» »

Tihi 160GB hard disk

Tihi 160GB hard disk

Ashrack ::

V mislih sem imel HITACHIJEVEGA 160GB ATA ker enega že imam in je res zelo tih.
Vaša mnenja?
....

Sami ::

Se strinjam, imam Hitachi 160GB 7K250 8MB, je tih in hiter, priporočam.
970A-UD3P,AMD FX 8350,16GB DDR3\1600,RX480 8GB,Tt 750W

Dzuro10 ::

samsungi majo NoiseGuard™ , SilentSeek™ tehnologijo, pa so tud tihi(tko pravjo):D
samsung 160GB

Nande ::

Pa še en Samsung 160 GB (SATA 2)...

jurre ::

meni se zdijo WDji tihi (tako jaz pravim:D), tako da ostajam kar pri njih (sploh v primerjavi z maxtorji)
ce si pa zadovoljen s hitachijem pa pac vzami se enega

schejk ::

sm glih kupu wd 200gb sata2 pa morm rect da je hujs kot traktor. sam cakam kdaj bo ohisje zaoral!:D

jurre ::

jao pol je pa tole spet drugac:D
mam maxtorja 20gb - cista tisina! Mel maxtorja 80gb je ropotal, sedaj maxtor 160gb ropota sploh ce delas kaksen defrag, mam pa tud WD 120gb, ki je tud cisto tiho (sploh glede na to, da je maxtor ze ropotal po 3,4 mesecih, WD pa je ze 2leti tih).

MadMax ::

Govoriti o tihosti 20GB diska je brezpredmetno, ker je že sama kapaciteta zanemarljiva, sploh pa je danes zguba časa sploh razmišljat o manj kot 160GB. In zraven novejšega maxtorja je vsak disk takorekoč tih :D

No, sam sem v zadnjem letu dal skozi kar nekaj diskovja med 80 in 400GB, pa moram rečt, da so maxtorji dandanes res traktorji, WDji piskajo v idlu (samo vrtenje), seagate ima probleme z nenehno kalibracijo glav (baje naj bi bilo to krivo, da skoraj dobesedno skoz nekaj meljejo, čeprav so drugače tihi), Hitachi se mi najbolj dopade.

Trenutno v konzervi domujejo 3x160 IDE Hitachiji in en 250 SATA, ter 400GB SATA Seagate.
Hitachi 250GB je v tej skupini neslišen, 160ke vsake toliko "udarijo" glave (zamenjava za nekoč znano mijavkanje, najprej misliš da disk umira, čez kak mesec sploh več ne slišiš zadeve) in upoštevajoč funkcijo pri p2p so res neslišni, 400 Seagate pa non-stop nekaj melje, čeprav ni v uporabi (arhiv) in mi trenutno res tako najeda, da bo kajkmalu dobil zamenjavo v obliki Hitachija. Škoda le, ker ima seagate 5 let garancije, ostali večinoma le 3.

No, moram pa pripomnit še to, da s Samsungi nimam izkušenj (razen 80GB v notebooku, a to je druga tema), definitivno pa so hitachiji po moji oceni najhitrejši. Pa še niti niso najdražji.

Če kdo poreče da delam reklamo za hitachija-kar naj si misli svoje. Jaz samo opisujem izkušnje in povem svoje mnenje.
Stvari so preproste, le ljudje smo neverjetni mojstri, da jih zakompliciramo.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Nova anketa: kateremu proizvajalcu trdih diskov najpogosteje zaupate hrambo podatkov?

Oddelek: Novice / Ankete
374240 (3003) jype
»

Kater 250GB disk

Oddelek: Kaj kupiti
211610 (1252) KandazaR
»

Najtišji trdi disk,.... kaj predlagate

Oddelek: Kaj kupiti
473063 (1783) antonija
»

Kateri trdi disk za nakup mi priporočate? (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
939030 (5985) dela
»

Tihi diski (120-160GB) (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
575739 (3891) Grimlord

Več podobnih tem