» »

Enryu prihaja na pomoč

Enryu prihaja na pomoč

engadget - Vpričo hude zime, ki letos pesti Japonsko, so bili h kidanju snega vpoklicani tudi roboti. Recimo Enryu, pet tonska zverina s hidravlično gnanimi rokama, ki lahko sežeta po pet metrov daleč in dvigneta vsaka pol tone. Tehnično gledano sicer ne gre za robota, ker ga je potrebno aktivno upravljati, ampak vpričo izgleda vrednega vsakega znastveno-fantastičnega filma in rokama dovolj gibčnima, da lahko iz avtomobila obriše sneg, mu lahko mirno pogledamo skozi prste. Poleg tega si nikakor ne želim, da bi mi razjarjeni Enryu strgal vrata s tečajev. Se opravičujem za trenutek neprištevnosti, vrata prodajajo v vsakem Merkurju, robotov pa ne. Nestrpno čakam. Upam le, da mu bo uspelo po stopnicah. To presneto življenje v bloku, še razjarjen avtomat (da Enryu, prav si me slišal, le pridi, če si upaš!) ne more do tebe. Do prve naravne nesreče se lahko zamotite še &#115 filmčkom Enryuja v akciji.

12 komentarjev

Vice ::

Takšnega robota bi se prej veselil kakšen odpad kot pa cestno podjetje.

Matevžk ::

Ko sem na hitro prebral tale prvi komentar, sem mislil, da hočeš reči, da ni za drugega uporaben, kot da ga vržemo na odpad :))
lp, Matevžk

WarpedGone ::

Khm khm res da je veliko laže kritizirat kot delat, ampak natančnost tele zadeve se meri v metrih. Roka se mu maje ko že samo par deset kilska avtomobilska vrata u luftu drži, kolk se šele maje ko mora par stokliske betonske bloke premikat? Če je žrtev potresa recimo po kakem čudežu še živa pod njimi, potem ko ga pride reševat tale vrag, sigurno ni več.
Zbogom in hvala za vse ribe

Fatboyslim ::

spet te japonske igrače :\

kilergas ::

CE nebi blo japoncev,.ti se v mldosti nebi igral niti barbikami :))

ginekolog ::

kul, počasi bomo meli zveri iz filma alien :)
Divers do it deeper.

SanAndreas ::

Ta robot me bolj spominja kot tisti robot ki ga vozi človek iz filma Matrix Reloaded ki je postrelil vse tiste leteče pošasti z rdečimi oči in dolgimi železnimi lasi:D
SanAndreas je doma iz Rimske Galaksije ima srebrn NLP :)

MrStein ::

Zakaj avtorjevi komentarji niso ločeni od novice, kot ponavadi ?
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

OwcA ::

Zato ker jih ni. Je le besedilo, ki na malo manj resen način združuje povezave na zanimive strani.

Svinjam biserje!
Otroška radovednost - gonilo napredka.

Afo ::

Ok sam če ga na hitro pogledaš, vidiš bodočega morilca kakršni so bili v T3.

Will he be back!?
Bolje biti mlad in neumen, kot samo neumen!

Daliborg ::

mogoce se bo pa ta orodje se kj bolj razvil.....zaenkrat pa zal, samo slabe komentarje imam...sploh pa ravno zato ker japonci to delajo, in se od njij pricakuje nove oz. stare materijale predelane v bolj ucinkovite zadevce...kle pa vidm samo bagra skp zbita :B...hidravlika tud ne kaze na bolj izpopoljneno....tko da zaenkrat skoda $$$.
Format life:
Warning all life will be erased!
Do you want to continue?(y/n) Y_

flipflop ::

Res zgleda kot kaka mešanica med bagrom in viličarjem.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Čip brez tranzistorjev

Oddelek: Novice / Znanost in tehnologija
364838 (3244) Matevžk
»

Zimske radosti

Oddelek: Novice / Znanost in tehnologija
193849 (3058) TwoEyes
»

Roboti nadaljujejo z ofenzivo

Oddelek: Novice / Znanost in tehnologija
456831 (6130) nicnevem
»

Izšel Firefox 1.5 (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Brskalniki
8911562 (8809) marhyo

Več podobnih tem