» »

Kako priklopiti SiOL kabelski TV na TV sprejemnik?

Kako priklopiti SiOL kabelski TV na TV sprejemnik?

pirx ::

Pozdravljeni,

pred kratkim sem najel stanovanje, v katerem je priklopljen SiOL kabelski TV, zraven pa nekaj kablov in modem, kot je na sliki: http://tinypic.com/r/xpo5zs/5

Kupil sem tudi Philipsov TV, ki podpira DVB-C, vendar pojma nimam, kako priklopiti zadevo. :) Do sedaj sem imel samo satelit in zemeljske programe doma, tako, da je to vse skupaj malo novo.

Hvaležen bom za malo pomoči. :)

Frenckie ::

SiOL kabelski TV -- A imaš modem, na katerega lahko priključiš koax kabel. Če imaš tako samo poveži modem in TV z koax kablom.
Če tega nimaš, potem je možnost za IPTV, tu pa rabiš komunikator, ki je povezan z UTP kablom na modem.

Šele sedaj sem pogledal, da ti imaš koax kabel in ga kar priključi na TV. Na TV poskusi z analognim iskanjem.

mitfif ::

Na kabelskem adapterju ( poleg modema ) ti manjka napajalnik. Brez tega ne bo nič. Koaksialni kabel ( bel ) iz tega adapterja povežeš z TV-jem, s tem da moraš zamenjati F konektor z konektorjem ( moški ) za TV. Potem preiščeš DVB-C programe avtomatsko.

pirx ::

Hvala obema za odgovore.

Adapter sem našel. Se da mogoče tudi kakšen pretvornik kupiti, ki bi F konektor pretvoril v moški za TV? Ali pa ga moram odrezati in priklopiti TV konektor na kabel?

Sicer imam takšen F konektor doma za satelitski sprejemnik.

...:TOMI:... ::

O joj, kakšni odgovori.

Prvič, uporabi digitalne programe, ne analogne. DVB-C iskanje.

Drugič ničesar ne reži, kupi samo takle konektor, ki ga privijačiš na F konektor.

http://www.antene-zupancic.si/konektorj...


Danes se dela vse s temi F konektorji, tisti čungalunga kitajski konektorji so brezveze, saj imajo slab stik.
Tomi

pirx ::

Tomi, hvala, v ponedeljek grem nabaviti to zadevo! :)

Sicer pa sta tudi prejšnja dva posta bila meni uporabna. ;) Hvala vsem.

...:TOMI:... ::

Tomi

pirx ::

Tenks za linke. Jep, bi zlahka spregledal, ampak kot rečeno, imam doma ta F konektor (prej nisem vedel, da se tako imenuje) za satelit in vem, da ga je potrebno nekako priviti.

Spajky ::

@ pirx : daj napiši mi prosim firmo+model obeh teh za SiOL naprav (verjetno je nalepka na njih), ker me nekaj firbec martva glede obeh naprav; pa koliko je napajalc močen (V/A etc.) ...
"Bluzim na forumu, torej sem !" (še živ ) ...

mitfif ::

1. Modem: INNBOX V50U - napajalnik 12V/2A

- INNBOX V50U


2. CATV adapter: INNBOX C30 - napajalnik 12V/500mA

- INNBOX C30

pirx ::

@Spajky: Zjutraj sem šel od doma in se šele sedaj vrnil, sorry. :) V osnovi je tako, kot je napisal mitfif.

Modem: Iskratel Innbox V50-U V2.0, Power rating 12V DC / 2.0A
Adapter: Innbox CRF-01 V1.0; Priklop za kabel: Omega Attenuator 5-2300 MHz (to je vse, kar piše na adapterju).

LP!

Spajky ::

Hvala obema :-) ...
"Bluzim na forumu, torej sem !" (še živ ) ...


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

IP TV + net na istem kablu - kockanje televizije?

Oddelek: Omrežja in internet
4110080 (9147) car100
»

Podaljšanje in razdelitev kabla za kabelsko TV

Oddelek: Omrežja in internet
2111511 (10912) ...:TOMI:...
»

Digitalni (dvb-c) sprejemnik

Oddelek: Zvok in slika
215020 (4629) BlaY0
»

SiOL optika - kateri modem in komunikator

Oddelek: Omrežja in internet
123249 (2891) Anney
»

koaksilni kabel

Oddelek: Pomoč in nasveti
121790 (1610) sosko1

Več podobnih tem