» »

Linux?

Linux?

Housy ::

Pozdravljeni!
Na moj računalnik bi si rad inštaliraj linuxe, ker pa o linuxih ne vem kaj preveč dosti, sem zato to temo tudi odprl. Zanima me, katero verzijo linuxov si naj downloadam, potem če se dobi recimo call of duty za linux, skype recimo itd.....

:\

add: 100 krat predelana tema! Naslednjič uporabi ISKANJE!! Pa tudi klik na tole povezavo ne bi škodoval.

add1: linuxi?? :'( :'(
  • zaklenil: BigWhale ()

Poldi112 ::

Vzemi Suse.
Skype dela. Za ono drugo ne vem.
Where all think alike, no one thinks very much.
Walter Lippmann, leta 1922, o predpogoju za demokracijo.

Kami ::

Uporabi iskanje, takih tem že blo sto.

Housy ::

Zanima me še nekaj recimo, a je potek inštalacije enak, kot če bi na računalnik naložil xp-je, al je to recimo ful zakomplicirano?

:)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Housy ()

Kami ::

Odvisno katero distribucijo uporabljaš, drugače pa no ja ni tak podobno ampak je lahko inštalirat.

fahrenGONE ::

Ce hoces Linux brez instalacije, za test ali kar tako, ti priporocam Knoppix. Dela s CDja ali DVDja in ima veliko zadev. Drugace pa imas dobro referenco na distrowatch.com.

mte ::

Raje pojdi v forum "Operacijski sistemi" in prebrskaj tam je že ogromno začetniških tem v zvezi z linuxom. Ker če se nimaš namena precej potrudit in prebrat dosti stvari (ne da je linux dosti težji za uporabo, je pa precej drugačen in zahteva popolnoma drugačen pogled na probleme kot pri windowsih, kar pomeni da prehod ni tako trivialen), potem se tega raje ne lotevaj.
Aja še to: kot že tisočkrat do zdaj povedano, beseda linux je v ednini, ne pa linuxi, linuxov, z linuxi in podobne bedarije..

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mte ()

Poldi112 ::

Naj preiskusi suse. Ce je znal instalirati xp bo tudi z suse uspel.
Where all think alike, no one thinks very much.
Walter Lippmann, leta 1922, o predpogoju za demokracijo.

Housy ::

Hvala za odgovore, mislim pa da bom kr probal SUSE LINUX!
:)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Housy ()

Housy ::

Zanima me še samo nekaj, če si naprimer downloadam SUSE 9.3 DVD 32 bit, mi to mora delati na navadnem računalniku, a ne?

Oven-2k ::

Da, mora ti delat.
Rok

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Oven-2k ()

Housy ::

Najlepša vam hvala še enkrat.

LP!

:D

Border ::

Pozdravljeni!

Doma imam dve masine... P200Mhz, 1.6Ghz, 24Mbrama...

WIN 95 so normalno delovali, a zaradi licenciranja bi rad namestil LINUX. Te bi imel za srfanje po internetu in urejanje besedil (writer). Vprasanje pa je, katere, da bodo delovali na mojih masinah. Dajte mi URL da si potegnem dol.

Trenutno sem posksuil namestiti LINUX PINGO 2.0 slo (redhot9), a sem moral skoraj vse komponente odkljukati, da sem spravil na moj comp z 1.6Gb diskom. Instalacija je sla uspesno skozi. Geslo sem izbral TEST. Ko zazenem racunalnik, se mi pojavi LOCALHOST LOGIN: ... Kaj tukaj napisem?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Border ()

iNN ::

Upises ime uporabnika katerega si ustvaril med instalacijo, oz ce nisi nobenega, napises root in geslo root uporabniga katerega si prav tako vpisal med instalacijo
==

iNN ::

se to, v prihodnje se izogibaj takemu javnemu objavljanju root gesla.
==

theD3viL- ::

Za take računalnike kot ga imaš ti je taprav VectorLinux (tud za novejše je uredu, loh tud SOHO verzija).


Še link: http://vectorlinux.com


DL: http://distro.ibiblio.org/pub/linux/dis...




Je pa res da ni za čiste začetnike.

BigWhale ::

Poglej si sticky temo v tem oddelku.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Slo-Tech GNU/Linux [vprašanja, problemi, predlogi] (strani: 1 2 3 436 37 38 39 )

Oddelek: Operacijski sistemi
190295265 (22922) Skrat
»

linux za telebane

Oddelek: Operacijski sistemi
212891 (2348) nurmaln
»

Glede linux distribucije

Oddelek: Operacijski sistemi
411611 (1152) christooss
»

Windows ali Linux? (strani: 1 2 )

Oddelek: Operacijski sistemi
554625 (3863) moj_nick

Več podobnih tem