 (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
885245 (3865) sketch

Več podobnih tem