» »

linux za telebane

linux za telebane

barabl ::

Zanima me kje dobiti čim več informacij o namestitvi in uporabi Linuxa v slovenskem jeziku,ker o zadevi nimam pojma in bi jo želel preizkusiti.Ali mogoče obstajajo celo Linuxi v slovenskem jeziku??Prav tako me zanima,katera verzija bi bila zame najboljša,ker oz.najbolj podobna Windowsom?Kako je z srfanjem po netu z Linuxi.....
Skratka kod že sam naslov posta pove,Linux za telebane.
  • spremenil: Predator ()

roli ::

O linuxu veš toliko kot jaz pred 2 mesecema.
Obstajajo distribucije,ki so prevedene v
Slovenščino.
To so:
Suse linux
Mandrake linux
...

Jaz ti priporočam Suse linux,ker je najbolj uporabniku
prijazen in enostaven.
Tega sam uporabljam in sem izmed vseh distribucij
najbolj zadovoljen z njim.
Namestitev je popolnoma enostavna.
Klik,klik,klik in je vse nameščeno :D .
Če pa ti kaj ne bo šlo pa vprašaj tukaj
ali pa na unix-slo.net.
Kjer se nahaja moja podpora.
http://www.r00li.com

grim_ ::

Obstaja tudi distribucija LUGOSA: Pingo Linux, vendar ta temelji na Fedori.

barabl ::

Kje se da dobit čim novejšo verzijo Suse linux,brez plačila,samo za preizkušnjo,ker sem v nekaterih postih prebral,da je v Sloveniji zadevo treba plačat,ali nima odprte kode in naj bi bila zastonj?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: barabl ()

Neo12 ::

suse prazaprav splo ni preveden, prevedena je sma inštalacija, kako pa je z mandrakom pa ne vem

BigWhale ::

pingo je najbolj preveden ;>

Nerdor ::

Kater linux!? Tisti, kaj je najtežji za inštaliratm (Gentoo), da se folk sploh kaj nauči, ker windowsi marginizirajo uporabo PC računalnika na uporavljanje konzole ali videorekorderja! :D
... for lifetime!

roli ::

Suse 9.2 PRO je preveden in to zelo.
Od namestitve,yasta,namizja,menija...
Suse 9.1 pa je res prevedena samo instalacija.

Suse 9.2 personal je zastonj ( uporabi googla ).
Suse 9.2 Professional pa košta okoli 10 k.

Suse 9.2 Professional lahko dobiš zastonj preko P2P
ali če imaš ADSL ali kabel z namestitvijo preko neta ali pa v trgovini.
Link do internetne namestitve tu
To zapečeš na CD in bootaš potem pa nastaviš to kot source:
ftp://ftp.suse.com/pub/suse/i386/current/suse/i586

Za natančnejša navodila ( ANG ) poglej tu.
http://www.r00li.com

Pithlit ::

Tisti, kaj je najtežji za inštaliratm (Gentoo)
*slap!* LFS FOR LIFE!!! :P

Zdej pa resno... Linux za telebane? Vsak live-CD (Slo-tech linux naprimer) pa se ti ni treba bat da boš kaj polomil, particionirat ti ni treba, winsi ti ostanejo... Ko pa mal vidiš a ti gre al ne pa prešaltaš na Linux za mal manjše telebane (recimo Pingo, Suse, Mandrake, FC...) pa tam par stvari pokvariš, in ko je čas za reinstall pač prešaltaš na nekaj bolj hardcore (Debian, Gentoo, LFS...).

