» »

Pomoč pri ASUS R3E ...mini fan na NB

Pomoč pri ASUS R3E ...mini fan na NB

ne_ti_si ::

prosil bi, če mi lahko nekdo pove, kako regulirat vrtljaje na mini ventilatorčku, ki ga sam dodaš na matično ASUS RAMPAGE 3 EXTREME in sicer na NB...v biosih sem pogledal in nisem najdel nič, ki bi lahko pomagalo, da bi npr. naredil na auto, da ko bi se moral NB bolj hladit bi bili večji vrtljaji oz obratno...mogoče sem spregledal, zato prosim za pomoč...prilagam slikico, da vidite o katerem ventilatorčku govorim...ta mali kuler preglasi vseh 12 ventilatorjev na dveh radiatorjih za vodno hlajenje, tako da je res ZELO moteč..za odgovor se že v naprej zahvaljujem!!!



lp
ASUS Rampage III Extreme / i7 950 4.5Ghz / Nvidia 2x GTX570 SLI 950/1150/1800
G-Skill 3x2GB / X-fi Fatal1ty Platinum / WD1002FAEX SATA 6Gb / SSD Corsair 64GB
EKWB CPU + GPU / SAITEK R.A.T.7 / Logitech G15, G35, THX Z5500 / Corsair HX1000W

boogie_xlr ::

Kaj pa če bi dal vodni blok še na NB? IMHO je to še najtišja varianta, če imaš sam eno grafično, bi mogla bit vseeno dovolj močna pumpa.

Blinder ::

Rabiš sploh tisti ventilator? Sej ima hladilna rebra + ohišje imaš dobro prezračeno.
99.991% of over-25 population has tried kissing.
If you're one of the 0.009% who hasn't, copy & paste this in your Signature.
Intel i3-12100f gtx 1080 Pismo smo stari v bozjo mater. Recesija generacija

ne_ti_si ::

ohišje je res dobro prezračeno in to zato, ker gor nima niti ene stranice(ohišje staro cca.10let)... vodni blok za matično se mi ne splača...predraga zadeva za nič boosta...cpu ter grafo sem na vodi lahko navil v nulo, tak da imam zato zadevi pod vodo..se performance pozna še pa še..glede tega ventilatorja na NB pa je tako, ko sem montiral matično, ter ostale komponente, sem dal gor ta hladilnik s temi večjimi rebri + fan, ki je že bil na hladilniku in zdaj se mi tega vsega ne da dol jemat..edina varianta je, da ga izklopim in ga tudi bom..ampak sem mislil, da če je že gor bi samo vrtljaje zmanjšal, a zgleda noben neve kako, tako da dokler ne skapiram ga bom kar izklopil...

boogie xlr; glede pumpe pa heh, bi rekel da je dovolj močna za vsaj 5 vodnih blokov + 5 radiatorjev..pumpa je namreč namenjena večjim akvarijem..ima 2100L pretoka na uro, ter jemlje mislim da malo manj kot 40W..priklop seveda na 220, tako da pumpa je oring močna..prodam, če kdo kupi!!!





če kdo izve kako zmanjšat vrtljaje bi prosil, da pove kako to storiti...hvala za pomoč in lp
ASUS Rampage III Extreme / i7 950 4.5Ghz / Nvidia 2x GTX570 SLI 950/1150/1800
G-Skill 3x2GB / X-fi Fatal1ty Platinum / WD1002FAEX SATA 6Gb / SSD Corsair 64GB
EKWB CPU + GPU / SAITEK R.A.T.7 / Logitech G15, G35, THX Z5500 / Corsair HX1000W

mr1two ::

Enostavno lahko znižaš vrtljaje. Odklopi ga dol z matične in ga priklopi direkt na eno od kombinacij kablov:
VENTILATOR........napajanje

rdeča------------rumena
črna-------------rdeča

ali pa

rdeča------------rdeča
črna-------------črna

1. kombinacija plune ven 7V, kar pomeni eno srednjo varianto obrati/pretok zraka
2. kombinacija pa 5V, kar je najmanj- ni nujno, da se pri tej napetosti ventilator sploh vrti, tko da treba probat.

Tko boš najprej rešu, če nimaš kšnga regulatorja vrtljajev.

ne_ti_si ::

na vse to sem pomislil in že hotel narediti...da imam polno regulatorjev...ampak verjamem, da ima matična sama po sebi to funkcijo, da so vrtljaji takšni, kot jih NB rabi za hlajenje...in verjamem, da ima matična to v BIOSU..zato sem tudi odprl to temo, ter postavil vprašanje, če kdo ve kje to v biosu nastavit....drugače pa vseeno hvala za predlog...za 1x sem ventilator izklopil, ko pa se bo, če se bo kdo najdel(ali sam skužim), kje v biosu to nastavit, pa ga bom enostavno priklopil nazaj, da se bo NB bolje hladil in s tem povečal življensko dobo sami matični plošči, ki pa ni prav poceni....ne najdem pa tudi nikjer na netu in drugih forumih, kako to urediti...pomoje bi tole vedel nekdo, ki je sam(ali še jo) uporabljal to ploščo..v glavnem tako enostavna zadeva, zna biti zelo jebačka...tako to je...pač!!!

