» »

Evolucija mrežnega in revolucija brezžičnega

Evolucija mrežnega in revolucija brezžičnega

engadget - Evolucija
Vzpostavitev mrežne povezave preko obstoječe žične napeljave domačega, hišnega / stanovanjskega električnega omrežja, pri Netgearu ponujajo že dalj časa. 22 februarja so najavili prihod Powerline HD tehnologije, ki bo iz "starega" električnega omrežja iztisnila omenjenih 200Mbps.
Širši javnosti bo tehnologija in končni proizvodi dostopni na Hannoverskem CeBitu, ki bo potekal od 9 - 15 marca letos. Na prodajnih policah si jih bo moč prisvojiti malce kasneje.

Revolucija
Nasprotno razmišljajo pri nekaterih vodilnih tehnoloških podjetjih, ki bodo od vlade Združenih držav zahtevali še več Wireless frekvenc. Preučilo naj bi se katere valovne dolžine niso najboljše izkoriščene, tako civilne kot tudi vladne (vojaške, policijske...).

Kot ne-ljubitelju wireless tehnologij, so pri Netgearu v meni našli bodočo stranko. Samo še cena mora biti primerna in Sony ne sme imeti prstov vmes.

17 komentarjev

Zlate ::

He he he, Sony... Ja pri Sony-u res dela en kup debilov, ki stalno plujejo proti toku.
Ja povezava preko štroma bo pa zakon. Vtičnice imaš povsod, kabli pa smrdijo:D Go Netgear, go!
"Ne dovoli, da bi te šolanje oviralo pri izobraževanju."
_______________________ Mark Twain________

Bistri007 ::

Povezava preko štroma bo zakon, ko bo optika do lokalnega transformatorja, potem pa naprej do hiš - se ne bi branil s kake 10 sosedi deliti 200Mbps.
Za po bajti imam pa že sedaj napeljane mrežne kable in Wi-Fi, tako da :O
Največja napaka desetletja je bila narejena 4. novembra 2008
Oni so goljufali in Alah je goljufal, Alah je najboljši prevarant. (Koran 3:54)
Citiraj svetega očeta Benedikta XVI. in postani "persona rudis"...

whatever ::

Bo ELES pohrustal Telekom?:D
Veliko jih je notri, še več jih je pa zunaj.
Bilijarde v šole! - Ivan Kramberger
Abnormal behaviour of abnormal brain makes me normal.

LouD ::

Powerline tehnologija obstaja že uh dolgo časa?
Sicer pa če so že sedaj cene dokaj zasoljene za nižje hitrosti, me zanima kako bo s temi novimi napravicami.

shladnik ::

Men bi blo tud zlo všeč da bi se to z električno napeljavo prijelo, sam pomojem cene nebodo konkurenčne wirelessu. Pa tud tejle Mbps so glih ene taki kot pri wirelessu, se pravi teoretični. Kolkr mi je znano hitrost pada z metri napeljave (ne med dvema štekarjema ampak vsa napaljava). No če kdo kaj tazga že ma bi blo kul da bi mal povedal kako se obnese?

Luka Percic ::

Zakaj Eles ne menja svojih kablov z takimi ki imajo v sredini optična vlakna (itak elektrika teče po obodu), in tako vzpostavi enga konkretnega omrežja (Arnesovo omreže bojda poteka po takih kablih)? Naprej od transformatarja pa gre lahko skoraj preko česarkoli.

Zakaj, zakaj?

Zgodovina sprememb…

krho ::

Ja sam tule je ena stvar, ki je ne smete pozabiti. V hišah se v 99% uporabljajo 3 faze. Zadeva deluje samo v tistih vtičnicah, kjer je ista faza za kot za "switch".
si.Mail odprto-kodni odjemalec elektronske pošte. - http://www.simail.si
Uredite si svojo zbirko filmov, serij in iger - http://xcollect.sf.net

podtalje ::

Kolikor sem prebral članek, je vse skupaj bolj namenjeno uporabi doma kot nadomestek za wireless oz. za kabliranje
celega stanovanja.

Ta zadeva nikakor ni nova. Tudi sam sem imel doma že na testo opremo od NetGear-a pred kakima 2 letoma in je
zadeva delovala solidno, vendar pa cenovno zadeva ni bila smiselna in vprašanje je, če bo tudi sedaj.
Bolj pride v poštev samo za posebne primere, kjer ni možen wireless oz. vlečenje kablov.

BigWhale ::

Prenos po power linijah bo fajn, k bos pogledal 'kolk je pinga' kr s faznpriferjem :P

sburner ::

firewall bo pa števec elektrike.
Imagination is more important than knowledge

Ch4N93 ::

itak elektrika teče po obodu

Pa ne pri 50 Hz.

firewall bo pa števec elektrike.

jup. z vsemi porti zaprtimi :)
Ni nam lahko...

elhombre ::

Kdo ve kaksna je pri nas situacija z wireless tehnologijo in katero podjetje je za kontaktirat ??
Doomsday is coming!!

strictom ::

Že dooolgo nazaj v ŽiTu ... Lajtngo mate, žal.
"Violence is the last refuge of the incompetent" - Salvor Hardin

MrStein ::

Luka Veliki:
Zakaj, zakaj?

Denar, denar !
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Bistri007 ::

podtalje: Bolj pride v poštev samo za posebne primere, kjer ni možen wireless oz. vlečenje kablov.
Kjer ni možen wireless??? 8-O

Ontopic: za doma tega po mojem nihče ne potrebuje - jaz imam wireless mrežo za prenosnik. Za broadband dostop do interneta (ne za "broadband" po hiši) bi bila pa ta tehnologija cool.
Največja napaka desetletja je bila narejena 4. novembra 2008
Oni so goljufali in Alah je goljufal, Alah je najboljši prevarant. (Koran 3:54)
Citiraj svetega očeta Benedikta XVI. in postani "persona rudis"...

kronik ::

Allnet ima ze kr lep cas 200Mbit powerline bridge.

HardwareMaster ::

Kjer ni možen wireless???

Recimo debele armirane stene v mojem prejsnjem stanovanjskem bloku so tako hudo pozirale signale WLANa, da nisem niti v dnevni sobi mogu sedet pa surfat po netu z leptopom. Pa ne mi rect da je bla oprema slaba, ker kokr vem je Linksys biu takrat in je se danes eden izmed najboljsih. Sedaj imam v hisi D-Link in stvar vlece po celi bajti in se po vrtu.
Tole s stromom je pa po eni strani dobro po drugi pa za moje pojme brezveze, ker kokr so ze zgoraj omenili, ce se stvar res upocasnjuje z dolzino vseh kablov (poleg tega je notri se en kup varoval in spojev), potem zna stvar delovati zelo zelo pocasi (sploh kaksna stanovanjska hisa ki je v vec stukih).
°°°°°°°°°°°° AMD Ruls


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Mrežni adapteri na WiFi

Oddelek: Omrežja in internet
51483 (1143) bobr 123
»

Omrežje za IP TV

Oddelek: Omrežja in internet
202851 (2194) amigo_no1
»

Dual WAN router

Oddelek: Omrežja in internet
71235 (1129) b
»

Avdio signal iz PC na HiFi

Oddelek: Zvok in slika
81373 (1198) prideb
»

WLAN - problemi z dometom..

Oddelek: Omrežja in internet
81495 (1392) CCfly

Več podobnih tem