» »

ventilator za matično pološčo 4x4 ?

ventilator za matično pološčo 4x4 ?

maxum ::

ventilator, ki je na matični plošči, 4x4cm je zelo glasen (ne napajalnik in ne veliki ventilator Zalman, ki hladi diske, mislim da je pod tem procesor...

ampak drugi cisto majhen 4x4 mislim da je namenjen da hladi matično? je zelo glasen pa nikjer ne dobim ventilatorja da ga bi zamenjal, so le večji! Večjega pa ne morem vgraditi! trenutni je 4x4x1cm torej širok 4cm dolg 4cm. in debel 1cm! debelejšega ne morem vgraditi ker je takoj poleg grafična kartica in sega rahlo čez ventilator...

na sliki je viden ventilator in na desni grafična, torej zelo malo prostora in visina je omejena na 1cm, ker rebra grafične segajo preko ventilatorja..! :/



lahko je hladilnik skupaj z ventialtorjem a ga nikjer ne dobim in Ne SmEtA BIti VIsjA KOt 1CM SKUPAJ! :((
  • spremenil: maxum ()

Pyr0Beast ::

Naolji -> navadno olje za avto je čisto ok.

Če ne, kupi drug hladilnik. Kateri čipset je tole. Lahko ga tudi dol pobereš in lavfaš brez, če ga ventilator proca zadostno hladi.
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

shark_nm ::

nabav bilokateri vent 60x60 pa ga nalimaj gor z sekundnim lepilom, kar direkt na hladilna rebra, mislim da višine ne bo dosti več od tega 40x40...

dzinks63 ::

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: dzinks63 ()

maxum ::

@payrobeast: NAOLJI??resno sprasujem! ne bi rad naredil se vec skode! potem lahko tudi kuhinjsko olje uporabim.
saj hladilnik je 4x6x0,9
ventilator se pa usede V HLADILNIK, ker je v hladilniku luknja in se povrsina izravna in hladilnik skupaj z ventilatorjem ne meri v visino vec kot 1cm! na hladilniku je luknja v velikosti ventilatorja, zato ventilator ni zunaj ampak v hladilniku!

čipset? amm to je biostar matična plošča si to mislil?, kako preverim če ga lahko laufam brez?

@sharknm:saj pravim da je sirina 4cm in vec kot 4 ne gre ker je na desni od PCi reža na levi pa grafična vmes je točno 4cm prostora!

@dzinks63: tega sem tudi sam gledal, ne vem ali je kompatibilen? ne vem ali je 1cm skupaj s hladloilnikom? ker skupaj s hladilnikom ne sme biti vecji od 1cm :( saj vem butasto matično ploščo imam :( aja
kaj sta pa tista 2 bela vijaka ob straneh?? kaj ni hladilnik le zalepljen na matično??
je ta ki si mi ga svetoval tih, pretok zraka in ostale lastnosti so ok?? :)
hvala vsem

dzinks63 ::

Ne verjamem, da je ravno tih, če se vrti na 4000rpm. Drugače pa piše: glasnost ventilatorja 21 dB; pri drugem do 19 dB/A, kar je še sprejemljivo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: dzinks63 ()

maxum ::

hmm ja drugi je tisji... ampak je le ventilator debel 1cm.
to je verjetno isti:
http://www.enaa.com/oddelki/racunalnisk...
plus hladilnik pa pride skoraj 2cm.. to pa ne gre :/
torej je boljsa izbira prvi, čeprav rahlo glasnejsi...

oz. tudi prvi ne bo uredu piše v opisu:

Model Xilence Chipset Cooler XPCS
Velikost hladilnika 40x56x11.5 mm
Velikost ventilatorja 40x40x10 mm

predebel pride 2cm...:(

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: maxum ()

JJM ::

Samega ventilatorja ne boš našel pod 1cm (vsaj ne pri nas).