lp
ASUS Rampage III Extreme / i7 950 4.5Ghz / Nvidia 2x GTX570 SLI 950/1150/1800
G-Skill 3x2GB / X-fi Fatal1ty Platinum / WD1002FAEX SATA 6Gb / SSD Corsair 64GB
EKWB CPU + GPU / SAITEK R.A.T.7 / Logitech G15, G35, THX Z5500 / Corsair HX1000W

dogo ::

ne_ti_si je izjavil:

na vse to sem pomislil in že hotel narediti...da imam polno regulatorjev...ampak verjamem, da ima matična sama po sebi to funkcijo, da so vrtljaji takšni, kot jih NB rabi za hlajenje...in verjamem, da ima matična to v BIOSU..zato sem tudi odprl to temo, ter postavil vprašanje, če kdo ve kje to v biosu nastavit....drugače pa vseeno hvala za predlog...za 1x sem ventilator izklopil, ko pa se bo, če se bo kdo najdel(ali sam skužim), kje v biosu to nastavit, pa ga bom enostavno priklopil nazaj, da se bo NB bolje hladil in s tem povečal življensko dobo sami matični plošči, ki pa ni prav poceni....ne najdem pa tudi nikjer na netu in drugih forumih, kako to urediti...pomoje bi tole vedel nekdo, ki je sam(ali še jo) uporabljal to ploščo..v glavnem tako enostavna zadeva, zna biti zelo jebačka...tako to je...pač!!!

lp


Poskusi z Asus supportom, verjetno bo le trajalo nekaj časa za odgovor.

d4vid ::

Prvo kar mi pade na pamet, imaš kak CD od matične? Poinštaliraj najprej gonilnike, nato pa poskusi s SpeedFanom, ki ga najdeš na spletu.

Sicer mam zaenkrat staro plato s Pentium IV 3Ghz in Radeon 2990 in mi deluje samo slednja s tem programom, drugače pa kar je novejšega bi moglo skoraj vse delat.
Main PC: Asus PN50 | AMD Ryzen 5 4500U | 16 GB RAM | 256 GB SSD
PC2: HP Z400 | Intel Xeon L5630 | 6 GB RAM | 120 GB SSD
Laptop: HP Elitebook 840G1 | Intel i5 | 8 GB RAM | 256 GB SSD

Anney ::

Tole nabavi pa naštimaj gor, pa pust bios pa softwer pri miru :)

http://www.prenosnik.com/izdelek_HLAD-Z...

 Hladilnik

Hladilnik



ali pa tole:

http://www.madshrimps.be/articles/artic...

 Hladilnik

Hladilnik

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Anney ()

ne_ti_si ::

ne žal tele kulerji ne pridejo v poštev, zaradi vodnega hlajenja in verjamem, da ta kuler, ki je že original na matični ni nič slabši...jaz sem samo prosil, če slučajno kdo ve kako zmanjšati vrtljaje na tem NB kulerju in to v BIOSU, ker se sigurno to naredi v BIOS....zgleda, da bom na konc koncev sam pogruntal, ampak sem mislil, da je veliko "maherjev" na tem forumu in bom odgovor dobil takoj...vseeno pa vsem hvala za pomoč in če kdo izve kako zmanjšat obrate oz da bi obrati ventilatorja delovali na AUTO, bi prosil da mi razjasni-pojasni kako to storiti...hvala in lp
ASUS Rampage III Extreme / i7 950 4.5Ghz / Nvidia 2x GTX570 SLI 950/1150/1800
G-Skill 3x2GB / X-fi Fatal1ty Platinum / WD1002FAEX SATA 6Gb / SSD Corsair 64GB
EKWB CPU + GPU / SAITEK R.A.T.7 / Logitech G15, G35, THX Z5500 / Corsair HX1000W

nomad_soul ::

Ne gre, ker nima od kje vzeti informacijo o trenutnih obratih (vidim samo dve žici - samo napajanje).

Anney ::

Točno tako, niti ne bere podatkov o vrtljajih. (žički sta samo za napajanje, zmanjšaš kvečjemu tako da vežeš drugače, 7V oz 5V).

ne_ti_si ::

Torej v samem BIOSU MB tega NI MOGOČE urediti...? Oziroma drugače povedano, MB sama po sebi NIMA TE FUNKCIJE, da bi prirejal-urejal vrtljaje tegale kulerja...?
ASUS Rampage III Extreme / i7 950 4.5Ghz / Nvidia 2x GTX570 SLI 950/1150/1800
G-Skill 3x2GB / X-fi Fatal1ty Platinum / WD1002FAEX SATA 6Gb / SSD Corsair 64GB
EKWB CPU + GPU / SAITEK R.A.T.7 / Logitech G15, G35, THX Z5500 / Corsair HX1000W

Anney ::

Nima, niti vent ne dopušča, ker je vezan samo na 12v, in bios niti podatkov nima kje dobiti.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Hlajenje grafične kartice (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
10010405 (9057) joej970
»

Računalnik ne gre v "Full Load"

Oddelek: Strojna oprema
91050 (787) bluefish
»

zmanjšanje obratov

Oddelek: Pomoč in nasveti
51027 (1027) El Nino
»

[Zračno hlajenje] Hlajenje Chipseta (strani: 1 2 )

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
9913888 (7867) Buldožer
»

AMD 3000 Box- 6000 RPM?!?

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
171516 (1197) BogyX

Več podobnih tem