» »

Čudno, da te kap - virus ali kaj je to

Čudno, da te kap - virus ali kaj je to

mylos ::

Naredim si novo ISDN povezavo v winxp. Grem v čarovnika za internet, naredim novo povezano, vnesem telefonsko operaterja, geslo, ... In povezavo imam narejeno, kliknem poveži in internet dela. Potem prekinem povezavo. Ko se želim na novo connectat, pa se mi naenkrat vse nastavitve spremenijo, tudi telefonska številka do internet operaterja, gesla na internet povezavi se izbrišejo. Naenkrat se tam pojavi čisto druga telefosnka številka. Vendo, ko na novo oblikujem povezavo, se to ponavlja. Imam update-ani McAfee VirusScan Enterprise ver 8.0 i. Pognal sem scan for viruses in ne najde nobenega virusa. Ali kdo ve, kako naj rešim to čudo. Pa ravno pred mescem dni sem si na novo postavil sistem.
Kar mačka SKOTI, to MOUSE lovi.

bosstjann ::

maš gor verjetno dailer

to je program ki namesto da kliče na tvojega ispja pokliče v anglijo na 090 in ti imaš obupen telefonski račun oni pa mal denarja

spucaj računalnik čim prej

#000000 ::

Ja poglej da nimaš kakega dialerja keri ti kliče npr. na bahame 090 linijo. In to naredi takoj, snami si Spybot S&D cca 5 MB ko si ga instaleraš klkni za posodobitve in počakaj da se updejta baza. (btw program zna tudi slovensko) ko to nardiš ustavi internetno povezavo in skeniraj komp. Skoraj 99,9 % imaš kak klicalnik kerga pokasiraš ponavad na pr00n straneh. In poročaj kaj se dogaja. Upam da ti ne bo naklepalo kak hud račun. LP

hja med klofanjem tega posta ti je že bosstjan razložu. No če ti ne najde noenega dialerja oz če se težava ne bo odpravila, nikakor ne puščaj kompa prižganega in prikloplejenega na isdn-modem (tudi če si ugasnu povezavo) ker te dialerji znajo to narest kar sami.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: #000000 ()

Damjan Jagar ::

Smrdi mi po dialerju. Preglej še z Ad-Aware. Od frenda kolegica je fasala račun 30 jurju zaradi te nadloge.

[Edit: smo se pa nagnetli v teh minutah :)]
http://jagar.si

Zgodovina sprememb…

#000000 ::

Hja pa smo se res nagnetl, ja sej to je uzpodbudno. Treba človeku pomagat če je v težavah.

Aja dej si snam še tole www.noadware.net In prečekeri svoja zasebna sporočila. LP

mylos ::

O, to je pa kar divja zadeva. Moram to prečekirat takoj.
Kar mačka SKOTI, to MOUSE lovi.

mylos ::

Sedaj downloadam spy-a. Včasih sem se redno ukvarjal s temi computer things. Sedaj sem pa že dve leti iz tega in glej, celo dialerji danes obstajajo. Kljub antivirusnemu programu se mi je uspelo nekaj namestiti. Upam, da ni to sranje na mojem kompu. Mimogrede, kako ta zadeva sploh laufa. Nekaj sem seveda o tem slišal, ampak... Kateri antivisrusni program si še moram namestiti, da bom se izognil še tem sranjem. Predlogi, mogoče kakšen link in pa U: and P: (if possible) za kakšen pameten antivirusni prog. Moram si nabaviti ADSL. Volja ima nekakšno pametno ponudbo - vsaj zdi se mi tako. Obstaja kakšna boljša in ugodnejša varianta? Imam v stanovanju vse povezave - kabelska, optika, telefon-ISDN. Sedaj plačujem ISDN ter kabelsko TV. Kako to optimizirati?
Kar mačka SKOTI, to MOUSE lovi.

mylos ::

Ta dva programa, ki ste mi jih priporočili sem downloadal in zagnal. Oba sta najdla okužene cookije. S tem, da jih adware ni hotel zastonj brisati. Spy jih je najdel manj, vendar sem popucal. Zanima me, kako naj bom prepričam, da je clean zadeva. Kateri antivirusni program naj downloadam, ki bo sproti to blokiral in checkiral.
Kar mačka SKOTI, to MOUSE lovi.

#000000 ::

mylos
S tem, da jih adware ni hotel zastonj brisati.

hm kaj pa tole še od zadnjič ?
Aja dej si snam še tole www.noadware.net In prečekeri svoja zasebna sporočila. LP


Glede antivirusnika keri ti bo tole nadlogo sproti sam disablu, ja pomojem kak Kaspersky, panda internet security 2005 in je bil vsaj zame super, ko sem šetal po raznih warez-crack straneh je velikrat kej ustavu, največkrat prav razne klicalnike, tko da probi, sej je itak 1 mesec zastonj. Da bi bil pa čist 99% siguren pa moraš uporabljat, najboljš ene 2-3 različne odstranjevalce te zalege + redno posodobljen AV program, in valjda redno magari vsakodnevno skeniranje, in mogoče občasno uporabit kak free online skener, recimo od pande al Kaspers LP

edit. probi še tole Spy Sweeper baje je zelo učinkovit, itak pa ti nima kej škodovat.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: #000000 ()

BlazP ::

Niso cookieji problem pri tebi, tak da ce ti jih ne zbrise ni hudga.
Js za dialerje in podoben crap uporabljam Ad Aware.

#000000 ::

Ja tale Ad ware je tud zelo učinkovit, včasih tud preveč. Mi je enkrat preveč odstranil, 'moja nepazljivost' tko da sem lahko samo še na novo windowse postavu. Tko da priporočam pazljivo uporabo, isto velja tudi za ostale. LP

koyotee ::

Js za podobne nadloge uporablam Spybot, Xoftspy in hijackthis. Xoftspy bos mogu registrirat drugace ti bom sam naslo adaware, malware, viruse, worme, pejt na serials.ws vem d je to v nasprotju s pravili ST sam jebat ga :)
LP
Rear DVD collector!
JTD power!
Coming soon: bigger E-penis & new internet friendzzz!

Kami ::

In če še nisi uporabil Spy Sweeperja, ga daj kr je po mojem mnenju najboljši za take stvari :)


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Spyware-opozorilo

Oddelek: Pomoč in nasveti
281705 (1079) Gamez0r
»

Microsoft Windows AntiSpyware Beta1

Oddelek: Operacijski sistemi
374645 (2594) Myth
»

zakaj se mi pri klicanju interneta klice neka tuja cifra

Oddelek: Pomoč in nasveti
191244 (802) dolenska
»

Zelo čuden pojav!!! Ko greš z modemom na internet, plačaš, kot da bi klical v cono 5 (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
885226 (3846) sketch
»

spy-/ad-ware

Oddelek: Omrežja in internet
342350 (1890) Sadida

Več podobnih tem