» »

DFI nf3 + GeIL DDR500

DFI nf3 + GeIL DDR500

GaS ::

Zanima me, zakaj ne morm na tej plati, Lanparty UT nForce3, doseziti visjega FSBja od 240. Rami so namrec tovarnisko 250MHz podprti..Bios imam zadnji originalni nalozen. Procesor je A64 3000+ in zdej dela na 240x10. Tudi ce znizam mnozilnik ni fore..MI priporocate kasnega modificiranega, bolj primernega za te rame? GeIL Ultra Platinum PC4000

eDDi ::

a to imaš 2x512?

GaS ::

Jp, 2x512 Dual Channel varjatna..Sam itak ta plata podpira samo single..Torej kako?

eDDi ::

verjetno je preobremenjen mem kontroler.


probaj samo z eno palčko in poročaj.

PrimozR ::

Če so BH5ke, premal sokca.

Shark-357 ::

Dual channel ? na 754? ....

Si se malo zmotil Dual ima S939.. fora z S754 je ra da če imaš več palčk rama večje kapacitete se zadeva zelo slabo navija zaradi slabega memory kontrolerja kot je že eDDi omenil...
probaj samo z eno palčko rama.

GaS ::

Ja, napisal sem da so rami narjeni za Dual Channel..da je pa plata itak single channel..Uglavnem, a zarad tega je to tko? Bedno..Bom probal samo z eno 'palcko'..

bozicek ::

Ker procesor pa imas?
Imam NewCastle in na 10 mnozilniku se ustavi pri 240.
Spusti na 9*. Tu je meni ratalo priti (z burnanjem) sedaj na 293 FSBja. Potem me pa HT zabremza (880 je meja)
Dve palcki rama na 260. Z eno na 275. Burnanje in prisel na 293. Spuscen mnozilnik na 9*
Darila letos samo za poredne

GaS ::

Ja NewCastle je.. Pa sedaj imam v prvem in tretjem slotu rame. Kaksna je najbolsa kombinacija? In kako si z burnanjem dosegel toliko? Mislim kako to zgleda?

GaS ::

Sema dal na 9x250, pa mi takrat ko bi se mogli winsi zacet loadat, napise disk read error..?!

eDDi ::

če maš sata disk, ga prestavi na 3/4

GaS ::

Aha..Se pravi dam ga na SATA 3 kontroler, sedaj ga imam na 1 se mi zdi..OK, bom probal;)

eDDi ::

tako ja.. ker 1/2 nima locka se mi zdi

GaS ::

Ja na tak nacin mi pride na 245 in 250 do Welcome screena, tam pa zmrzne. Kaj so pa te opcije v Genie bios; SATA1/2 Control in Sata3/4 Control, ki so lahko enabled/disabled?

eDDi ::

to pomeni da onemogočiš ali omogičiš te priklope, ti sam porklop na 3/4 pa probej

GaS ::

Sej pravim, pride do welcome screena in zmrzne. Z eno palcko pa pride do 260 in zmrzne. Kaj zdej narest? Cudno, ker so rami deklarirani za 250MHz..A jih plata ne podpira najbolje?

WhiteWolf ::

Geil Ultra Platinum se zanimi rami. Na Winchestru sem jih lahka gonil STABLE na 280 7332 2.8V ali 300 7432.5 na 2.8.

Na Venice procesorju pa furam 11*238 STABLE. Skratke ce dam ramom vec kot 2.6V prime in sistem nista stabilen. Memtest pa se vedno dela enako stabilno na 280 in 300. Hecno. Mi je tak zal za Winchestrom :(

Sem najprej mislil da je mem controler kaj kriv, pa sem poizkusil Twinmos seppd premium od kolega in je bil sistem na 255 5222 in 3.5V BP stabilen.
"Maximus Decimus Meridius: What we do in life, echoes in eternity"

bozicek ::

Zgleda da imas slabega navjalca.
Sej S754 ne spadajo ravno v spico glede tega. Si nekako na tisti meji. Po netu gledajoc, je folk prisel do nekako 240 potem pa stop.
Jaz sem zleda imel sreco.

Burnanje: Jaz sem prisel do 270 z 1.75 voltaze. Pa se to je rado kdaj vn vrglo v kaksnem testu. Burnanje pomeni da ga obremenis z nekim programom in ga mrcvaris. Vcasih pripelje do tega, da se bolje navije, vcasih do tega da rabi manj voltaze za isto hitrost. Jaz sem ga burnal 2 dni pri 1.7; 270 FSB, nato dvignil za in zopet ponovil. Sedaj ga laufam na 1.65 pri 285 FSB. Uporabljal sem Sandrin BurnIn test kjer sem dolocil samo procesor (CPU multimedia in CPU Arithmetic).

Drugace pa moje nastavitve: 9*285, 1.65 voltaze (plata mi se malce upvolta), RAM v prvem slotu (133 divider; zanic ram), IDE primarni, SATA sekundarni na 3 kanalu, izklopljene vse nepotrebne stvari (Firewire....)

Sprobaj se igrati se malce z RAMom. Meni recimo dela na 220FSB pri 2.5-3-2-7 CPC 1 ce imam 1:1 ratio.
Ce pa imam na 285 FSB moram dati divider na 133 (182MHz) ter dati timinge na 3-3-3-8, ceprav naj bi deloval prihitrosti 200MHz z 2-2-2. Zanic mem. kontoler zgleda
Darila letos samo za poredne

GaS ::

OK, nekaj informacij pa je bilo;) Se nekaj me zanima; vecino stvari pod DIMM Settings imam js na Auto oz. tko kot je po defaultu. Zdej kaj bi blo najbolj potrebno rocno nastavit, ker je jako veliko opcij?

GaS ::

Evo zdej je sistem na 250 FSBja s tem da sem dal Vdimm na 2.6V (prej 2.7-je steknilo). Tako da je zgleda nekaj tudi s to voltazo ramov..


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

overlockanje AMD64 3200 venice (noobish question) (strani: 1 2 )

Oddelek: Navijanje
865350 (3604) _Dejan_
»

DFI NF3 in BH5

Oddelek: Navijanje
311231 (867) tiborrr

Dothan in navijanje le tega > FSB lock (strani: 1 2 )

Oddelek: Navijanje
793666 (2576) tiborrr
»

MSI K8N NEO2 Platinum in A64 939 problemi... (strani: 1 2 )

Oddelek: Strojna oprema
854718 (3609) Moonman
»

Kompatibilnost RAM-ov na A64 platah

Oddelek: Strojna oprema
252659 (1876) sonac

Več podobnih tem