Tukaj maš nekaj alternativ:

Ta dva ti pašeta brez modifikacij: Revoltec Chipset Cooler TITAN TTC-CUV2AB
Imaš tudi to možnost: ZALMAN ZM-NB47J, ki pa ga moraš modificirat tako, da odrežeš rob kjer meji grafična stran.
V kolikor pa te ne moti cena je tudi na voljo: Xigmatek N881 Thermalright HR-05.

maxum ::

sem namazal z huhinjskim oljem...se vedno glAseen...
@REJNARD: pri prvem ne pise mere.

zadnja dva sta neka cudna 20xkrat vecja od trenutnega.tisti zalman niama ventilatorja.
prvi bi mogoče šel, a je spet neki čuden :/

hmm mogoče kdo ve kako je hladilnik in pritrjen na matično?? lepilo ali kako drugace da ne bi kaj odtrgal...

JJM ::

Sem spregledal, da ni mer za Revoltec. Obstajata dve verziji ena starejša, ki je 10mm in nova 14mm.
Najbolje da vprašaš katero verzijo imajo...

Drugače pa bi bilo najenostavneje, da urediš zadevo tako kot tale: Spot Cool. Tukaj pa lahko kupiš to zadevo: AGT Antec SC

Glede na sliko je hladilnik pritrjen z dvema push klipsnama. Je pa vprašanje če so še uporabili kako dodatno lepilo.
Najboljše je če odstraniš klipsni in potem na rahlo poskusiš zadevo odstranit. Če ne gre, pa uporabi zobno nitko in na rahlo "žagaj" pod hladilnikom dokler ne prideš v celoti skozi.

Pyr0Beast ::

Jejhata. Spet en ki kuhinjsko olje v ležaje naliva. :\

Grem raje stran ...
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

maxum ::

@pyrobeast: saj si mi ti svetoval naj naoljim :/

@rejnard:aha bom poskusil odstranit hladilnik, torej tisti dve push klipsni sta vijaka?... je pa res da je ta "Spot Coll" vecji in precej glasnejsi od tistih prej, a ce drugi ne gre bom verjetno narocil kar tega... hvala

JJM ::

Svetoval ti je motorno olje in ne kuhinjsko. :))
Težava s kuhinjskim je da se prehitro zgosti in izsuši.

Če bi rad odstranil samo ventilator (in ne celotnega hladilnika) pa tako samo odviješ tiste štiri vijake.

Spot Cool je 33dB na high oz 26dB medium oz 23dB low (imaš regulator hitrosti).

sloxl8 ::

http://www.cool-pc.org/

Tukaj imaš malo morje ventilatorjev. Če ne najdeš pravega, jim pošlji mail, pa ti bodo svetovali.

maxum ::

wau HVALA sloxl8! :)

proton ::

Maxum, imam enak problem kot ti! Kako si dobil ventilator ven? Katerega si na koncu kupil?

maxum ::

sem kupil enega čisto navadnega in ga privil s prevelikim vijakom na stari hladilnik,tako da drži ;)

http://trgovina.siol.net/oddelki/racuna...

lp

proton ::

Če te prav razumem, je ta ventilator, ki si ga kupil šel v tisto luknjo med rebri? Ker meni zgleda, da je to samo ventilator, ki naj ne bi šel med rebra ...

maxum ::

moral bi iti med rebra pa ne gre, tako da sem ga na hladilnik privill....

proton ::

proton ::

Mah, ne bi ... ne gre med rebra. Maxum, ti si svojega spravil med rebra? Ali kar čez vse - te grafa ne ovira?

maxum ::

ta bo VREDU! pritrdi ga na rebra, četudi ne bo šel med rebra, moj ni sel, tako da visi preko njega. a dela in HLADI! 1cm gor ali dol...ker hladilnik je rahlo vecji od ventilatorja.. ne komplicirat :)


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

[Zračno hlajenje] Kateri hladilnik za Socket A (strani: 1 2 )

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
9417694 (14817) Wofk
»

Rabil bi načrte za CPU / GPU blok ! (strani: 1 2 )

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
554399 (3578) steev
»

Retail rešitev za hlajenje NB

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
251457 (1088) c3R4R
»

Rezervoar in hladilnik v enem

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
221301 (1151) |Luka|
»

Ali je ventilator z 2500 obrati dovolj za xp 2000+

Oddelek: Kaj kupiti
341468 (982) FANATIK

Več podobnih tem