» »

problem radeon 9200 se

problem radeon 9200 se

fitipaldi ::

imam pc procesor 1.8g pentium 4 ,256 mb ram imel sem original geforce 2 grafično kartico ,danes sem dobil podarjeno radeon 9200 se .ko sem jo vsavil in prižgal pc mi je "razpacalo" barve na monitorju na to je bla samo črna slika,odločil sem se da formatiral in ko pride do konca je napaka enaka.Ali mi lahko kdo pomaga?

Hvala

kokos25 ::

Kdaj ti razpaca barve?ko prideš v winse, al ko prižgeš računalnik...predvidevam da ko prideš v winse, ker drugače ne razumem formatiranje pri razpacanem ekranu...probaj še enkat s staro grafo in če je dobra slika, potem je 9200 se lahko kje skurjena, nekompatibilna s sistemom (v kar močno dvomim...)...ali so ti odpovedali rami na grafi...sicer pa, zakaj si jo dobil podarjeno?je prejšnjemu lastniku delala?...

fitipaldi ::

ne grafično sva danes skupaj zamenjala,ker je kupil boljšo in je delala normalno

fitipaldi ::

formatiral mi je normalno ko pa pride do konca nalaganja winowsov je pa stanje enako

kokos25 ::

monitor maš kak?mogoče ga resolucija zmatra...probaj zalaufat v save načinu, pa poročaj...če je ok, nastavi resolucijo na 800x600 in potem stopnjuj do miksanja barv...

fitipaldi ::

monitor mam 15 inčn,ne vem neka miška je narisana pa nett zravn piše,sm probal save mode pa vse resolucije pa je stanje enako

kokos25 ::

a lahko nardiš print screen?...neumno se sliš, ampak lazje bom prišel do zaključka...če pa lahko, pa ga nalimej zravn...drgač pa mislm, in velika vrjetnost je, da boš moral monitor zamenjat...maš kakega za sprobat?če maš, probaj...če nimaš, si od kakega frenda zrihtaj...poročaj...

fitipaldi ::

evo tud monitor sm zamenu pa je isto sra....,print creena ti pa ne morm nardit :),nekje drugje leži napaka,a morm kej v biosu naštimat -sm neverjamem

kokos25 ::

lahko tud bios reseteraš...ponavadi je pri bateriji mostiček, ga preklopiš za nekaj sekund in vtakneš na prvoten položaj...drugače pa probaj BIOS dat na defult...kero plato pa maš?...točno mi povej, da vem ker čipset je....pa vso konfiguracijo...

fitipaldi ::

Tip procesorja-intel pent.4,1500 mhz
Ime osnovne plošče-intel winnippeg D845WN (6 PCI,1 AGP,3 DIMM,Audio
Čipset o plošče-intel brookdale i845
ram 256m

kokos25 ::

zadnja možnost...naloži nov bios, (s tastaro grafo) in probaj...

fitipaldi ::

hmmm kako pa to neredim? :)

fitipaldi ::

te pokličem jutr, hvala

kokos25 ::

v googlu napišeš ime svoje plate, potem greš na domačo stran (intel), tam najdeš bios download...ga presnemeš na disk, po vsej vrjetnosti je zapakiran in notri je poleg .bin fajla tudi flash bios ali nekaj podobnega...in zdaj maš 2 možnosti...da posodobiš bios kar iz winsov, malo vrjetno glede na tvojo plato, ali iz dosa...narediti si moraš zagonsko disketo...aja, pa koliko w napajalnik imaš....

fitipaldi ::

my computer desni klik nastavitve pa tm najd hardware pa pol štimaš....

fitipaldi ::

ah narobe sm poslal sry :)

fitipaldi ::

problem sem rešil v biosu sm mel video naštiman na 64 m prestavil sm na 256mb in zadeva dela :),hvala za nasvete


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Dva monitorja na eni kišti (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Strojna oprema
19318254 (11770) Ursus
»

zmrzal sistema ??

Oddelek: Strojna oprema
291439 (1132) Pyr0Beast
»

3DMARK 2001SE build330 (strani: 1 2 3 422 23 24 25 )

Oddelek: Navijanje
122456672 (25404) LittleDevil
»

zamenjava R9550 za..? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Kaj kupiti
1417153 (5385) sid911
»

6800 gt sparkle (strani: 1 2 )

Oddelek: Strojna oprema
695890 (4884) jest10

Več podobnih tem