» »

SNEMANJE 2 CD-JA NAENKRAT

SNEMANJE 2 CD-JA NAENKRAT

beli_ninja ::

POMOČ.

IMAM DVA RECORDERJA:

1: PLEXTOR 12/10/32A
2: LG 8/4/32

hočem pečti 2 cd-ja naenkrat in envem s katerim programom(nero/win on cd/ali podobno)

Največji problem je, da nevem kako naj nastavim hitrosti..


Mislim, da če bom nastavil plextor na 12X
in LG na osemkrat da računalnik ne bo zmogel .............

Imam P3 1000 , 512 MB-RAM, DISK 40GB ATA 100>:D
beli_ninja !!!!!!!!!!!!!!

miranpozar ::

Sicer bo verjetno problemček to, da imaš različna rekorderja ampak si le poglej program DiscJuggler

Miran Požar, Portorož, www.miranpozar.com

goba ::

brez SCSI zadevscin bo slo bolj tezko:\

matevzm ::

Ja, SCSI.. A 33MB/s, kolikor je najpocasnejsi ATA standard, je prepocasi? 12x in 8x skupaj nanese podatkov za 20x hitrost. Se pravi morajo biti vsi pekaci nad 20x SCSI?
Spomina imas dovolj, pekaca nista izjemni raket, ce nimas zelo fragmentiranega diska, bi moralo delovati brez problema, pod pogojem, da najdes program. Nekdo je nekoc govoril o 2 kopijah Nerota, a da ga zadeva zafrkava v novih verzijah.

asPeteR ::

Nero 5.5 naj bi to podpiral poizkusi,...

Horhe ::

Men dela k sus, uporablam Padus Diskjuggler, pa mam Plextro 16x pa Plextor 12 x
oba na max speed snemam, diske mam pa 2 x IBM 7200 rpm u RAID...nikol problemov...
Moja sestra bl obvlada PC k jz ......

goba ::

matevzm: ne gre za hitrost

beli_ninja: Feurio! CD-Writer
www.feurio.com
www.feurio.de
www.feurio.net

Boky ::

Vsescsi a ni Feurio samo za pect muziko ?

matevzm ::

CE ni glavni razlog za SCSI hitrost, potem kaj je? Kaj drugega ponuja SCSI cesar ATA ne? Se posebno ce se omejimo na pekace, CD-ROMe? (toliko bolj, ce je vsaka enota na svojem kontrolerju)

Tr0n ::

V Nerotu imas opcijo Use Multiple Recorders ... to ne dela?

slycer ::

Kolikor jaz vem, je za take "čarolije" še vedno najboljši Linux, vendar pa ti nihče ne brani, če vse skupaj poizkusiš tudi pod Winsim.

Brane2 ::

Glavni razlog za uprabo SCSI-ja JE hitrost komunikacije po kablu.
IDE ima deklarirano vecjo hitrost, ampak te deklaracije so bolj za ku**c.
Imajo priblizno tak pomen kot ce bi reku, da je kvadratni meter v moji sobi drazji od kvadrata v NY WTC ali pa, da je bolha lahko tudi hitrejsa od bemfla, merjeno v dolocenih situacija pri padcu v prepad...
V realnih situacijah je moderen SCSI car, zato, ker zahteva inteligentno komunikacijo naprav, ki ne zasedajo vodila cel cajt, ko so aktivne, ampak samo takrat, ko poslusajo, ali imajo kaj reci. Tako lahko imas v istem trenutku na istem koncu kabla lahko aktiven disk (ki je prejel ukaz za recimo branjem dolocenega niza sektorjev), prejemas podatke s skenerja in recimo posiljas podatke na CDRW.
Kako dobro se bo to izteklo, je deloma odvisno od zmogljivosti naprav na kablu, najvecji del pa od inteligence hosta, ki mora dati procesom pravo prioriteto...
SCSI sam zase tega ne more garantirati, vendar pa to omogoča.
SCSI ima tudi bistveno boljse elektricne specifikacije.
IDE je zaradi zahtev po kompatibilnosti in cenenosti krpan od verzije do verzije in to se najbolj pozna pri zadnjih "Ultradrma" verzijah, kjer sa stavri tako na nož, da dobesedno lahko delajo ali ne delajo.
Recimo (samo eden od mnogih primerov), j e mogoce kdo vedel, da pri UDMA prenosu ni moc garantirati, da bodo podatki od naprave in nazaj prisli brez napak skozi kilavi EIDE kabel in zato tako racunalnik kot disk delata kontrolno vsoto vseh podatkov, ki so sli skozi kabel k vsoti ne paseta, se prenos ponovi ?



McHregec ::

Na prejšnjem Infosu 2000 sm vidu ko so s tremi pečicami pekli pod Linuxom. Pa sm jih šou vprašat če uporabljajo scsi ali pa ide. Odgovor je bil IDE. So pa ble tri iste pečice.
Destroyer Of The Worlds.

matevzm ::

Da, prednost SCSIja je pri vec istocasnih prenosih /ukazih in vecjem stevilu naprav na kabel.
Sedaj mi pa povej, kaj ima to veze z 2 pekacema, vsakim na svojem kablu UDMA/33?

Brane2 ::

matevzm;
Ce imas dva CDRWja na EIDE UDMA, vsak na svojem portu, se verjetno med seboj ne j*ta, vendar moras met na enem od portov tud HDD, a ne?
To pa pomeni, da imas na enem portu dve napravi, kar lahko pomeni probleme, take ali drugacne.


beli_ninja ::

točno tako. mislim, da če bi priklopil cdrwja vsakega na drugi ide kabel - da bi to šlo lepše.

In še nekaj vas vprašam. Kateri DVD predvajalnik je trunutno najboljši (Pioneer 116S, 106S ali Toshibin)Povejte model. :\
beli_ninja !!!!!!!!!!!!!!

matevzm ::

Clovek je napisal, da ima vsakega na svojem...
Jaz sem testiral in sem kopiral na disk iz 106 (ki je eden hitejsih CD-ROMov in hkrati pekel na pekacu istem kablu s 16x. Malce se je poznalo na bufferju, a dalec od kriticnega. Nihal je med 95 in 88, drugace niha med 95 in 92.
Zna pa biti nerodno. Moj 106 ima probleme z slabimi diski. Zadnjic sem tudi se igral, pekac je pekel, jaz pa CDje notri tlacil. In je prisel CD, ki se ga ni dalo prebrati. Slo je nekako takole:
Reset occurred
Invalid writestate
Could not perform EndTrack
Burn process failed
Kot kaze je pekaca prizadelo, da je nekdo resetiral bus? Ne vem, v glavnem to je stvar, ki jo je potrebno paziti. Drugace po moje ne sme biti problemov, niti na enem kablu.



Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Vaše izkušnje z raznimi CD-RW pogoni prosim (strani: 1 2 )

Oddelek: Strojna oprema
605800 (4793) ender
»

PlextorWriter 12/10/32 SCSI ali 24/10/40 IDE ?!?

Oddelek: Kaj kupiti
391344 (988) AngelOfDeath
»

snemanje cdjev on-the-fly

Oddelek: Pomoč in nasveti
91258 (1098) Han
»

CD-RW Plextor problem

Oddelek: Strojna oprema
151454 (1215) dynamite
»

Problem z Nero-Burning Rom

Oddelek: Pomoč in nasveti
112184 (2033) Izak

Več podobnih tem