Pol se pa tud tega naveličaš in greš na BSD (ampak to je že druga zgodba) :D
Life is as complicated as we make it...

linx ::

:)) Pozdrav! Imam malo starejsi racunalnik in suse je na njem nekam pocasen. Z mandrake je pa v redu. Je pa res, da je suse lepsi in tudi bolj izpopolnjen. Ko ga namestis, ga ni treba kaj dosti popravljat in vse dela. Za uporabo je gotovo med boljsimi. Za ucit in rovarit po sistemu, pa se mi zdi mandrake boljsi. :)

roli ::

Tudi mandrake sem poskusil.
Pa tudi z Suse je treba kdaj "šnofati" po sistemu.
http://www.r00li.com

civic_ ::

za star računalnik je najboljši slackware. vsaj meni mandrake ni posebno všeč, ne vem zakaj ampak grdi so mi. slackware sploh ni zahteven za uporabo 10.1 ima celo grafičen login. jaz se uporabljal vectorlinux 4.3, ki je bil nasploh prvi operacijski sistem ki sem ga inštaliral. po windows nikoli nisem imel prilike jih inštalirat, za linux pa mi je klevic ukinil podporo, pa sem se sam znašel. vectorlinux.com je zelo lahek za uporabo strojne zahteve pa...male-enostavno odlični. lepo dela tudi na starejših kištah in zelo hitro se naloži

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: civic_ ()

BigWhale ::

Ti ves kaj je ednina?

iso2000 ::

Suse download je na voljo TUKAJ! Verzija 9.2. Ne se ustrašit, ker piše trial, ker zadeva deluje brez časovne omejitve. Da podkrepim svojo trditev: klik-klik
Sam imam to verzijo nameščeno in sem z delovanjem zadovoljen.Tudi nadgradnje, oz. popravke lepo pobira z neta. Edino, kar sem si moral dodat je podpora za branje zaščitenih video dvd-jev pa kodeki za filme in glasbo so tudi precej okrnjeni ob namestitvi.

LP

roli ::

Kdaj mi to poveš:D !
Jaz pa sem 4 dni porabil na P2P omrežjih.
Drugače pa res super distribucija.
http://www.r00li.com

barabl ::

Kje dobiti slovenska navodila za namestitev SuSE.Linux.Professional.v9.3 od izdelave particij naprej do končne namestitve?

roli ::

Slovenska8-O ?
Saj imaš med namestitvijo pomoč kjer
ti vse piše.Po Slovensko:)) !
Na levi strani.
http://www.r00li.com

nurmaln ::

ker windowsi marginizirajo uporabo PC računalnika na uporavljanje konzole ali videorekorderja!

Upam da nisi eden izmed tistih bizgecev, ki mislijo da lahko z računalniki delajo le tisti ki imajo malo več znanja. To kar so winsi že dosegli (da jih lahko uporablja praktično vsak) se trudijo tudi s praktično vsemi distribucijami linuxa (s tem da se probavajo izognit določenim težavam s katerimi se ravno zaradi tega srečujejo winsi)

karafeka ::

ja vidimo, kaj so dosegli z windowsi, s katerimi lahk dela vsak...računalniški virusi in črvi in trojanci itd. se množijo ko gobe po dežu, folk pa veselo klika na vse kar vidi... Pa mu stokrat rečeš da ne sme sprejemat kaj od neznanca, pa klikat na vsak yes, pa 100x mu na novo postavljaš sistem, pa nič ne pomaga.

Če bojo če z linux(i) tk naredli grem nazaj na dos :).

JeBelaCesta ::

sm mislu da sm skor edini ki v slo fura vectorlinux :-), prej sm mel suse 9.2 in vam povem da je vectorlinux (oz. slackware 10.1) prav raketa napram suse-tu.

lp klemen
lep pozdrav iz višav ;-)

romci ::

Se en ki fura vectorlinux na P200MMX...stvar siba :)
-- not all those who wander are lost...

nurmaln ::

@karafeka

pa ti ti prebral cel moj post??? tudi kar je v oklepaju?:\


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Linux[rar]

Oddelek: Operacijski sistemi
131419 (1262) kitesurfer
»

Suse 9.2 + Siol ADSL

Oddelek: Operacijski sistemi
132175 (1996) Ziga Dolhar
»

Suse 9.0 - Kako inštalirati?

Oddelek: Operacijski sistemi
121824 (1721) ješ
»

SUSE LINUX 9.0 (strani: 1 2 )

Oddelek: Operacijski sistemi
624602 (3590) Gandalfar
»

Suse 8.1

Oddelek: Operacijski sistemi
141313 (1060) jlpktnst

Več podobnih tem