» »

Za vse lastnike doksis modemov berite!

Za vse lastnike doksis modemov berite!

nokia6310 ::

Na internetu se najde marsikaj. Nekaj je zanimivo drugo ni.
Danes sem po naključju našel tole:
Probajte pa komentirajte.
Jaz si s tem kar sem našel nisem znal dosti pomagat razen tega da sem dobil nekaj informacij o svoji povezavi kdo ve zakaj je to?
192.168.100.1

Highlag ::

Če se ne motim je to naslov tvojega modema. Če ne veš ima vgrajen en Web strežnik, kjer lahko pogledaš nekaj informacij o delovanju tvojega modema.
Never trust a computer you can't throw out a window

nokia6310 ::

Točno to je!
Tam imaš nekaj stvari na voljo
Main
Diagnostics
Event Log
Kolikor sem pogledal piše kakšno imaš povezavo masko podomrežja mak adreso videl pa sem da se da spreminjat nastavitve kdo ve zakaj?

Rumko ::

ta naslov je tud prirocen za resetiranje modema, ce se ti ne da stegnt roke do modema :P

nokia6310 ::

Kje se pa da pridet do upstrim in downstrim kanala?
Rad bi videl interni ip do modema je to to?
A ti ta link napiše zgol informacije al se da zadevo kaj pohitrit recimo da bi ga odprl na 10 mb kolikor je omejitev?

TyKee ::

Ce bi ze karkoli spreminjal, mislim da ima vsak CABLE ISP nareto, da ob vsakem connectu modema v omrezje le-ta (modem) zdownloada bazo podatkov od ISPja, katere pa ti ne mores spremenit.

Tako da se ne rabis prevec obremenjevat s to stranjo, ker ne bos nic naredil (ker potem bi vsi ISPji sli v ku****, ce bi se to dalo tak vsepovprek) :)

budili ::

dej raj napiste kaj imate za ene vrednosti

a je to dober?
SNR 37
ReciveSignalStrenght -12.4

Power level 57dBmV
QPSK

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: budili ()

Rotty ::

Forrward Path: Return Path:
Signal Acquired at 490.019 MHz Connection: Acquired
SNR: 37.9 dB Frequency: 42 MHz
Received Signal Strength: -8.8 dBmV Power Level: 49.0 dBmV
Micro-Reflections: 22 dBc Channel ID: 2
Modulation: 256 QAM Modulation: QPSK

budili ::

en tuner stimam, tko da...ce se kdo spozna

dons se mi Power level zadrzuje na 58dBmV ves dan, kar je cist na meji (tud v log-u opozori)

čudno se tudi obnaša pri vklopu: npr. emula se je connectala in dela search, ie pa se ne odziva, potem po kakih parih poiskusih štarta in dela ok naprej, hitrosti mislim da niso spremenjene (itak sam brskanje)...

prej pred instalacijo (opisana spodaj) je bila vrednost Power level 53dBmV, ostale se niso dosti spremenile

sem pa naredil tole: prej je bilo: kabel, podatkovna kretnica,en vod tv, drugi 15m na kabelski modem
zdej sem pa dal na tisto mesto razdelilik za 2 tv izhoda (oba izhoda 4dB), en na tv, drugi kabel 15m (prejšnji od modema), na koncu podatkovna kretnica, en na tv tuner v rač., drug del v modem (kabla sta cca. po 1m)

slika je super na obeh napravah

očino razdelilnik zaj... signal od modema in bom moral še en kabel vlečt in delit tv signal po podatkovni kretnici

se kdo spozna?

nokia6310 ::

Evo še moji podatki:
Prosil bi nekkoga ki se spozna na to da mi pove kaj tehnično pomenijo te podatki in zakaj je kaj?
Hvala
Thomson Cable Modem Diagnostics

Status Code: Operational

Software Version: ST33.02.04

Software Model: A801

Bootloader: 2.1.4c

Table with 2 columns and 9 rows
Cable Signal Details
 
Forward Path:
Return Path:
Signal Acquired at 490.000 MHz
Connection: Acquired
SNR: 34.0 dB
Frequency: 43.0 MHz
Received Signal Strength: -8.7 dBmV
Power Level: 43.0 dBmV
Micro-Reflections: 34 dBc
Channel ID: 6
Modulation: 256 QAM
Modulation: QPSK
 
table end

Data Service Details

Provisioned Address: Yes

Provisioned Time: Yes

Provisioned Configuration: Yes

Registered: Yes

BPI: Disabled

TyKee ::

(Sicer EuroDocSis sistem ampak vseeno)
Modem: Motorola
Sistem: Euro DocSIS
* Downstream
Frequency: 450000000 Hz
Signal to Noise Ratio: 36dB
Power Level: 4dB

* Upstream
Frequency: 60000000 Hz
Power Level: 37 dBmV

SasoS ::

@budili: splitter očitno ne spušča dovolj povratnega signala. Najdi takega ki je narejen za dvosmerno komunikacijo, še bolje pa če daš kretnico pred vse splitterje.

@nokia6310: u glavnem moč signala. Za downstream imaš podatke kok je signal močen in katera modulacija je uporabljena (QAM 256 je najhitrejši). Pri upstreamu podobna situacija...ker morajo vsi signali ki pridejo do centrale bit enako močni (zato da eden ne preglasi ostalih) imaš podatek kako močno mora modem pošiljati - ako je ta vrednost večja, pomeni da je na poti več izgub. Tu je 58dbmv nekje meja ker stvar preneha delovati. Za modulacijo podobno kot pri downstreamu, le da se tu uporabljata QPSK (počasnejši) in QAM.

Cuoresportivo ::

torej kateri podatek je zdaj tu najbolj pomemben? Recimo da nekak določiš delovanje alije dobro ali slabo? tisti dbmV? Manj je boljše je al kako?
lep pozdrav(best regards)

budili ::

ie ni stekal zaradi neta, ampak nisem ze celo leto AD-aware zalaufal, tko da je bilo malo morje sare:)
vse deluje OK, v logu se edino pojavlja opozorilo da je blizu meje tistih 58dBmV

kolikor sem uspel izvedeti po google groups je nekak tkole za docsis (eurodocsis):
downstream: SNR nekje v obmocju 30-40, Power med +-15, najveckrat 0 do -10
upstram: med 40 in 50dBmV, za QPSK naj bi bila meja 60dBmV, za druge z nizjim (128,64) lahko tudi 58,54dBmV

lahko tudi v spec od modema preverite-google

SasoS- na razdelilniku mislim da pise na obeh kanalih DC pass, je bil pa blazno poceni, tko da kvaliteta ?
dokler dela ne pipam:)


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kabelski net - kolko dB mora biti SNR, da še dela?

Oddelek: Omrežja in internet
61591 (1462) ginekolog
»

Kablski net ne dela že 7 dni!

Oddelek: Pomoč in nasveti
81149 (912) Slowenc
»

Kabelski modem se samodejno resetira na 10 minut

Oddelek: Pomoč in nasveti
91476 (1395) rap3r
»

Problem s prepoznavanjem kabelskega modema

Oddelek: Pomoč in nasveti
193552 (3236) Azrael
»

Kabelski modem - utripanje diod!

Oddelek: Omrežja in internet
91881 (1629) udarnik

Več podobnih tem