» »

ABIT NF7 hlajenje čipseta

ABIT NF7 hlajenje čipseta

M&M ::

Halo!

Ali lahko dam namesto ventilatorčka na osnovni plošči gor hladilno rebro Zalman ZM-NB47J.
Ventilatorček na čipsetu je postal malo nadležen, pa bi se ga rad znebil!

Isto bi pa rad naredil tudi z grafično Inno GeForce 4 MX 440. Orginal ventilator bi dal dol, pa zalmanovo rebro gor!!

Prosim za nasvete !
M&M

Tic ::

Zakaj pa ne, saj je narejeno za to.
Kar se tiče pa grafike, pa nevem, koliko se kaj segreva, vendar poskrbi da se ne bo pregrevala, pa bo.
persona civitas ;>

BaRtMaN ::

Jap, tale Zalman je odličen, edino kar me moti so zanič zatiči (vsaj moji), ker smrekica ni dovolj velika in se kar iztakne iz luknje ob vsakem dotiku. ;(

M&M ::

Potemtakem lahko na čipset brez skrbi pritrdim tole stvarco??? Ne bo kakšne škode, glede na to, da je zdaj gor ventilator!?

Kje bi pa videl temperaturo grafične kartice? Da bi videl, če bi bila kakšna razlika! Na otip ne moreš natančno ugotoviti ali je velika sprememba ali ne. Ko sem za nekaj časa z roko zaustavil ventilatorček se je že segrela tako da sem otipal razliko, tak da ne vem...
Brat je sicer nabavil Zalmana, ki je prav za grafične kartice, vendar se mi zdi škoda dajat 6 kSIT za hlajenje grafične, ki sama ni toliko vredna !

...vsaka alternativa mi bo prišla prav ! :8)
M&M

BaRtMaN ::

Tale Zalman je veliko veliko boljši kot kakpen kričač na veznem čipovju. Tudi GF4MXke se ne grejejo tako, da bi rabil pasivno Zalmanovo hlajenje s heatpipom, bo NB47-J dovolj po moje.

M&M ::

Čipset bom že poštimal, samo za grafo me malo skrbi!
Sicer ni nič kaj prida, jo imam večinoam za TV-out, s katerim pa sem relativno zadovoljen!
M&M

ganzi ::

Js mam tale rebra na abitki gor pa ni nobenih problemov.
LP

boštjan ::

M&M,za grafo najdi kak star cooler,ki je bil na 400MHz procih

M&M ::

Ravno ventilatorja bi se rad znebil, ne pa da bom spet novega dodajal!

Čimmanj ventilatorjev v računalniku !!!
Na CPU in v napajalniku (no pa na stranici chifteca) to pa je max kar bom še toleriral :D
M&M

TribesMan ::

Zalmanov NB32J je dovolj zmogljiv da ohranja NF2 chipset pri življenju vse do 235MHz brez ventilatorja... NB47J je samo še zmoglivejši, vsekakor priporočam kateregakoli od teh dveh, saj za ta denar težko dobiš več. Kvečjemu več hrupa.

LP

TribesMan
Moj kompjuter dela: KVIIIIK ... KVIIIK ... KVIIIK.

Ko ga navijem dela: KVIKKVIKKIVKKVIK. :)

M&M ::

Ravno sedaj se bom podal na delo ....

... bom poročal rezultate !
M&M

M&M ::

Prej je imel čipset 30 stopinj, trenutno jih ima pa 22 !!!
Očitno deluje!

Ali lahko dobim kje programček, ki bi mi meril temperaturo grafične kartice? Na grafični je popolnoma enak ventilatorček in hladilnik, kot je bil na čipsetu, tako da bi mogoče selo delovalo!

Prosim še kakšnega modifikatorja, da mi pomaga še pri grafični!
Čipset je pa že urihtan !
M&M

blazp88 ::

ja zalman nb47j je itak d'best. jst ga mam na abit nf7-s in čisto ok hladi. sploh nevem, zakaj popajo gor une ventilatorčke, dal bi rajš eno rebro, pa bi bil mir.

glede grafične. jst sm mel na geforcu 2mx nb32j. zadevo je hladilo ok, zraven pa dobiš tudi lepilo, če nimaš lukenj. Upoštevati moraš, da imam na sprednji strani ventilator, ki piha noter in ga je ta hladil.

Kaj pa če bi probal kaj takega:
Hladilnik 1 V techtradeu majo, naprimer. mislim, da bi moralo odvajati dovolj toplote tudi brez aktivnega hlajenja pri tej grafični.

Hladilnik 2 Tega najbrž ne boš šel gor devat?


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kam hladilnik?

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
131334 (1081) Kleto
»

Hladilnik za chipset maticne? Kateri?

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
201276 (933) sash
»

Abit nf7-s -Gretje south bridge

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
221355 (1023) Grimlord
»

Nf7-S in ventilator na nforce 2 spp čipsetu

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
221508 (1168) ferdo
»

Zalman ZM-NB47J na southbridge?

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
61135 (974) Alexius Heristalski

Več podobnih tem